Споделена история от Други

Самотата ме изяжда
Здравейте!
Аз съм момиче на 19 год.
Живея отскоро в малък областен град.
Искам да Ви попитам какви са последствията от продължителното стоене в къщи.
Предвид, никакво излизане за една- две седмици от къщи!
Работата ми е на компютър, сама съм всеки ден и не познавам никой от града.
Контактите ми с хората са единствено чрез интернет.
Дайте ми съвет!
По какъв начин да си намеря приятели и нови контакти?
Вредно ли е дългото стоене пред компютъра всеки ден?

Коментари

1.   От собствен опит мога да ти кажа - почваш да водиш повече разговори наум (или по-лошо - на глас) сама със себе си отколкото с някой друг.
Да, вредно е постоянно на компа. Започни да ходиш на аеробика, йога, фитнес - там ще си намериш приятелки.
XII

2.   Ако си оставиш контакт за връзка няма да бъдеш сама..

3.   Ставаш като зомби - това е истината. Без чувства и мисли, като жив робот...

4.   ''Вредно ли е дългото стоене пред компютъра всеки ден? ''

Да, трябва да се движиш прави си на всеки час 15 мин разходки, ставай от компютъра, отиди до терасата върни се, оправи нещо вкъщи и после пак работи.

Много е тъпо наистина да нямаш нормална работа, или изобщо да нямаш такава в моя случай. Опитай се да смениш града не знам какво да ти препоръчам, щом е малък град всеки с всеки се познава и едва ли лесно допускат нови хора до себе си. Пък и градове малките вече опустяха, или се изнасят в в София или в чужбина.