Споделена история от Други

Счупено огледало
Момиче на 18 год. съм, за тези години съм счупила около 4, 5 огледала едно от които е голямо. Миналата година счупих 2, а тази 1. Не знам на какво се дължи това, ако наистина е вярно поверието, че носи нещастие - то значи съм нещастна за това. Не ми върви с момчетата , и не ми върви, харесват ме да заглеждат ме но не си намирам приятел. Не знам това дали трябва да го свързвам но, но не съм грозна, хубава съм, хората казват, че имам някакво странно излъчване (хубаво), , така де аз постоянно се гледам в огледалата, това ми е станало вече като хоби не зная пред мен винаги има огледало и от време на време се поглеждам правя муцунки усмихвам се, даже си говоря сама като се гледам (ще ме помислите за побъркана) но е така, да това ми е вече навик и ако няма огледало пред мен да се погледна все едно нещо ми липсва. Дали пък се чудя ги чупя заради това че прекалено много се гледам в тях. Как мислите?

Коментари

1.   Какво ги правиш тези огледала, умишлено ли ги чупиш? :D

2.   Абсурдно е на 18 години да вярваш в подобни глупости за счупени огледала. А, как така чупиш толкова огледала, че ми стана интересно????

3.   Ако наистина вярваш в това, значи те е донесъл щъркела. Ти сама можеш да кажеш от щъркел ли си?
Суеверието и езичеството ШИРОКО РАЗПРОСТРАНЕНИ по нашите земи никога не отзвучаха и затова никой няма вярата, която носи спасение.
Ако наистина вярвате в огледала, черни котки, щъркели - а не вярвате в истината - сте за окайване.

4.   Аз доколкото знам, поверието е да не се оглеждаш в счупено огледало.
Така че спокойно, щом си чаровна, ще си намериш и приятел. Рецепти за това няма, по поръчка също не става.
Бъди търпелива и всичко ще се нареди от само себе си, когато най-малко очакваш.
Успех!

5.   Хвани едно огледало тресни го с всичка сила в земята и си кажи, че не те е страх от него. Това с поверията е глупост, удари го, ама така го строши, та да стане на сол. Ти ли си по-силна, или някакво стъкло?

6.   Така няма да налагам начин на мислене нито, начин на разсъждение. Просто казвам това глупаво поверие е дошло от Древен Китай (никога не може да се знае на 100% от къде е), така като махнем всички мистики и древни поверия и започнем да мислим с това което е на раменете ни, ние ше разберем, че Огледало> е просто парче стъкло сложено в рамка. Дотук мисля, че няма какво повече да се каже!!!
Поздрави, Иво

7.   АВТОРКАТА: Не знам как се случва както си го държа в ръката и някак си само се изплъзва ли и аз не знам. И не знам изобщо дали вярвам или не вярвам в тези неща някъде посредата съм, но не мисля, че е случайно това което става. Хайде един два пъти но в последно време в рамките на 4 5 месеца 2 счупих. Майка ми казва от невнимание не напротив, изтървала съм и друг път но явно 1 път се случват белите , и постоянно плача, нервна съм сопам се.

8.   Един съвет: грабни метлата, а остави огледалата. Може пък майка ти да се зарадва на помощта.

9.   5. и после да й хвръкне някое парче стъкло в окото какво ще я правим с едно око??? Май поверието ще се сбъдне тогава, защото никой няма да я вземе едноока.

Иначе и аз строших едно миналата година, стана на сол. Е, стана ми гадно като знам за суеверието. :/ Даже бях забравила за огледалото докато не прочетох темата ти. :)

10.   Не знам за поверие за счупени вази, но на мен всички подарени вази ми се счупиха в първите дни от подаряването. Този факт по-скоро ме е разсмивал. Даже една от вазите протече още с първото ползване, повдигнах я и какво - дъното беше се отделило.
Купих си аз вази и нито една от тях не е счупена. Мисля, че това е просто съвпадение.
За празници предупреждавам: -Да не ми подарите ваза!

Така че, купи си сама огледалата. Така хем ще си ги пазиш и ще им се любуваш (и на себе си). Не виждам нищо лошо в това да си се оглеждаш.