Споделена история от Други

Как изкарвате гнева си?
Напоследък много се ядосвам и не мога по никакъв начин да си изкарвам гнева.. Затова искам да ви попитам как изкарвате вашия?

Коментари

1.   Със спорт. Така ще освободиш напрупаната енергия в себе си. Ако нямаш възможност да се запишеш някъде тренирай вкъщи. Ще ти помогне.

2.   Поемам си дълбоко въздух и издишам и гледам да не приемам нищо навътре. Ако все пак не се справяш с яда и чувстваш, че ти влияе зле, върви на лекар-хомеопат. Има много добри хомеопатични, които помагат като при твоя случай и всичко ще си бъде наред.

3.   Чупя, праскам, викам... За съжаление по по-кротък начин не мога. Много нервен човек съм. Изпочупила съм сумати скъпи неща, за които после ме е било яд, но когато съм бясна нищо не може да ме спре. Една моя позната(психоложка) ме съветва да си изкарвам яда на листове хартия, в които да описвам всичко, което чувствам в този момент, т. е да нареждам човека отсреща. При мен тези листчета не действат, защото съм доста нервен човек, въпреки че правя всичко възможно да изглеждам спокойна. Бих посъветвала всички да опитат варианта с листчтетата, вместо да си го изкарат на някой или нещо. Това е единствения културен начин да си излееш яда, а не да го таиш в себе си. Друг вариант е да набиеш някой, но не те съветвам ако си сам/сама, защото винаги ще застане някой зад другия човек... ако този начин ще те успокои въпреки че ще си навлечеш повече неприятности, викни приятелите си и действайте.

4.   Спорт. Физическата умора е способна да ти изкара всичките дяволи, а и влизаш във форма

5.   чупя някои неща в нас, после отивам на стадиона и тичам докато не ми мине. но никога не си го изкарвам на хора, особено ако не са виновни.

6.   Аз си изкарвам гнева като ходя на фитнес. Блъскам щангите, в самата зала има и боксови чували. След тренировка си блъскам 15-тина минути по боксовият чувал и се успокоявам ако съм изнервен. Бягането също много помага при стрес и подобни ситуации.
Абе като цяло спорта много си помага. Когато спортуваш тялото ти произвежда повече хормони на щастието.
Нали, не ти казвам да ставаш спортист, а просто да изпробваш да отделяш малко време за него. Ще се чувстваш а и ще изглеждаш по добре.

7.   спорт

9.   Ако си момче най-добрият начин е чрез спорта. Прави лицеви опори докато не се измориш и като свършиш ще видиш, че ще ти е минало какъвто и да е бил проблема. Можеш и чрез обиколки така хем ще спортуваш хем ще си по-спокоен. Ако си момиче скачай на въже. Медитацията и йогата също според мен са много добър вариант за изкарване на гнева. Така и ще научиш много йога упражнения и ще знаеш как се медитира, а най-важното, което ще постигнеш е, че и ще се справяш с гнева. И помни търпението е ключа към всичко. По някога трябва да използваш агресията си за да покажеш на някого, че не си по-слаб от него, но има моменти в, който трябва просто да проявиш малко повече търпение към околните. Научи се да различаваш кога се използва едното и кога другото. Тогава всичко ще си дойде от само себе си по местата повярвай ми. Всичко това ти го казвам от личен опит въпреки, че до сега не ми се случвало да съм много агресивна или лесно да избухвам, но както и да е все пак полезното си е полезно както и да погледнеш на нещата.

10.   Да, и аз се присъединявам към писалите по-горе.

Номера е да дадеш отпор без вътрешно да реагираш негативно. Ако го приемаш негативно и го задържиш в себе си, се трупа тоя гняв, яд, огорчение или каквото е, и все някога някъде трябва да си го изкараш.

Йога и медитация на мен лично много ми помагат, и по възможност по-често ходене сред природата.
Също мисловен контрол - сутрин си казваш "днес
няма да се сблъсквам с никого", "хората в моя живот са в хармония с мен".