Споделена история от Други

Mобилен оператор
Здравейте мили хора,
искам да ви попитам какво мислите за следния случай.. снощи спряха телефона на приятеля ми понеже не беше отишъл да си плати фактурата.. съответно тази сутрин стана и отиде да си я плати.. фактурата му беше 45 лева след това ходи по задачки напред назад.. и след 4 часа бесен ми се обажда и ми казва че е получил смс от мобилния оператор че ще му бъдат спряни изходящите обаждания поради неплатена фактура при което той се грабва и отива отново във офиса на глобул (незнам дали е редно да споменавам името на оператора) при което му казват че има фактура за 260 лева.. той им казва че сутринта е платил фактура за 45 лева и за 4 часа без да говори с абсолютно никой има 260 лева.. те му казват че било от някакъв интернет.. възможно ли е това? говорих с мои приятели и те ми казаха че няма как да не се плати тази фактура.. точно тези били много нагли и гонели до дупка.. незнаем какво да правим и към кого да се обърнем :(

Коментари

1.   Комисия за Защита на Потребителите. Обърнете се към тях!

2.   Поредната шмекерия на този оператор,заведи дело и ги съди МРЪСНИЦИТЕ!

3.   Много просто - телефонът докато е бил в джоба и се е натиснал някакъв бутон за статус онлайн и то си цъка, на един познат така телефона му беше набрал някаква огромна сметка (от първите айфони), аз затова не си инсталирам настройките за мобилен интернет, защото никога не се знае... Сори

4.   Напълно е възможно да ти кажа.

Твоя приятел си е платил сметката, но не е проверил колко е, така ли е станало? Ако е така, ще трябва да доплати остатъка до 260 лв.
До си види настройките на телефона. Няма как да се оттърве от плащането на тази сметка.
Разбира се, да отиде и да се поинтересува какво точное станало.

5.   Поискайте подробна разпечатка. Дори да е от интернет това е прекалено голяма сума. На мен ми се получи подобно нещо, когато си купих за пръв път смартфон и не бях спряла данните(мобилния интернет) и телефона си е правил ъпдейти и е използвал интернет, но ми дойде 20-тина лева повече сметка.
Поискайте да се преразгледа сметката- ще пуснете молба и те като са готови ще ви отговорят.

6.   Благодаря ви за мненията.. все още нищо не сме предприели.. знам само че тази голяма сума е заради това 3G което било пуснато.. за съжаление не му знаехме функцията и още повече че дърпа пари.. разпечатка не дават.. все се оправдават че в момента не можели или пък нещо със системата си.. но му показали на компютъра си използваните мегабайти..

7.   Няма такова оправдание като "не могат". Пуска една молба за преразглеждане на сметката и ако се окаже реално, тогава ще трябва да си я плати. Но пак ти казвам, че 260 лв. е твърде много само заради интернета...

8.   E 260 e твърде много, ако просто е влизал в интернет, но ако е теглил и неща от там, които са платени... затова хората си заключват телефоните... Спомням си в Мтел, една баба как имаше примерно 200лв сметка, защото звъняла на разни телевизионни игри и как ги заплашваше, че няма да плати :Д