Споделена история от Други

Отчаяна съм - хванали приятелят ми да шофира пиян
Вчера хванали приятелят ми да шофира пиян, дрегерът отчел 1. 9 промила. Според закона над 1. 2 се води вече престъпление. Чета по форуми - затвор, глоба, отнемане на книжка. Отчаяна съм много, макар да ме дразни с неговите пиянски простотии и да ми иде да го удуша като го разбера, че е пиян не искам да лежи в затвора. Преди години е лежал и ми е разказвал какъв ад е, не искам отново да изживее същото. Болно ми е, нямаме пари за адвокат, а той казва че служебният, който ще му назначат нищо няма да направи за да му издейства условна или не знам си кво. Няма с кого да споделя, а ако не споделя ще се побъркам. Дайте ми някаква надежда, ако сте наясно възможно ли е да оттърве затвора?

Коментари

1.   Щом приятелят ти вече е осъждан, лежал е ефективно, не вярвам да има изобщо право на условна присъда. Условна присъда се дава само на хора, които са нямали до сега проблеми със закона, за да им се даде възможност да се поправят. Приятелят ти сигурно преди ефективната си присъда е имал няколко условни, доказал е, че НЕ МОЖЕ да се поправи. И да лежи, ще е малко. Радвай се, че са го хванали преди да е убил някого. Служебният адвокат ще си свърши работата иначе, но дори най-добър адвокат не може да измъкне рецедивист от наказанието, което реално заслужава. Справедливо е такива хора просто да търкат наровете, докато се поправят. В това време и обществото е защитено от тях. Случаят на Ставийски промени много в отношението на обществото към подобни шофьори. Законите и решенията на съдилищата отразяват тази промяна и приятелят ти към днешна дата няма да бъде пощаден.

2.   Аз пък ще кажа - дано да лежи! Не, че ще си вземе поука, при положение, че не му се случва за пръв път. Толкова ли нямаше таксита да се прибере така, отколкото да кара пиян. Ами ако беше станал някакъв тежък инцидент, ти пак ли щеше да ревеш по сайтовете? Достатъчно ''безсмъртни'' алкохолизирани тъпанари се отърваха от закона, поне простосмъртните да си търпят последствията от глупостите!
А ти вместо да ревеш и да го съжаляваш, се опитай да му поставиш някакъв ултиматум заради това пиене. Ако няма ефект те съветвам да бягаш, докато е време. Няма да се учудя, ако следващата ти тема тук е ''Мъжът ми се напи и ме смля от бой''!

3.   А трябва ли да искаш да отърве затвора, ами ако направи катастрофа в пияно състояние и загине човек? Всеки ден стават такива неща...

4.   Дано го затворят.

5.   Преди не е лежал, защото е карал пил за друго е било. Взе си поука, след месец като освободят колата я разкарва, защото иначе му казах ще ше и изпочупя стъклата и надраскам, знае че ще го направя и ще я махне. Номер 2 не е пропаднал алкохолик както го осъди, пие много рядко. Но това не е от значение сега. Значи номер 1 според думитети щом има предишна присъда макар и да не е заради шофиране в пияно състояние ще лежи в затвора?

6.   Е как имате пари за автомобил, документи на същия, горива, алкохол, а за адвокат нямате?
Да продаде колата и да си наеме адвокат!

7.   От какво си отчаяна - че най-сетне със закон ще го принудят да си седне на задника и да престане да е животозастрашаващо бедствие???
При друго стечение на обстоятелствата можеше сега да си отчаяна, че не са го спрели навреме - ако беше сторил непоправимото!

8.   И от какво си отчаяна??? Добре че полицаите, а не КРАЙПЪТНИТЕ ДЪРВЕТА са го хванали да шофира пиян...
Тогава щеше да види какво е ОТЧАЯНИЕ с инвалид или мъртвец под ръка...

9.   Дано да го затворят, макар и за един месец, ама да лежи. И дано му вземат книжката поне за три години! А ти какво изобщо правиш с бивш затворник и прост пияница, да те пита човек? !!!!

10.   О боже не съм на 5 години, че да ми обяснявате какво щяло да стане като се кара пиян. Факт е че е станало вече малкото зло, нататък са важни последиците

11.   на колко години си? 15-16? остави го на мира - голям мъж е и трябва да си понесе последиците.
Ако беше ме блъсал - какво правим? ами ако блъсне някои мой роднина - нали ще го смажа ако не го вкарат в затвора...
слава богу, че са го хванали този престъпник.
Дано полежи в затвора защото е опасен за живота на НОРМАЛНИТЕ хора.