Споделена история от Други

Как да си отпусна ботушите?
Здравейте, искам да попитам дали някой е имал същия проблем като мен и дали се е справил с него по някакъв начин. Накратко.. купих си ботуши за 25лв. (да сте наясно, че не са скъпи от естествена кожа) :D Отвътре са с подплата и много ми убиват отзад на петата на левия крак, дори имам 2 мазола... ;( На десния му няма нищо, само на левия.. още първия ден като ги обух нямах проблем, но след няколко часа ходене с тях се появиха болките. По разни форуми чета, че се напояват с оцет, вода, спирт, ракия или се слагат във фризер с вода, докато водата не стане на лед и т. н. и т. н. но пише, че това действало за естествена кожа.. Че така де, на мен ми трябва малко да ги поотпусна откъм петата, че много ми стискат... По принцип съм имала съшия проблем и преди и пак само с единия крак, но с маратонки и след известно време ходене с тях, като пренебрегвах болките те сами си се отпускаха... но с тези болките са непоносими и не мисля, че бих могла да ходя с тях. Ако някой има предложения да сподели, много че съм благодарна.

Коментари

1.   Ами.. с носене е най-добрия начин.. Аз също си купих ботуши които страшно много ми стискаха и ме болеше много.. и започнах да си ги нося вкъщи докато примерно стоя пред телевизора.. докато мия чиниите.. докато подреждам насам натам из къщата... и така.. другия вариант който е леко смешен е да сложиш дебели чорапки.. Но наистина дебели или ако са тъни два чифта и да обуеш обувките и да се разхождаш.. В началото ще има доста силна болна.. но се отпускат.. Дано съм помогнала!!

2.   ако искаш наистина да се отпуснат, пробвай с релаксираща музика и може би едно питие :Д

3.   еми според мен става така защото още не си ги свикнала (ако са ти нови) или ако са ти малки знам ли а какъв е модела на ботушите ако не е таина

послепис: до номер 2 ----> много хубъв съвет няма що :Д

Падналото ангелче

4.   Към номер 1 май май, така ще направя... номер 2 благодаря за безценния съвет, може и това да пробвам. :D

5.   Занеси ги на обущар, би трябвало да има уред, на който да ги сложи, ще постоят няколко часа и ще се отпуснат.

6.   Продава се специална пяна за разтягане на обувки. Има я в магазините за обувки или в хипермаркетите, например в Кауфланд. Обувките (ботушите) се напълват с пяната и се обуват. Помага!

7.   Натъпкай ги с нещо при патата да седят така няколко дни, носи ги също, ако трябва само у вас и ще се отпуснат