Споделена история от Други

Колко Ви излиза метрото годишно?
Здравейте,

Пускам тази тема защото ми е интересно колко лева средно излиза метрото на един работещ софиянец или на един студент в София на които им се налага да пътуват всеки ден.

Според моите изчисления, средно 20 работни дена в месеца пътуване, умножено по 2 пъти (отиване и връщане), прави средно 40 лева месечно. Годишно е средно 480 лв (ако се придържаме към 40 X 12). Разбира се, налага се да се пътува и по други причини освен работата или образованието, така че да си го кажем направо - средно между 500 и 600 лева годишно за пътуващите софиянци.

На вас колко Ви излиза метрото годишно? Знам, че е глупав въпрос, но има вероятност да уча в София след няколко месеца, а мисълта за метрото и сметките ме убива. Тези сметки би трябвало да са нормални за един софиянец, нали? Просто от гледната точка на един варненец, който никога не използва градския транспорт излиза малко много :)

Коментари

1.   Виж колко е месечната карта за транспорта в София. Тук ще намериш цялата необходима информация. Стига троли сайта, моля те!
http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/tarifa-i-prevozni-dokumenti/46/tarifa
Месечната карта с метрото за НЕОГРАНИЧЕНО пътуване ти идва 42 лв.
И съвсем добронамерено - ако те е страх от Мечки, не ходи в гората. С мърморене до никъде не се стига.

2.   Ако си ученик или студент редовно обучение имаш отстъпки. Картата за целия градски ти е 21лв на месец, а отделно може да си изкарах карта за една линия, което мисля, че струва 12 лв на месец.

3.   Около 3-4 лв. Почти не пътувам с него.

4.   Прав е Номер 1, само че месечната карта за метрото е 35 лв. И не е нужно да хапеш толкова. Да не говорим, че има карта за 10 пътувания по 8 лв и така практически билетчето ти излиза по 0, 80 стотинки, което излиза, колкото една карта с неограничени пътувания - може да се използва и събота и неделя, както и някой ден да се качваш, излизаш, пак качваш и т. н. безброй пъти. Иначе при всяко влизане се таксуваш по 0, 80 ст. Това е

5.   Месечната карта за един студент е около 10лв за една линия и около 30лв за всички линии.
Номер 4 е прав за работещите, които не ползват намаление. Един вид ти като учащ и през лятото и през годината ще се возиш евтино, така че не го мисли. Най-много първия месец да ползваш билетчета.
Ана

6.   Метрото не минава във всички квартали.

7.   Ако ще си студент държавна поръчка, по-изгодно ще ти бъде да си вземеш карта за всички линии. Метрото е хубава придобивка, но не ходи навсякъде. Без другите видове транспорт няма да минеш.

8.   Намери си квартира до университета и непътувай! Защо ни занимаваш с глупости, в всеки град има градски транспорт и когато го ползваш си плащаш точно толкова колкото за метрото.

9.   1000

10.   Автор: Мерси за коментарите :)

Просто не бях наясно с нещата и не знаех за месечните карти и тези неща. Предполагам ще карам на студентска карта за метрото (ако ме приемат, предстои изпита ми). От Варна съм и никога не съм ползвал градския транспорт по каквато и да е причина. Единствено съм се возил на таксита от гарите и обратно когато съм имал тежък багаж, иначе винаги пеша ходя (дори да ми отнеме часове).

А колкото до София, мисля да карам само на метро, понеже излиза по-изгодно, а и по принцип не обичам да се возя на каквото и да било :)

12.   Авторе, градският транспорт във Варна е зле организиран, линиите не вършат работата, а разстоянията са достатачно малки, за да си слушиш с такси и ли кракомобил, но в София не става така.
За сметка на това градският транспорт е СУПЕР ОРГАНИЗИРАН. И не само за метрото се отнася това! Ползвай го - няма да съжаляваш. Търси квартирка в Младост-ите. Много е яко там, пълно с млади хора и има много добре отганизирани връзки не само с метро, а като цяло. НЕ СИ КУПУВАЙ КОЛА в Столицата!!! Успех

13.   Ами и аз не обичам да се возя на каквото и да е въпреки, че съм от София, до 7 клас не ми се налагаше да пътувам с непознати хора затворен в едно тясно пространство, а метрото е едно от най-гадните неща, защото винаги е супер претъпкано.