Споделена история от Други

Закриване на телефонна сметка на Vivacom?
Здравейте значи искам да питам как да закрия сметка за домашен телефон на Vivacom? Става въпрос за баба ми, която незнае как да я закрие и и се е събрало такса от 50 лева за няколко месеца.
Трябва ли да се плати тази такса за да се закрие телефона при положенич, че тя не е говорила въобще по него.

Коментари

1.   Отиди при Виваком с баба си (лична карта! ). Там ще чукнат в компютъра и ще ви кажат всичко. Не мисля, че се плаща такса, ако договорът е от преди години. Проблем е при нов договор, който не е изтекъл. При баба ти не вярвам да има проблем. Питай все пак за възможност да се запази абоната БЕЗ месечна такса, само да го търсят. Има и такива опции според мен.

2.   Вече насъбраната сметка, трябва да се плати, независимо че не е говорила, все пак през това време е имала шанс да говори изборът си е бил нейн, да не ползва услуга, която така или иначе си плаща. Съжалявам но удоволствието да имаш шанс за телефонен разговор също се заплаща във вид на месечна такса.
Питаш как да закриеш? Отивате в клон на Виваком от там има две положения. Ако договорът е изтекъл плащате само 50-те лв и закривате номера. Ако обаче не е изтекъл, плащате всички такси за подписания договор и закривате номера.

3.   Аз съм закривала домашен на Виваком. Проблемът е, че от Виваком имат наглостта да удължават договора автоматично след изтичането му без да те питат (поне моят случай беше такъв), което значи, че баба ти си има договор с тях. За да го прекрати трябва първо да си плати дължимите суми. Разбираемо е, все пак, говорила, не говорила, води се, че им дължи пари, не може просто така да го закрие. Дават ти един бял лист, на който трябва да напишеш Молба за закриване на номера и да попълниш личните си данни, съответно. Става много бързо, но със сигурност трябва да си плати предишните такси. Съберете парите и го направете колкото се може по-скоро, защото ще й се натрупат още повече такси, ако чакате. Успех!
P. S: Отиди с нея, защото съм ставала свидетел на много нагли служители на Виваком, които със своето дар слово успяват да спечелят възрастните хора и така не само, че не им решават проблема, ами ги набутват с подписването на други договори. Отиди с нея и за всяка оферта им казвай изрично НЕ!!!

4.   Първо да ти кажа, че ако има натрупана сметка, трябва да я плати. Може да й е изтекъл договора и месечната й такса да си тече без договор. Преди две години, ако не се лъжа, забраниха автоматичното подновяване на договора. За да се откаже от услугите им, ще я накарат да подаде молба и след месец ще й спрат телефона.

Ако обаче има договор, който не е изтекъл, а иска да прекрати услугата, ще трябва да плати всички дължими такси по договора.

Пиша ти всичко това от опит - прекратявала съм договор с мобилен оператор, спирала съм и услуга след изтичане на договора ми.

Както и по-горе ти казаха, хващай баба си под ръка и право в офис на Виваком, защото ако питаш без баба ти да е там, ще ти откажат информация.