Споделена история от Други

Как да повярвам в себе си
Здравейте, замислих се какво е това, което ме спъва, млад човек съм, само на 19 години, но вяра в себе си нямам.
Често приятели ме търсят за съвет от всякакво естество, отговарям им смея да твърдя на място, със самочувствие и мъдро. Забелязвам, че попиват казаното от мен, обръщат се и задават въпроси-вярват ми. Но АЗ на себе си не вярвам, някакси тези прости битови и житейски съвети не мога да ги приложа за самия себе си. Как да повярвам в себе си, какво да направя, всякакви съвети са добре дошли.

Коментари

1.   Не вярваш в себе си, защото Не искаш. Това, че ти помагаш на приятелите си и им даваш съвети - това е доказателство, че Трябва да вярваш в себе си. Гледай по-позитивно на нещата - вярвай, че нещо, което си започнал да правиш ще се случи, защото аз не виждам причина то да не стане.
Пример: искаш да кандидатстваш някъде. Добре, кандидатстваш и те приемат. Тогава какво те кара да мислиш, че няма да успееш да завършиш? Като учиш, като ти е интересно това, което си започнал да учиш ще го научиш! Воля, ВЯРА и труд и всичко става! :)

Ранджан

2.   Бих те посъветвала да прочетеш книгата "Излекувай живота си " на Луиз Хей. На мен ми помогна, надявам се и на теб да ти е от полза. :)
Момиче 16г

3.   Същото работа е и при мен... макар че съм само на 16 се чувствам доста по-зряла от връстниците си. Често предвиждам дадена ситуация, знам кое би било правилно... винаги давам смислени и добри съвети на приятелите си... когато някой има проблем, анализираме го заедно... давам съвети... сякаш съм психолог и разбирам от проблемите на всички и знам как трябва да постъпят, за да се чувстват добре или знам кое е правилното решение... но когато се стигне до мен - нищо от всичко, което знам не мога да приложа... примерно съм съветвала някого в дадена ситуация да се държи хладнокръвно, да не обръща внимание на малките неща, но ако аз съм в тази "дадена" ситуация, макар че знам че не е правилно, няма да съм хладнокръвна и няма да се сдържа... :D
Не си единствен, споко... явно сме добри в анализирането на ситуации и даването на съвети, но не сме добри в прилагането им. :(

5.   Няма как да вярваш на себе си или на каквото и да било друго нещо, ако използваш разум.

6.   нормално за тази възраст.
трябва ти житейски опит, на 19 си още зелен.
ще поживееш ощя няколко години и ще поработиш тук там.
ще минеш през доста неща,
ще попаднеш в различни житейски ситуации се научиш как се решават проблеми.
ще се сблъскаш с много хора, ще се научиш как да се справяш с живота и тогава ще повярваш в собствените си възможности.

7.   Когато натрупаш достатъчно опит в най-различни житейски ситуации - тогава ще повярваш в себе си.

8.   трябва да има причина за това че не вярваш в себе си и само ти я знаеш - как очакваш помощ след като не си казал естеството на проблема си

9.   Като повярваш в себе си

10.   Опит и книги.

11.   Амми сприятели се със себе си! Щом приятелите ти вярват, направи като тях. Открий това, което ги е спечелило у теб. Но най-вече търси в себе си. Ох, не знам! Прегръщам те.

12.   Покажи на себе си, че заслужаваш да си вярваш. Все пак, ако се чувстваш добре в кожата си и се радваш, че си човека, който си, не виждам причина да се чувстваш неуверен в себе си...
Опознай себе си - силен е човек, който познава слабостите си - а също така и уверен. Правило номер 4 гласи да запазя мъдростта за себе си, но смятам, че няма смисъл да сме мъдри, ако само ние си го знаем... хаха

Т.

13.   Много неща - опит, образоване, пари, време.