Споделена история от Други

Защо в България сме такива разбирачи и не зачитаме ценностите на даден човек?
Здравейте на всички във сайта! Бих искал да споделя мое наблюдение от известно време насам. Прави ми впечатление, че тук сме единственото място, където постиженията на даден певец, актьор или спортист не се признават. Най активно мнение раздават хората, които са още в период на физическо и умствено израстване. Забелязах, че всеки гледа комерсиалното в киното, музиката и спорта, но това не би трябвало да е мерило за хората. Най-често срещаните спорове в нета са на тема футбол и чалга - Кой бил най силния отбор в Испания, коя била най успялата певица, кой бил най смешния актьор.. Хлапета успокойте се малко. Откъде такова богато въображение имате? Новите филми и технологии променят доста хората в подрастваща възраст, ама не към добро. :-(
Преди няколко дена попаднах на интересен спор във един сайт -> Брус Лий или Чък Норис?
Гледам писаници, че Брус Лий бил най-великия боец, че Чък Норис бил смешен актьор, който правил впечатление със суперменските си способности от вицовете и шегите.. Не е ли по добре човек да почете малко, пък после ще си каже какво мисли. Искам да кажа, че тези мнения не са достоверни. Брус Лий е признат като велик боец, обаче никога не се е бил със Чък Норис и не е редно да се сравняват. Само в България ли не знаем, че Чък Норис е печелил Седем пъти световна титла по Карате за професионалисти, че вицовете за него са посветени за друга личност наречена Вин Дизел, че като малък е живял без баща и искал да стане полицай, а накрая заминал 70 кила с мокри дрехи във Корея, след което минават няколко години и става един от най великите ученици във базата Осан, Южна Корея по Танг Су До - Корейско бойно изкуство! Макар и да не става полицай, става войник и то в пълния смисъл на думата и си създава свой собствен боен стил, както и Брус има такъв.. Мисълта ми е, че това което написах не се знае от много млади хора, вероятно и не е толкова важно за тях, но поне да не бъдат толкова сигурни с преценките си. Аз никога не давам оценка за нещо непознато за мен, защото се притеснявам да не попадна на някой знаещ, така че е хубаво малко да се позамислите. Начинът ни на мислене е толкова елементарен, че ако чрез медиите разберем признанието на Брус Лий към Чък Норис, че е един от най великите, никога няма да се напише виц или майтап за Норис. ;-) Има информация в нета, има книги, защо не се информирате за някоя тема? Давам този пример със тези двама актьори и бойци, защото ми се е набил на очи, защото не мога да повярвам, че деца със лека ръка подминават успехите на легендарни хора. Също за футболните отбори се напрягат големи спорове, ама и те безмислени. Във повечето държави е имало винаги два отбора в страната, ама и двата отбора имат успехи зад гърба си на родна и международна сцена. Малко са страните в които се среща пълна доминация само на единия. Уважението към съперника е много хубаво и полезно качество, а тук ние не уважаваме никой. Непрекъснато даваме оценки за успехите и личния живот на звездите, без да сме навътре в нещата, но пък сме горди, че сме прочели поредния жълт вестник. Искам просто да кажа на малките деца, че не всичко чуто по телевизията е 100% факт. Най успелите личности са със най висок рейтинг, разбира се че Не! Наистина сме големи експерти във България, затова ни се смее целия свят, затова и когато дойдоха да снимат дългоочакваният филм Непобедимите 2, Чък Норис не се спря да даде нито едно интервю, Евала за което! И го нападна цяла България, че се правил на важен и на уморен. Просто си знаеше, че тия дечица на Летище София очакваха Силвестър Сталоун, Аролд Шварценегер, Брус Уилис и новобранците Джейсън Стейтъм и Скот Адкинс - все хора за които може да се напишат книги с вицове и шеги, както и да се твърди, че филмите им са абсурдни на моменти. Такива са, да, но Българското дете не може да го разбере, защото харесва комерсиалата продукция. Докато едни стрелят със картечници и крещят във филмите, други правят подобни филми по истински случай. Сериозните актьори и хора на изкуството не са признават, защото са серизони. Историята която написах е безмислена за повечето хлапета, но исках само да ви покажа, че мненията се дават със знания. Приятен ден на всички.

Коментари

1.   Завистта ходи по хората, по българите също. Не е вярно, че само в България хората спорят по тези въпроси. Знам още 3 езика и съм живяла в 4 държави и общо взето дискусиите са подобни на тези у нас. Иначе от твоите си интереси зависи какви форуми ще четеш, какви телевизии ще гледаш и с какви хора ще се събираш. Има хора всякакви - и у нас, и в чужбина. Може би средата ти в чужбина е различна, но аз съм срещала цялата палитра от човешки слабости не само у нас. Нормално е - хора сме!

2.   Типична българска черта - прост и завистлив народ. Отдавна съм вдигнала ръце от хората тук, повечето от тях са прости, завистливи комплексари. За това нямаме нищо като хората - нито актьори, нито музиканти, нито нищо... защото в собствената си държава не ги уважаваме, а на к'во отгоре чужденците да ни уважават, като ние нямаме себеуважение и уважение към другите? Ако си мислите, че това не се вижда от другите, грешите. Ние сме единствените прости келешчета, които постоянно са в съревнование с другите, но не можем да се видим отстрани, че все сме си по-ниски и от тревата. Срам ме е, че съм българка, няма с какво да се гордея. Каквото е било преди - останало е в миналото и толкова. Никой нищо не прави за тая страна, всеки чака наготово. Какво уважение искате, кви 5 лева? Научете се да уважавате другите и по-малко да плюете. А колко е ограничен народа, няма да коментирам... дано някой млад човек дойде на власт и да оправи тая страна и тоя прост народ, че на никъде не вървим.