Споделена история от Други

Адски странен сън !!
Здравейте, момиче на 15 години съм. Преди около 1/2 месеца сънувах един много странен сън. Някъде четох, че този вид сън се нарича "осъзнат сън".
Една вечер си легнах рано, защото бях много изморена. Заспах и около 22/23 часа се събудих, и пак се опитах да заспя. По едно време чух как вратата на стаята ми се отваря, чух също и стъпки, които се приближават бавно до мен. Тъй като майка ми идва всяка вечер да ме целуне за лека нощ, аз реших, че е тя и продължавах да си спя. Тези стъпки се чуха до мен и нещо започна да ми диша във врата. Аз продължавах да мисля, че е майка ми. Усещах вятъра в лицето си. След 3-тото дишане аз разбрах, че всъщност това не е тя, опитах да си отворя очите, но нещо ме притискаше. 10 секунди след това "притискане" успях да ги отворя, но в стаята ми нямаше никого, видях просто тъмна стая. След това се страхувах да заспя, но си заспах. Странното и плашещото е че през цялото време бях будна !
Има ли някого на когото също да му се е случвало подобно нещо?
Моля ви публикувайте историята ми :) Благодаря предварително !

Коментари

1.   Какви работи... :D Може да си сънувала всичко това? Да не е било реално... и наистина да си го сънувала, а да си си мислела, че се случва наистина... :)

2.   на мен ми се е случвало.
няма нищо страшно

3.   Осъзнат сън е когато спиш, сънуваш и в съня си разбереш, че сънуваш - тогава имаш възможност и да режисираш съня си.
Това твоето е объркване на сън с реалност. При всички положения не си била будна. Най-малкото си била в транс.

Страховете са излишни - ако ти се случи втори път, не се страхувай. Бъди изследовател на сънищата, преживяванията и съзнанието си.

4.   "Необичайни" преживявания все такива преживявания имам хелп понякога. Ще вие разказа на13/14март 2013 ми се случи подобно нещо чух някакви стъпки ходене по дошемето беше ми страх да погледна кой във вкъщи е влязал в моята стая тогава се уседих и чух че има някакви стъпки като нещо изпускане на стъкла след това се качи се на йоргана аз винаги спа през глава усетих някакъв натиск върху мене и взе ми въздуха за секудни издадох някакъв звук нещо като А-ааа и това е. Вярвам ти! Друг път съм си излизал изън от тялото... Но това ми други странни "Необичайни" преживявания все такива преживявания имам

5.   Мисля, че си имала сънна парализа, осъзнатият сън друго нещо. Аз съм имала осъзнат сън. При осъзнат сън се събуждаш в съня си. Просто знаеш, че сънуваш и правиш всякакви шури неща, но тялото ти ''спи'', твоето е просто парализа, случва се понякога, не се плаши.

6.   Сънувала си, че си будна.
Подобно е на това - сънуваш, че ти се случва нещо лошо, в един момент сънуваш, че се будиш и си казваш "олеле, не е сън", но всъщност ти си спиш и е просто сън.
Като казваш това за майка си - възможна е някаква обърквация между мозъка и съня - ако тази нощ тя не те е целунала, а ти знаеш, че трябва да го направи..

Спокойно, надали е нещо от Небитието.

7.   Може би имаш ниско кръвно налягане и като си в по полу-заспало положение горната и долната граница се изравняват и ти имаш чувството, че нещо те притиска и не можеш да се мърдаш същото така и да дишаш в някои случай продължава и по 10 минути... така, че гледай преди лягане да си добре нахранена и не е лошо нещо сладко да хапваш точно преди да лягаш!!! А другото което може би също възможно да ти се случва е навлизане на тъмна материя в личното ти пространство т. е Дух-демон но ме съмнява ;)

8.   От авторката: Номер 7 не ме плаши с тези демони, защото аз съм много вярваща попринцип хаха :) И всъщност наистина имам ниско кръвно. Благодаря ви много за мненията ви :)

10.   Уау.. Това за ниското кръвно и отраженията му по време на сън, не го знаех.

Благодаря, 7! :)

11.   Номер 7: Не се притеснявай явно не е това, но ако си както казваш с ниско кръвно тогава си създай навика преди лягане едно шоколадово бонбонче или нещо друго, естествено без да прекаляваш.
Поздрави, Ивайло :)

12.   От авторката: Номер 11 независимо дали имам ниско кръвно или не аз винаги си взимам по някое шоколадово бонбонче хаха иначе благодаря :)

13.   Сънна парализа се казва, хора. Какви осъзнати сънища, какви 5 лева.. И аз съм имала сънна парализа - гадно е и е страшно реалистично.

14.   Здравей авторке. Отговора на въпроса ти не се намира в този сайт а в сайтовете и форумите за езотерика. Попитаи на такова място и мисля че ще ти обяснят точно какво е станала. Успех

15.   10 - Моля!
12 - Моля!
Пак заповядайте :)
Поздрави Иво.

18.   Всъщност не мисля, че е така лесно да се намери въросния форум за изотерика и изобщо, че последният съвет има смисъл. Наричат го сънна парализа, но който го е изпитал, знае, че става въпрос за чуждо присъствие, а не за някакво подвеждане на сетивата. От моя опит, не трябва да има място зад гърба ти, докато спиш, и да, случва си, не знам защо, когато заспиш отново след като си се събудил и дълго време не си могъл да заспиш. Странно защо предизвиква агресия и те кара да изричаш думи, които в нормалния живот доброто възпитание те възпира да употребиш, вероятно защото не е честно да те атакуват, когато си безпомощен. На мен ми помага да си казвам молитвата Отче наш, четох, че и на други хора това им е помогнало, странно как много хора изживяват еднакви неща и им идват еднакви идеи как да реагират.