Споделена история от Други

Оправдавате ли самоубийството на варненеца?!
Повече информация за случилото се тук http://www.pik.bg/samozapaliliyat-se-sreshtu-tim-plamen-ima-speshna-nuzhda-ot-krav-snimki/

Аз мисля че е геройски и същевременно лудост, а вие?

Коментари

1.   Аз не мисля, че някой(който и да е друг човек, освен самия него)е отговорен за самоубийствения акт на този човек. Човек сам решава да се самозапали, явно човека си е имал основателни причини, но няма право нито той, нито неговите приятели и семейство да обвиняват някой друг, за неговата глупава и необмислена постъпка. Аз не одобрявам самоубийството по никакъв повод.

2.   Според мен, не си заслужава. Жалко за хубавото момче.

3.   Човекът може би е постъпил смело, но това не е разумен начин на протест.

4.   Авторе струва ти се геройски, понеже е направил нещо крайно в името на правдата и истината, а за лудост го приемаш понеже не е запалил тея които заслужават, а себе си.

Напьлно те подкрепям, ако това е което си имал предвид.

Бьлгарите не трябва да палят себе си, а тези които са за палене.

Хора като Пламен Горанов трябва да знаят тези неща. Следващия пьт да запали тях и всичко ще си дойде на мястото в картинката.

Ако намеря пари за билет бих отишьл и дарил крьв за хора като него без значение кьде са и от колко имат нужда. Правил сьм го в нашия град за мои приятели, за хора като Пламен не ми се наложи да мисля дали или.

5.   кои сме ние да оправдаваме..

6.   Да, бе много геройско. Управляващите си го преместиха в другия крачол. А той горкия бере душа.
Така не се сваля управление, не е това начина.

7.   Абсолютен глупак, накривил е на някому на... Те пак ще си живеят живота, а той ще тегли болките или ще гние в земята.

№ 4, в българския език съществува беква "ъ", която е съвсем различна от буквата "ь". Освен това се пише "тия", а не "тея". Колкото и смислен по съдържание да е коментарът ти, селяшкият ти правопис го обезценява на секундата.

8.   От автора. Мисля си че го е направил за да се разчуе в целия свят за нещата които стават в България, така, както над 100 тибетчани всяка година си драскат клечката в Тибет!
Наистина мисля че трябваше някой друг да палне.

9.   Ще си позволя цитат от една велика книга...

"Герой е не този който умира за дадена кауза, а този който съумява да живее с нея... "

10.   Не знам, според мен е постъпил глупаво и пресилено... не мисля, че след самоубийството му ще има някаква промяна - ако го е направил с такава цел, или просто му е писнало.

11.   Аз също мисля, че това е лудост и геройство в същото време. Гадно ми е за Пламен, дано да живее :(

12.   Ако се е самозапалил в протест срещу Морската градина във Варна - да, геройство е! Мога само да се възхищавам на този човек, въпреки че за съжаление май-май нищо няма да постигне. Нито боклукът, който е кмет на Варна ще се трогне, нито мутрите, на които той слугува. Нито народът, който ще си стои невъзмутим, с пръст в носа и ще цъка критично, докато гледа как красиви месности в България отиват за прасетата... но няма да направи нищо по въпроса.

Да, сега се вдигнахме на масови протести, но не защото най-безсрамно унищожават уникални места в България, а просто защото ни бръкнаха прекалено надълбоко в плитките джобове!

13.   Лабилна психика, слаб характер, липса на каквото и да е самочуствие и мързел са причините, един млад мъж в разцвета на силите си да реши да се самоубие. Нещо определено му е хлопало. Навремето имах съученичка от гимназията, която се обеси, защото родителите и не я пуснаха сама с компания наморе. Бих приел самоубийството на възрастни хора, които не могат да се справят с животът сами и прекратяват мъките си с този акт, но къде са децата и роднините на тези хора, оставени на произвола на съдбата... А това че някои политици и пишещи тук, искат да го изкарат като "национален герой" са пълни глупости.

14.   Напълно съм съгласен с №13. Това, че е алпинист, не значи, че е със стабилна психика. Има нещо недозряло в това момче, като гледах снимките предложени от автора, се забелязва ексцентричност и нещо особено в поведението му. Особено снимката с кучето. Но какъвто и да е характера му, има и нещо гнило в отношенията му с варненските власти. Току - така, на млад човек няма да му избие баланса и да реши да се пали. Явно са го поставили в много тежко положение, за да насочи вниманието на хората към виновника, т. е. към кмета на Варна. Сутринта гледах обръщение на кмета, към гражданите на Варна и в него той(доста гузен) заяви, че ако има към него някакви упреци, на секундата ще си подаде оставката, без дори да му я искат. Какви други упреци иска, заради него човек иска да се самоубие, това малък упрек ли е? Но в никакъв случай не оправдавам и този младеж, не е никакво геройство, по скоро е показал страх от проблема. Има много други начини да търси справедливост, но не да похабява живота си. Бог ни дава живот и само той трябва да ни го взема.

15.   Да, има други начини да се реши един проблем. Например протести. Каквито във Варна е имало точно за Морската градина и то много от тях. Никакъв резултат. Допуснати са огромни грешки в чертежите на Морската градина. Дали неволно, дали нарочно, с цел да се обслужат чужди интереси, но е факт, че част от нея изведнъж се осейва с джипове, охрана и грамадни строежи.

На мутри, естествено. И макар да си личи нередността от километри, макар и да е ясно на всички, че има нещо гнило тук - кметът си седи на ръцете и нищо не прави... в продължение на години.

Оттук нататък изборите са два: или се примиряваш, или взимаш драстични мерки. Момчето се е решило на второто, очевидно. Драстичните мерки могат да се изразяват или в това да счупи кухата слугинска кратуна на кмета, или да демонстрира по-висша форма на протест. Самозапалването не е уникално явление, тибетски монаси редовно се самозапалват в знак на отчаяние и безсилие пред китайските репресии.

16.   Подкрепям номер 1 и останалите, които казват, че човекът е имал болна психика.

17.   Четох някъде, че майката на човека е починала, че приятелката му го напуснала, и момчето е явно с лабилна психика. Мисля, ч е е изпаднал в депресия и това му е мотивирало решението, все пак дано оживее