Споделена история от Тинейджърски

Няма пари
вече е КОЛЕДА и никой от семейството ми не ми е купил подарък защото няма пари. А ако не са моите приятели няма да видя подарък за никой празник било то за рожден ден имен ден и други пролетни и зимни празници. Няма пари и това е. Мама ми предложи една игра но аз и казах да не харчи пари защото после ще ме обвини че е купувала излишни неща. Това е просто ужасно защото приятелите ми винаги ме питат какви неща са ми подарили семейството ми а аз винаги лъжа че имам много хубави неща. Помогнете ми!!

Коментари

1.   Глупаво е оправданието на вашите, че нямало пари, защото важно е вниманието... не винаги всичко струва пари. И ние сме били бедни, но винаги е имало топлина по празниците.

2.   И аз мисля, че подаръците не са важни... през целия ми живот да съм получил десетина подаръка само.

3.   Според мен лошото е, че после те обвиняват, че са дадени излишни пари. Желание има ли и подаръци ще се намерят. Едни от най-хубавите подаръци, които съм получавала не са били скъпи. Един път едни семестър бяха помогнала на една състудентка доста с лекциите и подготовката за изпита и за коледа ми беше напраила ръчно едно пингвинче от хартия и беше сложила вътре два бонбона. Тоест беше нещо за не повече от 2лв, но толкова ме впечатли вниманието и че се е сетила за мен, че още ми седи на бюрото. В момента има доста евтини, но практични подаръци. Когато съм била в периоди без пари съм купувала например тефтер за 5лв на баща ми, защото знам, че той ще го ползва. На една част от приятелите ми и на мен винаги за коледа ни купуваха дрехи. Не че е било детската ни мечта, но е нещо практично, не са излишни пари и е подарък.
Мисълта ми е, че е важно желанието да направиш подарък на някого. Смятам, че е нередно мисленето на майка ти.
Иначе не се подвеждай по приятелите ти. Прави ми впечатление, че днешното поколение е доста по материално - кой какъв телефон, лаптоп, таблет и т. н. имал. Не това е духа на празниците. Не е важно колко е скъп подаръка и дали си отишал в тайланд за нова година или си я прекарал вкъщи, а да си щастлив, вниманието, старанието на лизките ти, да усещаш любовта на семейството си.
Ана

4.   Един страничен въпрос към Ана :

Да не би да учиш в чужбина ?

5.   И аз не получавам подаръци, независимо дали е Коледа, Нова година, дали имам рожден ден и т. н. И сега какво да направя? Да лъжа приятелите си, че имам пари ли? Бъди такава/ такъв, каквато, какъвто си! Не се прави на това, което не си! Вашите не са виновни, че нямате пари, и ние нямаме, и кво? Аман от капризи пффф...

6.   Знаеш ли все едно чета своите мисли никоя Коледа нямат пари ии аз лъжа приятелите си ааа всъщност нищо понякога се замислям колко хубаво би било под елхата да има поне един подарък

7.   няма по хубав подарак от този, да сте се събрали цялото семейство и всички да сте живо и здрави... Повярвай ми : ). sk.

8.   Порасни !!!

Ако вашите не дават пари за сметки, храна и дрехи, с които да покриват неблагодарния ти гръб - въобще няма да мислиш за подаръци. ПОРАСНИ !!!

9.   Аз на твое място бих казал-Нищо не ми подариха, няма пари. Какъв ти е проблема, знаеш ли колко хора съм видял с коли за цялото семейство, частни учители за децата и т. н. и само за месец-два остават без нищо. Какво за парите ли живееш?

10.   Честита коледа от мен ами за съжаление и на мен се е случило така но не мога да им се сърдя

11.   ако са ти истински приятели ще те разберат и няма да ти се подиграват.... но за съжаление такива хора почти няма. опитай да поговориш с тях за това, ако не те разберат просто ги зарежи

12.   доста хора нямат пари в даден период от живота си - учи, бъди настъпателен и има голям шанс нещата да се наредят не е чак такава драма

13.   Виж сега това ти изглежда ужасно, около теб вероятно е пълно с разглезени дечица, които се хвалят с това и онова... Хората са станали ужасно материални и няма как ако си дете/тинейджър да избегнеш тия хвалби около теб на кой какво са му кипили мама и тате. Сега това може да те мъчи, но след години ще разбереш, че това са глупости и е много по-важно на първо място да сте здрави, да се крепите в тези трудни времена и да гледате напред. Повечето семейства са зле с парите в днешно време и едвам свързват двата края, няма как, но това не означава, че вашите не ги е грижа за теб. Те си те обичат, но вероятно заради многото разходи, гледат да купуват най-важното и не идва ред на подаръците. Но все пак ако държиш на жеста, вярно е че и за лев, два може да се вземе нещо. Например кажи им, че искаш един шоколад. Повярвай ми, ако се радваш на малките неща и като си видял какво е да нямаш, един ден ще си адски щастлив : ) А тези празници като цяло са си едни материални и постоянно реклами на това и онова, а идеята е да се съберете семейството и да сте заедно. За пред приятелите си измисляй там, че са ти дали пари примерно, но горе главата. Ако са ти наистина близки и им имаш доверие, може и да има кажеш истината. Но не мисли толкова за мнението на хората, кой какво има и какво няма, а се радвай и на малкото, радвай се че сте здрави и гледай напред, учи се и знай, че един ден може да изкарваш много повече пари от твоите приятели, но това пак няма да те направи истински щастлив. Радвай се че имаш семейство, приятели и горе главата... и това ще мине ; )
sunflower

14.   За мен пък не е важно какво ми подаряват.. А и празниците не ги обичам особено. Не ми дават малко пари, но не са и много. Харча за закуска 3лв. Не съм пълничък, но ям много... Та за мен е по-важно какъв подарък ще получи приятелката ми(от мен), вместо да мисля аз какъв ще получа.. Така че.. вместо да се оплакваш вари си намери гадже бе!! :Д