Споделена история от Тинейджърски

Леко объркана
Здравейте!
Аз съм момиче на 15, уча в хубаво училище, имам много приятели и не съм някоя забутана (колкото е тъпо да звучи). Проблемът е , че съм влюбена в момчето, което наистина ми скри шапката (защото не мисля, че изразът "харесвам" е подходящ....едно е да харесваш някого, друго е вече да се влюбен)

Запознахме се в началото на учебната година и станахме добри приятели. Занимавам се с него вече половин година, без да мога да продължа с нещо друго. В началото може би и той не беше безразличен към мен, но аз направих грешка, че изпуснах шансовете си, защото мислех като дете. Никога не съм му признавала какво значи той за мен, защото аз наистина го смятам за много по-различен към другите ...

Преди три месеца той си хвана приятелка, която доста хора смятат за много по-неподходяща от мен (много хора са ми казвали, че с него сме един за друг, а и аз го знам ...имаме страшно много общи неща...) , но уви-той намери нещо в нея ...не го съдя за това, радвам се, че е щастлив, но винаги съм съжалявала, че не се получи. Мисля, че пропилях много време с него, а без резултат. Знам, че грешката сигурно е в мен, защото не показвам достатъчно интересите си към него, но не искам да ставам жалка и да се предлагам ..

От няколко дни съм решила , че ще продължа напред и ще го забравя, но преди това искам той да разбере , че имам чувства към него. Страх ме е аз да му го кажа, защото не знам как ще реагира (приятели сме, държим един на друг, ноо той е харесвано момче, не знам..)... ще помоля една приятелка да му намекне, по-нататък ще видим...мислите ли, че е е добра идея и как е най-добре да постъпя , за да не бъдат следващите 4 години с него неловки..
Благодаря ! :)

Коментари

1.   Щом си има приятелка, няма много какво да направиш.
Ако той те харесва може да стане нещо, но не проваляй връзката им. Сигурна съм, че има много момчета, които биха били щастливи с тебе, така че продължавай да опитваш и не се терзай с проблеми около това момче. Успех ! :)

2.   От авторката: аз не очаквам нищо от него, искам просто да знае. С въпросното момиче хем ходят, хем не..тоест скъсали са, но все още са мнооооого близки.

3.   Все едно аз съм писала това!
Ами мен също ме е малко страх а му кажа, а и той си има приятелка.
Страх ме е защото имам още 4-ри години с него и не искам да са обзети с това.

4.   До някъде звучи и така все едно аз съм го писал.
Не съм сигурен, дали трябва наистина да му казваш или да изчакаш... ако случайно ти падне шанс.
Ако му го кажеш сега, докато си има приятелка, не само че нищо няма да спечелиш, а е твърде вероятно и да загубиш всякакви хипотетични шансове за в бъдеще и да си объркаш следващите 4-ри години, в които така или иначе ще го виждаш.