Споделена история от Тинейджърски

Не знам
Здравейте.
Аз съм момиче на 14г. и наскоро се запознах с едно момче, което съм виждала и преди (живеем в съседни села), но не ми е правил особено впечатление. Значи запознахме се по Скайп, когато той беше гадже на най-добрата приятелка на малката ми сестра, която е на 12 (той е на 16). Говорехме си (по скайп) всеки ден и аз започнах да го харесвам, но той постоянно казваше, колко много обича прятелката си и аз малко се дразнех от това. След 3 седмици тя се опита да скъса с него заради друго момче, но той я умоляваше да не го прави(беше съсипан, тогава си говорихме и го чувах). На следващия ден тя размисли и продължиха за около седмица. И постепенно започнахме да си пишем повече с него и той стана по-мил и още повече взех да го харесвам. На живо обаче е друга работа. Виждаме се всеки ден на спирката и в автобуса, но не си казваме нищо повече от "Здрасти", а понякога дори и това не казваме. Сега си пишем всеки ден и аз взех да мисля само за него. Проблемът е, че ме привлича само характерът му, защото не е особено привлекателен(бившето му гадже също твърдеше така) и аз не съм много готина и съм срамежлива, но той има много ниско самочувствие - всеки ден повтаря, колко е грозен. Сестра ми постоянно го обижда, но аз се държа мило с него. И сега дори и да ми предложи не знам какво ще кажа, защото много харесвам отношенията ни сега и не искам всичко да се промени. Той вече няколко пъти ми казва, че съм му най-добрата приятелка от всички(и момчета и момичета). Аз също му казах подобно нещо. И сега ми е толкова объркано - Харесвам ли го в онзи смисъл или не? Досега не съм имала гадже и не знам какво да правя. Моля не се смейте всичко е истина и ми е много гадно в момента.

Коментари

1.   Аз знам.

Сафрона

2.   Еми просто му бъди приятелка и това е. само ти можеш да си прецениш дали го харесваш като нещо повече или не.
Ако усещаш привличане, му го признай. Той може би казва, че си му само приятелка, защото не вярма, че би го харесала.

3.   ПОЗДРАВЛЕНИЯ, ЧЕ ПИШЕШ "НЕ" И "ЗНАМ" ОТДЕЛНО!!!! :ДДДДД относно темата- Изглеждаш интелигентно и добро момиче, послушай сърцето си- ако имаш чувства към него, не го изпускай! Може да се окаже наистина важен човек в живота ти. Ако обаче не изпитваш нищо- Просто кратко и ясно му обясни, че искаш да се запазите отношенията! Късмет :)