Споделена история от Други

Затъпяване
Напоследък съм свръх затъпяла, не знам заради преумора ли или еднообразието, което ме е налегнало вече 4 години ли... Дали че често ми падат разни неща върху главата? ! Положението е много зле.. Вчера се чудих колко прави 4. 20 + 3. 10 и накрая се предадох и отидох да го сметна с калкулатора. Срамота, и не е единичен случай. Преди години хоби ми беше да решавам кръстословици, бях изоставила това занимание дълго време и вчера от скука реших да порешавам... емиии "столицата на Унгария" ме закопа. Като си помисля, че имах шестица по география.. и някога това съм го знаела. И нещата не спират до тук обаче гледах някаква реклама на филм за Борис 1 и като ми влезе в главата въпросът през коя година беше покръстването на българите. А в училище историята ми беше любим предмет, даже и кандидатствах с история преди 8 години във ВУЗ. И така и не можах да се сетя цяла нощ. Да не говорим, че понякога не мога да си "оправя лафа". Случвало се е да заеквам даже, а по принцип дори като малка не съм заеквала. А как хубаво си говоря на диалект да знаете, звучно и несъзнателно си излизат репликите "ей ся"; "ша видим" ;"ша дойда"; "що"; "кво".. Когато започна да чета някоя книга губя интерес на втората страница още, бутам я настрани и до там. Тези неща, които преди съм ги знаела от обща култура са забравени тотално и безвъзвратно. Имам чувството, че мозъкът ми се е свил и е станал на бобено зърно. Не мога да мисля дори логично, даже не се и напрягам да мисля, правя каквото ми се каже, съобразявам се с всеки, помня 5 минути. Опитвам да променя всичко това, но не се получава. Отдавна не съм казвала нищо смислено и се срамувам много от себе си. Престанах да излизам за да не се излагам повече, срам ме е да изляза с мъж за да не го отвратя с простотата си.. Чувствам се много недостойна за всеки проявил интерес към мен

Коментари

1.   Будапеща. Добре, че го гледах днес в "Сделка или Не" И аз съм като теб долу-горе. Много неща съм забравил. В момента съм студент и решавам интеграли например без проблем, но се замислям като умножавам някои едноцифрени числа :D С книгите същата работа. Ако прочета над 200 страници се изнервям и не ми се мисли за книги с дни. Някакво нежелание да правя каквото и да е.

2.   Ами има два варианта: да си останеш така или да промениш нещо? Аз нищо не мога да направя за теб, но ти можеш.

Джак

3.   Не си само ти така... жалко че немога да ти пиша на лично...

4.   Мозъкът е като мускулите момиче, трябва да го тренираш редовно, иначе се отпуска. Виждам, че си забелязала отпускането в теб, сега само от теб зависи кога ще отделиш време за фитнес за мозък. Най хубавото при него е, че щом веднъж е трениран бързо и лесно се възтановява.