Споделена история от Други

Macbook Air
Здравейте, на 17 години съм и вчера реших, че искам Macbook Air, но понеже не съм клиент на Apple, нямам никаква представа за какво става въпрос като компютър. След като ви споделих, че съм на 17, сигурно предположихте, че не ми трябва за кой знае какво-предимно интернет, фейскбук, филми, много снимки и информация... Доста пари са, знам, но смятам да го използвам и за в бъдеще като студентка.. Та въпроса ми е струват ли си парите, според вас ще превключа ли бързо от Windows на OS X и създава ли проблеми този лаптоп, защото разбрах, че за поправка се ходи някъде в София, а аз съм от Пловдив? Моля някой, който използва такъв лаптоп или е запознат да сподели впечатленията си, защото наистина го искам, а не съм запозната.
Благодаря.

Коментари

1.   Компютърът не е лош, струва си, едва ли ще имаш проблем със свикването. Но мога да ти предложа да погледнеш и още един ултрабук - 9 серия на Самсунг, по-евтини са, а предлагат аналогично качество и дизайн и няма да свикваш с нищо - ползват windows:)
M, 35

2.   Не, не, не, не и пак НЕ!
Не се набутвайте със скъпоструващи епълски продукти, освен ако не са ви крайно необходими, а виждам че твоят случай не е такъв.
Първо и най-важното което е - на цената на най-евтиния нов Macbook ще си купиш много приличен лаптоп (Dell, примерно), който по технически параметри ще отвява епълското отроче и действително може да ти изкара дори за студентските години.
Второ. Освен страшно надутата цена на самият продукт всички аксесоари към него също са с ебати цените. Преходник за обикновен монитор - 50 лв (WTF?? ! ).
Отделна мишка 100 кинта.. без думи.
Преминаването към MacOS е индивидуално за всеки, но ако свикнала със "свободата" в Windows, то ще имаш известни проблеми в началото с адаптацията.
Ползвал съм 3 различни Macbook-a, както и един Mini Mac и ти казвам, че само заради готиния дизайн и щото е "гъзарско" не си струва да се набутваш!

*Syndrome

3.   По принцип има разни неща, които като свикнеш с Уиндоуса и после дразнят, но бързо се привиква. Кофтито с Епъл е, че са адски скъпи като цена, но и като подръжка, софтуер, по-трудно се "хакват" разни програми, а недай си Боже да ти се развали... Тогава местоположението на сервиза ти е най-малкия проблем. Според мен ако не го ползваш професионално за нещо, не си купвай, има страхотни предложения на много добри марки, които ще са ти по-полезни.

4.   Свиква се бързо. В офиса съм с MAC OS, а вкъщи с Windows.

5.   Здравей!
Всички Apple компютри (съвременно поколение), позволяват инсталирането на Windows. Даже си има приложение на Macbook-a, с което можеш да си разделиш "твърдата" памет на 2 части, т. е. едната да е за Mac OS, а другата за Windows. Можеш да избереш да си инсталираш и само Windows, ако искаш. Само че в този случай ще ти е необходима и антивирусна програма, докато при OS не ти е нужна.
Имаш и друга възможност - да използваш двете опреационни системи едновременно - готино, нали! :))
Аз съм с Mb-Air & iMac и не искам да ги заменям с нищо :))
Купувай смело - това е моята препоръка!