Споделена история от Други

Има ли приятелсто след любовта?
Здравейте. :) Как мислите, има ли приятелсто след любовта? Аз съм на 100 % сигурна, че приятелство между момиче и момче (жена и мъж) има. Но приятелство след любов...? Ще се радвам да чуя различни мнения и ако може да се аргументирате със случки, които лично сте приживели.

Благодаря. :)

Коментари

1.   Може би съм малко крайна, но за мен приятелство след любов и връзка няма. Пък и на мен не ми е необходимо. Какво да си говоря и да си споделям с бивш? Да си излизаме на кафета и да си приказваме все едно е нямало нищо между нас ли? Пак казвам, може да съм крайна, но приятелство с бивши не запазвам. Ако се видим здравей-здрасти, как си и това е. Още повече, че при следваща връзка, най-малко е неприятно за новия партньор да поддържаш подобни отношения с бивш. Но това си е мое лично мнение и не ангажирам никого с него.

2.   Да, но зависи много от хората :))))

3.   Има, разбира се! И много хубави, здрави и дългогодишни приятелства се получават, стига да не попаднеш на неандеталец/ка...

4.   Не.

5.   НЕ, не няма!!! Хората, които са били интимни и са правили секс, няма как да бъдат в чисти приятелски отношения без шегаджийски истории, флиртове, и тем подобни. Все някога единия от тях ще се изкуши и ще поиска "да си припомни за доброто старо време"... Така че... не на мен тия "приятелски връзки".

6.   Става в случай че връзката е била спорадична или само за секс. Ако е имало чувства забрави.

7.   Разбира се, че съществува приятелство след любовта. Всъщност, самата любов остава, но минава на друго ниво. Всичко си зависи от конкретните хора и тяхното отношение към нещата. Винаги съм държала с партньорите ми да сме предимно приятели, иначе връзката няма как да просъществува. Както и да сме се разделяли, винаги сме оставали в красиви, приятелски отношения. Като се замисля, заслугата за това е най- вече моя. :) Имах една голяма любов, момче, с което щяхме дори да се женим... Той имаше приятелка преди мен, за която много ми е разказвал и усещах, че е любовта на живота му. Въпреки това не ревнувах, защото си имахме доверие, а и нямаше повод да ревнувам. Раздялата ни беше цяла трагедия, особено за мен, но въпреки това се виждахме, говорехме, на няколко пъти имаше интимност, но последното беше някак естествено... Той замина в чужбина и си пишехме писма. След три години заминах и аз и за няколко години загубихме връзка. Когато се открихме си общувахме редовно по телефона, дори когато аз вече имах нова, сериозна връзка. Стана така, че точно аз ги свързах с любовта на живота му, с която вече бяхме станали приятелки. Дадох й телефонът и имейлът му. Знаех, че спомагам да се съберат отново, и макар от една страна да ме болеше, от друга искрено се радвах когато се случи, защото исках, и все още искам двамата да са щастливи. Заслужават го. Сега живеят в България и си имат дете. Потдържаме виртуална връзка, а когато се прибера често им ходя на гости, дори съм спала там, оставали сме с него насаме, а жена му не ревнува от мен. Познава ме и знае, че може да ми има доверие, на него също. Детето им също ме обича. Няма да лъжа, треперят ми краката като го видя, но съм щастлива, че той е щастлив. Това е само един пример, но от опит казвам, да, приятелство след любовта съществува.

Ж 38

8.   Абсолютно съм съгласна с номер 7, като добавя, че подобно приятелство след любов е възможно само при по-високо ниво и най-вече при друга възраст. На 20-25 годинки няма как да стане по простата причина, че младите нямат жизнен опит, палят се и подскачат при всеки проблем.
На нашата възраст, моята/и нагоре даже/ и на номер 7-да, възможно е приятелство след любов!