Споделена история от Други

Старите български филми
Кои според вас са най-добрите стари български филми? Имам предвид тези от социалистическо време. А най-добрите актьори от онова време?

Коментари

1.   Много са! И филмите, и актьорите. Като почнеш: "Опасен чар", "Любимец 13", "С деца на море" и т. н. Твърде много са за изброяване.

2.   "Оркестър Без Име", "Комбина", "Опасен Чар", "Изпити По Никое Време", "Равновесие", "Дами Канят" - тези са ми едни от най-любимите, които ВИНАГИ мога да гледам, без да ми омръзнат. Също ми харесва и "Адио Рио", но той май беше правен през 90-та.
Други класики: "Маргарит И Маргарита", "Вчера", "Вилна Зона", "От Нищо Нещо", "Войната На Таралежите".
Много сa, но тези ми идват първо на ум.
Филмите, правени по романите на Богомил Райнов не са лоши, но аз лично предпочитам книгите, по-въздействащи са и по-обстоятелствени.
Имаше едни филм, не се сещам за името - нека някой помогне - развиваше се в Созопол, главният герой отиде там при свой приятел от казармата и после се "зарибяваше" със сестра му. В същото време го търсеха от София, защото беше офейкал с един бус, пълен с рокли - реквизит или нещо от сорта. Накрая свършва как той се крие в едни тръстики и полицията го кара да се покаже, но когато се появява сестрата на негоия прител, тогава се показва. ОТ 80-те е филма.
Ами това е от мен :)

Палав Мечок

3.   Не съм гледала мн стари филми, но като цяло повечето, на които съм попадала са ми харесали. Най интересните според мен (или поне тези, които са ми останали в главата) са: 'Рицар без броня' (момченцето в главната роля е голям сладур), 'Черните ангели', 'Дами канят', 'С деца на море'. Гледала съм и 'Време разделно', но е твърде тежък и тъжен. 'Козият рог' и 'Под игото' също са хубави, макар че има някои несъответствия между филмите и книгите.
Ж20

4.   За мен номер едно си остават всичките епизоди на„ Баш майсторът”, такава класическа комедия няма никоя друга страна.

5.   "Опасен чар" ми е любим!

„Ястребовски — свободен архитект, урбанист и еколог!“

6.   1. Време разделно
2. Козият рог
3. Тримата от запаса
4. Господин за един ден
5. Комбина
6. Осъдени души
7. С деца на море
8. Топло
9. Селянинът с колелото
10. Матриархат
Не ги класирам като най-харесвани по номера, всички са ми любими, има и още, но това са най най....