Споделена история от Други

Стоене на ръце
Здравейте! От доста време искам да се науча да стоя на ръце, даже и само на стена да се подпирам няма значение. Обаче на мен проблема ми е, че не знам как да се оттласна от земята. Моля, ако някой знае, да ми обясни. Благодаря предварително!

Коментари

2.   Потърси в интернет йога уроци за челна стойка. Виждала съм много хубави клипчета в youtube. Упражнението се изпълнява много бавно, докато усетиш сам баланса на тялото. Аз лично не го правя така. Просто се оттласквам бързо с единия крак, но ако трябваше сега да се уча щях да избера бавния вариант.

3.   Аз мога да се държа на ръце още от много малка възраст. Баща ми казва, че ставам за акробат. Иначе аз мисля, че не е трудно. Най-важното е да знаеш как да се уравновесиш за да не паднеш. Като за начало тествай колко са силни ръцете ти после, ако не можеш помоли някой (за предпочитане по тежък от теб най-малко с 10кг. като по-голям брат, братовчед или баща ти помоли) да те подпира докато свикнеш и така ще се научиш сам/а. Аз сам се научих никой не ми е показвал сега имам мерак да се науча да ходя на въже, ама ще видим. За сега мога мостове с премятания, кълбета в въздуха, задни и предни салта, цигански колела и разбира се да се държа на ръце ще видим за ходенето на въже може да ми е по-трудно, ама тренирам карате за това ще ми е добре за баланса и равновесието, щото там ни учат освен да се защитаваме и да се държим на пръчки както при кунк фу-то. Преди тренирах кик бокс беше яко, ама ми омръзна след 1-2 години и сега на карате се записах от миналата година (когато бях 5-ти клас) сега тази година и тай кон до ще тренирам и така. Всъщност дано ме разбра исках да кажа, че можеш да се запишеш на бойно изкуство там така или иначе ще ви учат на такива работи-като да се държиш на ръце.

Метал 13г.

4.   Важното е ръцете ти да не са слаби..

5.   първоначално застани пред някоя стена, сложи ръцете си на пода пред краката си и згъни съвсем леко пръстите си. Много е важно да държиш ръцете си горе долу по дължината на раменете не повече. След това се отблъсни с единия си крак като го държиш напълно изправен а другия повдигаш бавно като първоначално е прибран а после отпускаш и го изправяш. ако залитнеш напред (тоест да тръгнеш да падаш по гръб) натисни пръстите си и ще се задържиш. Преди да направиш всичко това направи няколко лицеви упори за да се увериш дали имаш достатъчно сила. надявам се да съм ти помогнала. Късмет!