Споделена история от Други

Коледно желание
Oбръщам се наоколо и виждам всички хора, които са около мен - '' приятели '', семейство, роднини всички сприхаво се опитват да поддържат коледния дух. А аз гледам отстрани замислен.. Преди време си пожелах за Коледа поне за Коледа да не бъда сам... моето желание не се сбъдна и днес 2 години по-късно се сетих за това тъй като това е единственото нещо, което бих искал. Имам всичко в живота си.. единственото нещо, което исках да имам е един прекрасен човек, който да е някъде там и аз да знам, че мога да му се обадя и да кажа, че го обичам.
Изгубих всичко тази година от най-добри приятели изгубих огромна сума пари, изгубих дори на моменти своята надежда... единственото нещо, което остана непоъктнато е любовта на моето семейство..
Това, което не ни убива ни прави по силни.. аз станах по силен и продължавам да търся любовта си...

А ВИЕ вярвате ли, че желанията се сбъдват ако не през годината то поне на Коледа?

Коментари

1.   Звучиш толкова отчаян, чд никоя жена не би ти се вързала, приятелю, стегни се!

2.   Не вярвам в коледи и желания. Самият празник е толкова опорочен и комерсиализиран, че смисълът му се забрави. Как да си обясним иначе това, че в полунощ на Бъдни вечер се започва една канонада от бомбички и пиратки и ракетки. Хората не са наясно със смисъла на този ден. За тях той се състои в наяждане, напиване, получаване и подаряване на вещи.
И в момента съм сама. Побърканите ми роднини - разбирай майка ми - си е в нейната стая и вече си е легнала или гледа тв на тъмно да не хаби ток. Яде сама в кухнята, аз я изчаках да се наяде и се наядох и аз сама. Пуснала съм си Дискавъри за да не облъчват със сладникави "семейни коледни комедии" /баси от тия американски захаросани бълвочи ми се повръща/. Предишни години ревях като побъркана на Бъдни вечер, но вече претръпнах - и да рева и да не рева все тая. Такава ми била орисията - без обич, без семейтство. Само котаракът ме обича, гушнал се в мен сякаш утре няма да ме има, може и да преусеща нещо, знам ли.

3.   Разбира се, че вярвам! И ти не спирай да вярваш! :)

4.   Милички, не тъжете... усмихнете се напук на всичко и си кажете че всичко ще се оправи. Наистина ще се оправи, повярвайте го! И не забравяйте да си пожелаете по нещичко тази вечер...

5.   Никога не са ми се сбъдвали желанията, затова вече спрях да си пожелавам каквото и да било.

6.   Сбъдва се, защото вярвам!
Пожелавам си да се съберем с Н. отново. Пожелавам си да не го нараня, пожелавам си да го направя щастлив. Пожелавам му да е щастлив, защото той го заслужава!
Майка и баба да са живи и здрави и щастливи!

7.   Това да си отчаян не е грях, номер 1. Какво като е мъж, преди всичко е човек с душа.

Viki

8.   Номер 2 е изчерпила темата.

9.   Сбъдването на желанията зависи само и единствено от нас. От личен опит ти казвам, че ако желаеш нещо наистина от сърце, много силно и нямаш страхове то ще се сбъдне

10.   до 7 от 1
не казвам, че е грях, но от личен опит го съветвам да се опита някак да промени мисленето си, жените "надушват" отчаянието (не знам как, но е така) и странят от такива момчета.. Да бъде по-смел и уверен в себе си, да не ги мисли нещата толкова много и всичко ще си дойде от само себе си :) Успех!