Споделена история от Други

Всеки да се подлага на психоанализа
Психоанализата е метод на психотерапия, който цели извеждане на яве изтласкани към подсъзнателното болезнени моменти от детството на човека. Аз предлагам всеки втори да се подложи на психоанализа при психоаналитик. За тази цел трябва да има много психоаналитици и ще бъде необходимо другата половина (всеки първи от двамата) да изучава психоанализа. Така половината население на планетата ще бъдат психоаналитици, а другата ще се лекуват при тях. Но тъй като всеки има нужда да се подложи на психоанализа, това означава, че и психоаналитиците ще трябва да ходят при други психоаналитици и ще се получи една въртележка, която ще доведе до редуциране на психопатите. Няма да има нужда от психиятри, нито лекарства. Всеки от първи клас трябва да се подлага на психоанализа и така до края на живота му. По този начин ще създадем едно здраво общество, без психични проблеми и изтласквания, без едипови комплекси. Ще живеем в мир и блаженство.
Така предлагам аз.

Коментари

1.   Добра идея, но при кого ще се лекуват самите психоаналитици?
Всеки човек има един или друг проблем, но се приема, че чевек е здрав, когато
1. е работоспособен
2. е работоспособен
3. е работоспособен
Ако един човек има депресия, той не е работоспособен и обществото има интерес да го лекува.
Ако някой си седи у дома и трепери от страх да излезне от вкъщи, ако получава сърдечна аритмия, качвайки се в кола или самолет, ако нещо му пречи да е работоспособен и да участва пълноценно в обществения живот, то той е подходящ пациент за психоанализа.
Човекът сам решава, дали ще се лекува или не. Аз лично, ако имах проблеми на нервна основа бих се лекувала. Няма нищо срамно да се лекуваш, ако си депресиран, имаш страхова невроза или някакъв странен тик.

2.   1, психоаналитиците да ходят при други психоаналитици, написала съм го. Нека има индивидуална и групова психоанализа, като при груповата всички да легнат на една кушетка и да правят асоциации според усешанията си. Накрая да си плащат с отстъпка, заради липса на комфорт по време на сеанса.

4.   Авроре, добра идея, ако искаш да я осъществяваш в България обаче, не забравяй до дивана да сложиш и масичка с ракийка, гроздовка, да сложиш и един телевизор на канал „Пайнер“ и комфорт няма да липсва за българина!
... защо не отвориш направо една българска кръчма!

5.   4, добра идея: всички психоаналитици - кръчмари. Всяка кръчма - психоаналитична лаборатория! И без това всеки втори епияница...

6.   при толкова много психоаналитици кой ще работи в производството? ми че то ще измреме гладни бре

7.   В това трудно време психоаналитик пияница - ще е голяма веселба.

8.   съгласна съм! аз съм момиче на 18 години, и отдавна ходя на психолог, както и се занимавам сериозно вече, защото искам да завърша психология, и да стана психолог. тревогите са ми само докато ме приемат, дано!

Eva