Споделена история от Други

Портфейл за 55лв???
Харесала съм си един портфейл за 55лв... напаво се влюбих в него :Д таа... въпросът ми е: "Заслужава ли си"???

Коментари

1.   Ако е от естествена кожа и най-вече - има с какво да го пълниш, защо не?
Мъжът ми има портофейл за 1000 лв., но си го ползва сума ти години и най-важното - пълен е.
Съветът ми е обаче да си купиш това, което ти харесва, за да имаш и мотивация да работиш. Особено, ако портфейлът е от естествена кожа, той ще ти изкара много години. Накрая евтиното излиза по скъпо, да знаеш - аз си купувам винаги евтини портфейлчета, защото си падам по шарените и глупавите честно казано, но съм дала повече пари от мъжа си за такива работи, ако ги сумирам за всичките години, през които той си ползва своя единствен портфейл.
Давай - и честито.
Желая ти да се скъса от пари и да си купиш и ти след година за 1000 лв. без да ти мигне окото!

2.   Не.

3.   Разбира се, че си заслужава. Аз си взех 1 за 35 лева и всички ме питаха как може да дадеш толкова пари за портфейл, но като ги гледам техните скъсани и зле изглеждащи портфейли и как ги сменят всеки месец си дадох сметка, че си струва. Взимай без да се чудиш!

4.   Ами това е нормална цена за хубав кожен портфейл. Вървят между 30 и 100 лв в зависимост от кожата и марката. 1 е споменала за портфейл вероятно от крокодилска или змийска кожа, разбира се истински и вероятно от някоя луксозна марка, за да е на цена 1000 лв, тъй като обикновените портфейли от крокодилска кожа са по 200-300 лв. Нещо се отнесох:) Ами струва си, това си е нормална цена, все пак гледай и качеството на кожата, не бива да е прекалено мека, защото бързо ще се обезформи, ако го носиш в джоба си, ако го носиш в чанта няма значение - дълго ще запази формата и блясъка си:))
М, 35

5.   M35, портмонето на мъжа ми е в комплект с куфар, мъжка чанта за документи, визитник и така нататък, цената само на портфейлът е над 1000 лв., марката е loui vuitton и не е от крокодилска кожа, разбира се.
Моят последен пореден е за 30 лв. -)
Всеки му според нуждите. 55 лв. е добра цена, ако е от естествена кожа. На мен марките не са ми важни например, но мъжът ми иска да има малко, но хубави неща. Аз обичам да имам много, но за сметка на това не е толкова качествено - като разход си идваме на същото, защото аз в годината сменям към 3 портфейла - това са ти 150 лв. най-малко, а той за 10 г. ще си има само това пормоне. Мъжка работа. Аз обичам да имам и цветни някакви портфейли, да сменям, да ми е разнообразно, той взима едно нещо и това е. За куфарите и чантите се отнася същото, разбира се - и все той си има хубав куфар, а моят е скъсан, но пък имам различни видове и цветове

6.   Да ви имам проблемите... с 50 лв ще си нахраня децата.. но всекиму според потребностите, възможностите и нуждите. Отдавна не нося портмонета и портфейли, защото точно тях се крадат най-много-във вътрешния ми джоб не могат да бръкнат крадците. Ходя с дънки и там не могат да пипнат, без да усетя. Там държа и малкото пари, които имам.
Всичко твърде скъпо е ненужно-преходно е. Днес ни има-утре не... та и с вещите така...

7.   Да защо да не си заслужава, ако разбира се, портфейла е от естествена кожа, а не е от онези така да кажа "китайски боклуци", който се късат за една седмица и не издържат повече от най-много подчертавам НАЙ-МНОГО месец. Зависи, ако ти харесва и както каза номер една, ако разбира се, има с какво да го пълниш тогава определено си заслужава и няма да съжаляваш с сигурност, ако си го вземеш. :) Късмет!!! :)

8.   Аз си бях купил портфейл за 30 лв. преди пет години и до момента е съвсем запазен. Единствено му се откъсна закопчалката на джобчето за монети, но така или иначе аз не обичах да го закопчават. Сумата 55 лв. не са особено много пари, купи си го, щом ще се почустваш по-добре.

9.   Благодаря на всички за хубавите коментари. Чакам с нетъпение да дойде утре и да отида да си го купя.. И да естествена кожа е :)
Автоката

10.   Хм... Ако марката на портфейла за 1000лв е Loui Vuitton (а не Louis Vuitton... ;) ) значи се е прекарал яко ;-) Щото моя е за 15 лева, ама е Levis'... ;-)))))))))))

11.   Струва си, разбира се! Не сме толкова богати да купуваме евтини неща! 50лв за какво ли не сме ги давали? А хубавия портфейл, е инвестиция.

Али Макбил

12.   до 10 -))) Объркала съм се - една буква съм изпуснала... иначе при него всичко си е ок, оригинални са нещата, то си личи и по изработката - да не говорим, че са от фирмен магазин на марката в чужбина.

13.   .....ДО АВТОРКАТА;и ти като момчето с очилата ли,с якето ли.....етествено ,че си заслужава ...:) ЗАРА

14.   Имам портфейл закупен преди 16 години на цена от 7лв. В момента същите са по 16лв от същия производител. Използвам го вече 16 години без да е мръднал! Нито кожата е побеляла или обелена, няма нито един скъсан шев. Закопчаването му още работи и модела все още е много добър. Направи си сметката дали твоя си заслужава.

15.   Ех, че готина темичка :)

16.   Много малоумна тема! Разбирам за кола или някакъв уред да питаш... ама то за портфейл? !!?

18.   Съжалявам леко за коментара си, извън конкретиката на ''проблема'', ама ми е малко непонятно как може някой да търси съвет по подобен въпрос? ! Авторке, ако ти самата не можеш да преценяш такива елементарни неща, касаещи самата теб, как очакваш да го правят хора, чиито мъже си купуват портфейли за по 1000лв. или хора, за който и 10лв. са много? ! Мисълта ми е, че ако не можеш да вземеш такова ''решение'' еднолично, как се оправяш с всичко, което те заобикаля ежедневно?

19.   Ако взимаш заплата от 1000 лв си купи, но ако заплатката ти е от рода на 300-400 лв. ми напомняш на една приказка на ''гол тумбак чифте пищови''. Няма лошо човек да се поглези, но няма ли да ти стане по-хубаво ако си купиш скъпи ОБУВКИ, БЛУЗА? Това портмоне, я го извадиш от чантата, я не. Купи си нещо, което да подчертае хубавите ти черти, а портмонето е някаква тъпотия, мислиш ли, че някой гледа портмонетата на хората? Не отричам, че има красива портмонета, но ако трябва да избирам м/у блуза, обувки с/ега за лятото има страхотни модели/ и... кесия бих си купила блуза. Ти си решаваш, парите са твои, аз само си разсъждавам в/у темата ти.

пс: моето портмоне е от 6 лв ползвам го вече година и половина и не се е скъсало. :-)

20.   Не мога да се съглася с 19. Хубавият портфейл е част от имиджа на един човек, особено на мъжа, така както са обувките и часовника му. Това са класически аксесоари и не очаквам много младите посетители на този сайт да ме разберат. Да се откажеш от прецизния си швейцарски часовник автомат за сметка на някой кварцов боклук или на мобилния си телефон, който разбирате ли имал чаовник? ! , това е немислимо за мъжа със стил. Затова и напълно разбирам господина закупил си комплект на Louis Vuitton за няколко хилядарки, макар че за тези пари щях да заложа на по-екзотична кожа, а не на телешка.
М, 35

21.   Твоята е лесна. Аз пък искам да си купя хубав часовник с вечен календар т. е. да показва година, месец, дата, ден от седмицата, но да е механичен, а не кварцов с батерийка. Такива, обаче, са единствено маркови, швейцарски и цената им е колкото един малък апартамент.