Споделена история от Други

Семейна кола
Здравейте на всички, от известно време си търся автомобил нещо между джипка и лека кола : с не толкова висок доход между 5 000 и 8 000 втора рака.
Спрял съм се на някой марки
-Land Rover
- Kia Sportage
- Opel Frontera

Всякакви съвети, мнения и предложения за автомобил, че са ми от полза.

Коментари

1.   -Land Rover
Определено най-добрият избор от посочените, но това си е джипка. Харчи много бензин, гумите и поддръжката са скъпи.
- Kia Sportage
Частите са скъпи, също като джип скъпа поддръжка, но не е зле.
- Opel Frontera
Забрави. Има дори вицове „Защо Бог е измислил Опела? За да има по-калпава кола от „Форд“
Развалят се тези коли много.

За мен хубава семейна кола е Пасатът. Родителите ми имат такъв, за 5 бона го взеха преди 2 г. и сложиха газова. От тогава не е мръднал и не е правил проблеми. Има и евтини части. Джиповете са за хора с доход. Ланд Ровърът е супер, но да имаш парици. Киа е добра, но НОВИТЕ МОДЕЛИ.
Успех

2.   Ти си луд бе човек, за толкова пари си вземи едно Volvo V40 дизел комби и ще ме споменаваш цял живот, с Опел и Киа през месец-два ще си в сервиз за нещо, а за Ленд Роувър до колкото знам са по-здрави, но са им супер скъпи частите, ще вземеш някой таралясник 98-99г, от тези три марки, сега сме вече 2013...
За 6-7 бона можеш да си вземеш кола 2003-2004, аз лично бих си взел Голф 4 или Пасат, но щом искаш семейна кола-Волвото е супер решение, един приятел с такова от 4 години само налива нафта, сменя консумативи веднъж годишно и кара, и то доста километри навърта.

3.   за фронтера толкова пара не даваи ако питаш мен помисли над Опел Зафира супер миниван са държат се прилично на пътя здравички са и за порядъка от 6 до 7 бона зимаш перфект. Хектор

4.   с 2 ръце съм за Rover :)

5.   Номер 1 - нщо разбирач го раздаваш. Майка ми кара kia sportage новата и от 1 година не е мръднала. Баща ми има hyundai ix35 и също е много доволен. Това че VW са здрави коли е глупост. На моделите с TDI двигателите им блоkират от хищото (модели след 2007). Мисля че за тези пари най-добре киата от изброените или една дизелова зафира. голф може и да е добра кола ама с тоя дизайн стил кутия за обувки ужас... Айде успех и пиши какво е станало.
М 28 карам merc. ML

6.   До номер 5

Новите Киа са добри - това и аз го писах. Моят зет има такава и е доволен - с всички екстри, сравнително евтино, имат и добър имидж, но новия модел.
Аз карам Кайен Турбо и много добре знам, колко струва поддръжката на един джип.
Мъжът ми кара Carrera и макар, че става дума за същата марка (Порше), неговата поддръжка е много по-евтина.
За парите на автора, според мен е най-добре да си вземе класика - Пасатче, А4. Има много евтини части втора ръка, масов автомобил, дори двигателят да ти се развали, можеш и на Голф да сложиш дори.
На джипките само гумите, данъците и бензина няма да може да плати. Удобно е иначе като семейна кола - и място има, и през всяка дупка се минава, сигурен си на пътя, но това удоволствие си има своята цена. Поддръжката на колата на баща ми заедно с данъците (Пасат, бензин, 2001 г.) на година е колкото на мен едната гума. Колата си е скъпо удоволствие и ако не беше мъжът ми, от много отдавна да съм си взела някакъв VW или Тойота, да си сложа една газова и да си я татъркам. Всеки лев за кола е загубен лев. Тя хем си губи от стойността, хем е капризно и опасно животно.

7.   Номер 5, говориш за 2-3 годишни коли, айде след 20 години ела да ми кажеш как са колите на майка ти и баща ти и колко са здрави, щото моя голф 3 след 2 месеца става пълнолетен според американските закони и не го спирам. Не заблуждавайте човека, за VW части бол, за Киа един познат преди 2-3 години му блокира двигателя и чака 2 месеца да пратят от Корея.

9.   Подкрепям номер 7 (от 6, 1)
Баща ми преди това имаше Пежо 405 и го кара до пълна трошка, но тази кола обиколи всички сервизи и му излезна златна. Пасатът заспива направо.
Новата Киа си е гъзарска, но старата няма добър имидж. Като цяло тези коли не държат и цена.
Голф-ът не става за семейна кола, номер 7, но има достатачно Пасати, А4-ки на пазара, за да експериментираме. Моя приятелка караше Ровър (пак избор на мъжа ?) и ? блокира двигателя, но вече беше стар. Много беше доволна все пак от него, но поддръжката е скъпа и гори като танк.
За мен най-добрата семейна кола за хората със среден доход си е VW. Който има излишни пари за трошене, да кара джипки. Аз си троша така парите и умирам от яд.

10.   Номер 7 съм пак, да обобщя:Авторе, предупреден си, вече сам си решавай :)

11.   До номер 7 от номер 5
и аз ти говоря за новите киа старите са боклук. А щом ти харесва да си 1 от многото и да се возиш в кенеф да си жив и здрав и ти и голфу

12.   Авторката може би от джип ще се откажем за толкова малко пари, може би VW Passat 4x4 също е добро решение, скоро ще ви пиша какво ще решим

13.   HONDA CR-V

14.   Номер 11, номер 7 съм пак, какъв е смисъла да се заяждаш, нямам възможности за друга кола, карам си тази и съм доволен, не вървя пеш, харчи ми колкото да пътувам с автобус извънградско, че и градско, и не се чупи, пък и да се счупи нещо частите са супер евтини и ги има навсякъде, няма да ти влизам в тона, защото ми е под нивото, карам си кенефа и не страдам от комплекси.

16.   Номер 7 кажи ми нещо повече за VW, aко може Авторката.