Споделена история от Други

Завист и злоба
Нищо ново под слънцето. Какво мислите за завистта и злобата? За хората които все ще ви завидят за нещо. Дали за това, че сте по-успял, по- красив или за каквото се сетите. За тези които хапливо коментират, все търсят да ви намерят някакъв косур, че дори и да ви обидят...Въобще какво мислите за хора, които с нищо не са по-добри от вас, но все гледат да излеят злоба? И най-вече за какво им е всичко това? По-спокойни ли стават.., не си обяснявам...

Коментари

1.   И аз не знам.. но има много злоба наистина, гадното е, че точно хората които изливат тази злоба, понякога дори не могат да го осъзнаят, колко нараняват този, на който я изсипват. Според мен тези хора или са си такива.. или я придобиват тая злоба по-късно, но от какво се поражда.. може би е различно, начин на мислене ли, на живот ли, комплекси ли.. и все пак това е един доста сериозен проблем на много хора в днешно време, не че и преди я е нямало..

2.   Усетя ли някой завистлив, веднага прекратявам контакти с него. Общувам само с хора, които могат да се възхищават.

3.   ненавиждам такива хора, не само че не общувам с тях
но и ако съм принуден да се сблъсквам с тях ежедневно им показвам с всякакви средства колко долни са за мен.
Но благодарение на това че ги има и създават трудности
аз станах по силен и благодарение на това че вярвам в мечтите си и себе си аз никога не съм завиждал - борил съм се и винаги ще се боря и съм им давал пововд за завист, давам им и ще им давам за в бъдеще.
Такива хора са обикновенно хора без качества и най вече страхливци които могат само с долни и жалки средства да
"постигат" някакви жалки цели. ПЪлно е с тях и понякога да се бориш с това е пагубно - но аз съм такъв и така съм преценил всеки решава сам за себе си.
успех авторе!

4.   Много са! И най-лошото е, че не са открити в чувствата си( това прозвуча тъпо, но предполагам ме разбирате) те са подмолни и лицемерни. Пред човека са мили, дори доброжелателни а зад гърба.... Ужас!
Една жена.

5.   Завистта и злобата не парадират "хей, аз съм злобен и завистлив", така че ние сме тези дето обръщаме внимание на тези неща. Какво искам да кажа? Всеки човек е изразявал някое от тези качества в живота си, дори без да го осъзнае(например говорейки зад гърба на брата си), затова просто не обръщайте внимание на тези неща, стойте над тях. Ако ви дразнят с натрапчивост, отбягвайте ги. Никой не ни задължава да бъдем в компанията на такива хора, а какво някой си говорел в мое отсъствие не е моя работа.

6.   Злобата е нещо,което го виждаме в очите на хората.Ироничният поглед и наглото държание.Аз вярвам,че такива хора вътрешно са добри и красиви. Явно животът им е поднесъл много лошо и те се озлобяват.Те са негативни хора,които смятат,че другият има нещо повече от тях ли и аз незнам как да го кажа.Всеки положителен човек търси доброто у хората и се старае да помогне на другият в каквато и да било ситуация.

7.   Тази тема едва ли някога ще бъде изчерпана. Иронията е, че всички агитират да сме добри едни към други да не завиждаме, а нещата стават все по-зле и зле!!! Някак по-лесно им е да завиждат, има едно нещо наречено доброта, и ако го имаш в себе си можеш да се зарадваш на някого който е успял и да си кажеш той е намерил пътя и се получило и да се замислиш - Щом той може, щом има и други които могат - ти защо да не можеш. Ти и те сте хора всеки има равен старт и свободата да избере пътя. С труд упоритост и търпение се постига много. Злобата спъва, оставяте да тъпчеш на едно място, а времето си минава покрай теб не чака. ЗА МЕН ЗЛОБАТА Е БЕЗСИЛИЕТО ДА ПОИСКАШ ПОМОЩ ПО ПЪТЯ ПО КОЙТО ДРУГ МИНАВАЛ САМ И УСПЯЛ!!!