Споделена история от Други

Дали съм това което бях...
Пиша в този форум, не защото няма с кой да споделя, просто, защото приятелите ми са прекалено меки, за да ми кажат, че се държа като надута кучка, а самата аз вече го виждам и това не ми харесва. Ще бъда поласкана ако след това което напиша някой си изкаже мнението без да се стеснява.
Преди време хората сами идваха при мен, искаха съвети, просто ме питаха дали съм добре. Всеки с който разговарях оставаше с добро впечатление. А сега се държа супер глупаво и самовлюбено, имам чувството, че се превръщам в грандоманка. Всеки непознат който се опита да разговаря с мен отблъсквам с думите си, и това го осъзнавам чак след като, започне да ме гледа криво. На скоро някой ме беше попитал къде живея, а аз отговорих "защо искаш да ми дойдеш на гости ли" и това сякаш на базик той го прие прекалено навътре. Имам чувството, че вече съм изградила стени около себе си и само най - упоритите ги събарят, а всички останали отблъсквам. Винаги опитвам да наложа мнението си, а когато това не стане доста често се ядосвам. Просто съм на моменти.
Само преди 2години поздравявах дори и непознатите по улиците, късметът ми сякаш ме беше обладал и всичко се случваше като по вода. Държанието ми към останалите винаги ги впечатляваше. Иска ми се да стана човека който бях преди, но може би когато си обграден от вълци ти самия се превръщаш в такъв. Приятелите свързват държанието ми с това, че съм зодия лъв и не обичам много много да ми казват какво да правя и как да го правя. Но според мен не е само зодията, нещо в мен се променя но не знам на къде, от както спрях да пуша се обърнах на 360градуса. Превръщам се в това, в което никога не съм искала да се превърна - жена грандоманка, опитващата се да подчини мъжете, понякога злобна и истерична, и просто усещам как малко по малко започвам да се затварям в себе си, без да го искам и не допускам външни хора в живота си. Искам да сваля гарда, но не се получава....

Коментари

1.   Отиди на психолог, няма какво друго да ти кажа.

2.   Живях известно време с една приятелка,също зодия лъв. И честно казано също се държешеше така,както е написано в тази история.Тя беше ревнива, властна и мн.обичаше да командва.Но с мен не и се получаваше....интересното е,че разбрах, че всъщност е мн.чуствителна и просто има нужда от обич.(тогава тъкмо бях тръгнала с приятеля ми). Мила авторке, мн.ми напомняш за моята приятелка и искам да те посъветвам просто бъди себе си, за да има повече добри хора около теб!Да не ти пука кой какво си е помислил за теб, важно е когато ти си доволна от постъпките си!