Споделена история от Секс и интимност

Вагинални гъбички?
Здравейте! Днес мойта приятелка каза че и са появили гъбички по срамните устри с една дума Вагинални гъбички който са често срещани при жените. А в почето случай мажът е носител и на него му няма нищо.

---------------------------------------------------------------------
Така следния ми въпрос е. Искаме и двамата да запазим това в тайна и да се лекуваме някак, ако може сами за сега? Да не се разчува из лекари или роднини само двамата?

Прочетох доста из интернет за тази инфекция.

Най-доброто лечение което намерих е http://bialotechenie. net/formi-na-vaginalna-gabichna-infekciya/. също така и хапчета микомакс?

Някой случайно да е боледувал от тази инфекция искам мнение по въпроса какво да правим за сега и да остане скрито за всички?
А за мъжете какво е лечението лекарства, кремове гелове или? Моля някой мъж или жена по напреднала да каже аз с какво да се лекувам? за да не разпространявам тези гъбички? Извинете за неграмотното писане! :)

Коментари

1.   Авторе, няма нищо срамно в болестите, разбери го това най-после, преди да рискувате да превърните болестта в хронична И ЗА ДВАМАТА.
Трябва и двамата да се лекувате, за да не се заразявате един друг. Не правете секс временно, ако съвсем не издържате - с кондом, но и това не е гаранция.
Изперете спалното бельо, всякакво бельо, кърпи при 90 градуса със специален антибактериален препарат. Изчистете хубаво банята и тоалетната с хлор.
Щом ти нямаш прояви, нека приятелката ти отиде на гинеколог. Ще ? изпишат медикаменти и за теб. Няма, какво да се разчувало - лекарите са ДЛЪЖНИ по закон да пазят тайната на пациентите си(грози ги дори затвор), те са положили хипократова клетва. Да не говорим, че гъбичките са широко срещани сред всички възрасти, хора изобщо и не е някаква венерическа болест. Лекувайте се навреме, защото ще съжалявате.
И все пак ви препоръчвам да ползвате кондоми и след излекуването, както и отделни кърпи. С приятеля ми сме нямкали такива проблеми, винаги сме ползвали кондоми.

2.   Я, не се занимавайте с глупости, ами приятелката ти да отива на гинеколог. Изобщо не е сигурно това, което тя си мисли, че са гъбички дали не нещо друго. Гъбичките не се виждат с просто око и не растат като гъбите в гората. Обикновено при гъбична инфекция има влагалищно течение, сърбеж, зачервяване. Но само микробиологично изследване може да покаже от какво е причинена инфекцията. Самолекуването при гинекологични проблеми, само може да усложни картинката. Гинеколог е лечението.

3.   Непременно отидете на лекар, повечето полово предавани нфекции имат сходни симптоми. Без изследване и преглед дори и специалист не може да каже каква точно е инфекцията. Никога не се доверявайте на приятели, че са били болни от същото да пиете подобни лекарства. Ако пиете медикаменти които не са предназначени за тази инфекция може да тя да стане хронична а понякога и резистентна на лечение. Освен това лечението в повечето случаи е индивидуално в зависимост от развитието на инфекцията и др. фактори. Ако все пак е гъбична имфекция лечение се изписва индивидуално, имайте в предвид, че гъбичките са мн упорити и понякога изискват много време за лечение, смяна на медикаменти и контролни прегледи. Ако приятелката ти отиде на лекар ще предпишат лечение и за теб. Лечението трябва да се изкара до край, а не до като изчезнат симптомите. Докато не сте сигурни, че сте се излекували е задължително да правите секс само с презерватив, и имайте предвид, че тези инфекции се предават и чрез орален секс(свирка). При всички случчаи отидете на лекар, няма нищо срамно и ненормално. Почети на всеки човек се е налагало да търси такава помощ. Ако сте от малък град и се притеснявате да не се разчуе, отидете на лекар в др град. Ако се притеснявате за пари и заплащане има центрове по сексуално здраве където всичко е безплатно. Не си прецаквайте живота, хроничните инфекции са най-неприятното нещо което може да си причините понякога остават за цял живот.

Успех