Споделена история от Други

ЗА или ПРОТИВ смъртното наказание сте?
Да дискутираме тази тема:ЗА или ПРОТИВ смъртното наказание за особено тежки престъпления-убийство на повече от един човек, по особено жесток начин или пък изнасилване на дете. Какво смятате вие

Коментари

51-59 от 59

56.   Твърдо ЗА който е убил трябва да бъде убит.

57.   Против смъртното наказание съм, НО смятам, че трябва затворите да се разделят на такива с кокошкари и такива с рецивидисти и психопати, като едните са с ограничени права (не могат да съдят държавата в брюксел защото не спят на пухени възглавници и така нататък! ). Освен това е много важно тези хора да полагат обществено полезен труд, а не само да лежат на гърбовете ни! Не стига, че са убийци и педофили ами и с претенции! Мръсна сган!

58.   Твърдо ЗА, месечната издръжка на един затворник в България осъден на доживотен затвор е 1300 лева. Според вас заслужава ли си на месец да се дават по толкова пари за индивид който е убил по особено жесток начин друго човешко същество?

59.   Подкрепям 57, трябва де се възобновят трудовите лагери. В тях да се затварят престъпници с доживотна присъда. Да работят и да си изплащат издръжката. Който не иска, значи се признава за виновен и да се евтаназира. Защо трябва да храним престъпници? Затворите да се освободят за белите якички и те да си плащат като за хотел. Да си плащат и храната. Ако не искат, отиват в лагерите. Трябва ред в тази държава, стига с тази анархия.

63.   Аз съм за смърт чрез обесване, защото е безсмислено да хабим куршуми и ток за такива изроди и от редки, а и безсмислено да ги храним и после да ги пускаме или те да бягат от затвора. Да, лошо е да се отнема човешки живот, но те си го заслужават, а и наказанието за греха е смърт, така че това е необходимото зло. А и затворите не са места за поправяне, а школи за престъпност и тия, които излизат на свобода, стават още по-големи изроди от преди. А за да не стават грешки и за да не плащаме невинни хора на бесилката, трябва да се спре корупцията, да има абсолютно сигурни доказателства за деянията им, да се плаща много на разследващи те лица, да се наказват при подкуп и разследващите лица НЕ трябва да бъдат техни роднини или приятели и роднини и т. н. И да се осъжда не всеки престъпник, а такива с тежки престъпления. Крадците, които са откраднали, за да се нахранят, не трябва да се осъждат, а да им се даде възможност за препитание, както и да има повече перспектива за хората, за да няма такава престъпност
Послепис:тези, които спят с лице под 14 години, са педофили, а ако е на и над 14 години, това НЕ е педофили. Дори в бг законодателството е така:ако лицето, навършили 14, не разбира свойството и значението на извършеното, приведени е в безпомощно състояние, възползвам се от положението на надзор и т. н. Е има и ограничения, например не можеш да живееш на семейни начело с това лице и други.

64.   ЗА! Но само, ако е наистина виновен, а не да е невинен пък виновника да е друг.

65.   Аз съм за да ги убиват, но да им раздират чарвата пред много хора и да ги убиват по мъчителен начин... стига бе хора шегувам се.. хора сме все пак, да знам че някой са жадни за мъст, но все пак това е смърт. Де факто този човек няма да си вземе поука.. да в другите ще се насади страх по-някъв начин, но я си представете, че ви обвинят несправедливо и ви убият, .. в крайна сметка смъртта не е чак толкова тежко нещо. Важното е човека, който е извършил деянието да поучи урок. Против смъртното наказание съм, но съм за затворите да се променят. Затворниците да извършват някакъв труд вътре и да бъде работено сериозно върху тяхното превъзпитание...

66.   Хората могат да имат само една власт - избора да не създават живот. Хората нямат право да го отнемат!
Ако някой отнеме живот той е не по малко престъпник от този, който е извършил престъплението.

Наказание трябва да има. Правна институция трябва да има и тя е да вкарва престъпника в правия път. Но със смърт това няма как да се случи. Престъпника трябва да страда също както и жертвата е страдала. Аз съм За жестокото изтезаване и мъченията.Болката- физическа и психическа има много по-образователна стойност.

П. С. Затворите сега са смехория. Особено в западна Европа са курортни станции. Там човек като отиде даже и да не е бил хроничен престъпник се превръща в такъв. Т. Е. Функцията им е фундаментално нарушена. Промяна трябва да има, но ни и смърт. Това не е човешко, както и няма смисъл.

67.   Аз съм против смъртното наказание, защото не го виждам като наказание.
Но съм и против трудовите лагери да се връщат.
Трябва всички опасни предтъпници да бъдат изолирани някъде надалеч от цивилизованото общество на самотен остров и да, там да вършат някаква полезна работа за нас останалите хора.
Един изнасилвач например, според мен трябва да е изолиран до края на живота си, не просто за да бъде наказан, защото няма как да бъде променен(превъзпитан) - такава му е сексуалността.
А и аз по принцип съм твърдо убедена, че възпитанието е до 7-мата година.
И никой от тях не трябва да има достъп до интернет, телефон и каквито и да било други средства за комуникация. Мисля, че няма нужда да обяснявам защо ;) Особено педофилите и изнасилвачите.
Само че едва ли идеята ми скоро ще се осъществи, защото много хора, които работят в институциите, които днес се занимават със затворници, ще останат без работа, а и принципно такива промени зависят главно от по - старите набори, които обикновено са бавни в главата, много могат да дрънкат и поучават, ама в крайна сметка гледат да устроят себе си. А да, имат много силно развита фобия от кардинални промени.

51-59 от 59