Споделена история от Други

Някой ми е откраднал паролите
Здравейте, въпросът ми е свързан с компютри. Въпросът ми е дали ако някой по някакъв начин ти разбере запаметените пароли в браузъра трябва да ти е влязал по някакъв начин в компютъра. Питам, защото на мен ми разкриха запаметените пароли в браузъра, но тези, които не бях запаметила хакерът не ги е разбрал. Наскоро се запознах с един хакер, питах го и той ми даде една програма за разкриване на пароли от браузъра, но тя показва само паролите, които са запаметени в моя компютър. Той каза, че на чужд компютър не може да ги разкрие. По тази логика трябва по някакъв дистанционен начин да е влязал в моя? Дистанционен, защото само аз си пипам компютъра. Преди да кажете, че хакерът, с когото говорех е хакера, който ми разбра паролите, ще ви кажа, че с него се запознахме по-късно.

Коментари

1.   здравей,
всичко е възможно.

А паролите еднакви ли са?

2.   Първо, как и защо по дяволите ще приемаш непозната програма от хакер? И още по-зле - да я отваряш! Като нищо той мое да е е променил кодът на програмата, която ти е пратил и по този начин самата програма да е изпратила всичките ти пароли на него, разбира се без твое знание!

Като се занимаваш с неща, които не разбираш така ще е... че може и да останеш без компютър! Другият път се замисли много добре преди да хакерстваш ;)

NoBody

4.   Автор: до номер 1, да, паролите бяха еднакви. Но е разкрил паролата и на една служебна поща, която беше с друга парола. До номер 2 : явно не си прочел историята ми докрай. Хакването на паролите стана преди да се запозная с човека, който ми изпрати програмата, така че със сигурност не е той. А програмата е много добра и върши работа.

5.   Авторе, явно изобщо нямаш и понятие от програмиране и създаване на програми! Знаеш ли, че има програми със скрит режим? Програми, които се активира скрития режим след изминаването на няколко цикъла от стартирането? Те могат да са от няколко часа до няколко дни...

NoBody

6.   Има страшно много начини да се проникне в компютъра ти.

На мен китайци са ми хаквали фейсбук, и-мейла и една игра, която играх преди време. Така че не е задължително хакерите да са някой, който познаваш. Достатъчно е една невнимателна стъпка.

Препоръчвам ти да свалиш последните ъпдейти на анти-вирусната ти програма и да направиш цялостно сканиране на компютъра. Намери и инсталирай Spybot: Search & Destroy, както и Malwarebytes: Anti-malware. Това са най-известните и солидни програми за прочистване на компютъра от всичко, което анти-вирусната прогама може да е изпуснала. Също така си сложи различни пароли за всяко място. Аз бях така преди - използвах една парола за навсякъде. Днес обаче съм наизустил половин дузина и то сравнително сложнички. Ама така повелява неволята, какво да се прави. По-добре да ми е сигурно, отколкото да ми се стъжни.

Разбира се, най-сигурният начин е да форматираш компютъра си. Но това е доста трудоемка задача, особено ако си го ползвала от доста дълго време и вече си насъбрала прекалено много документи, снимки и въобще неща, които не би искала да изтриеш.

7.   Форматирай диск Ц (или където ти е уиндолса) и преинсталирай. Много е лесно. Ако не можеш помоли някой приятел, който разбира от тия неща или ако нямаш такъв отиди на сервиз за 15-20лв МАКС. А да, преди това премести всички важни файлове от диск Ц в другия (най-вероятно Д) за да не се загубят. След преинсталирването сканирай компютъра с антивирусна (Аваст ти препоръчвам) Malwarebytes Anti-Malware.
Номер 2, каквото и да прави този, който е влязол в компютъра, не може да остане без компютър... най-много да се бъгне уиндолса, не говори глупости.

8.   Автор до номер 6 : в момента съм с нов компютър, не заради хакера, а защото онзи беше стар. Просто ме интересуваше дали са ми влезли в самия компютър.

9.   Авторке, възможно е да са ти влезли в компютъра, а е възможно и някой, който те познава да ти е налучкал паролите, след като са еднакви. А тази на служебната поща ако е имала за алтернативен адрес другата ти, така да са влезнали. Вече бъди по-предпазлива, използвай различни пароли, които да включват цифри и букви- малки и големи. Също така не приемай нищо съмнително или непознати програми, чужди флашки и дискове и т. н. Сложи си антивирусна, аз ползвам Есет Нод32 и съм доволна.