Споделена история от Други

Изгубени идеали,сбъркана ценностна система на масата .. НЕ МОГА ТАКА !!!
Здравейте, първо нека да кажа нещо за себе си.. има много неща но ще се опитам да е най кратно но пък информативно. Аз съм идеалист и алтриуст и много си патя от това имам чувството че съм сбъркала света в който живея и най вече хората. Жертва съм на домашно насилие от малка, изгубих сродна душа /годеник/ по извънредно брутален начин много хора са настроени срещу мен именно заради тотално грешна информация от страна на убиеца. Не мога да преживея че годеника ми не е до мен. Постоянно помагам на всеки и всичко което мога и за съжаление виждам не просто липса на благодарност но и точно обратното- обиди насилие и унижение, ако помагам на хора. Веднъж спасих 2 момчета от самоубийство след което в п късен етап едното ме удари лошо а другото унижи публично. Имам ужасни проблеми в лицемерното си семейство. Постоянно се потрисам как може да има толкова брутални, лъжливи, егоистични, долни, несправедливи и ужасни хора които не им пука за нищо нито за страданието на хората нито на животните и растенията и планета ни. Била съм свидетел на жена която припада и никой не искаше да й помогне освен мен и я подминаваха. или как се гаврят със живота на някое невинно животинче или как подминаваха годеника ми без да помогнат.... основния проблем е че не мога да живея сред такива същества вече. От съвсем малка имам желание за един по чист свят или спасителен остров някъде в света в който хората живеят в хармония с природата и себе си където всеки се грижи за другия където не е нужно да си плащаш, за да живееш! Във себе си знам, че това е възможно, но една птичка пролет не прави... Изобщо има ли такива групи които са се събрали така или поне хора споделящи моето мислене? Не мога да живея по друг начин и съвсем скоро ще рухна съвсем!!! не мога да променя природата си и не мога да стана гадна и егоистична като другите за това и не мога да продължа да живея на този свят с такива хора. Наистина някой някъде изобщо споделя ли моето мислене?

Коментари

2.   на колко години си?
от голям град ли си? с родителите си ли живееш все още?

защо не промениш обстановката? сигурен съм, че ще се почувстваш по-добре!
не всички хора са такива с каквито ти се сблъсквала!

3.   Хората против Илюминати, или така наречените "психота", които все си мислят за конспиративните теории (като мен) вярват, че светът не е само работа и пари и че не е редно 1 % от света да живее на гърба на всички нас, останалите 99 %. Също и че, ние сме единственият вид на планетата, който трябва да си плаща, за да е жив. Има много такива хора, но за съжаление империалистичните представи се споделят от по-голяма част от масата, която като стадо следва всичко що се смята за модерно и прието за нормално. А за човешките жестокости - явно ти си попадала само на боклуци. Вярвам, че повечето хора, или поне тези в моя кръг, не са такива. Налага ми се да го вярвам!

5.   Май доста неща не са ти ясни, нито пък на мен (не прочетох цялата история). Може би знаеш, че хората се самоубиват, за да привлекат внимание. Когато го получат - хоп готово, ставаме коренно различни. Както се обеждаваш от опита си, да това е живота, има всякакви хора, има от всичко, и винаги нещата се променят. Незнам какво помага писането по сайтове, че хората не помагали, че незнам какво - да така е и какво? Не винаги помоща такава каквато я разбираме може да ти помогне, и обратно. Тъпо е да очакваш нещо.

6.   Много хора ще се съгласят с теб, както и аз естествено. Има ужастни хора. Не знам какво да ти кажа освен това, че живота не ти предоставя трудности, които не можеш да преодолееш стига да искаш. Ти си силно и прекрасно момиче, продължавай напред..

7.   Не си само ти така! Всеки ден ми се ще ако имаше начин да избягам в един друг по-добър и по -различен свят...
М27

8.   И аз се чувствам така!

9.   Въпреки че съм само на 13 и тепърва ще опознавам света, мисля по абсолютно същия начин като теб. Писна ми да гледам как хората се самоунищожават, но не само себе си, те унищожават всичко около тях. Не искам да живея в свят, където болните, бездомните хора биват изоставяни. Ужасно е, че реалността е толкова жестока, отвратителна.

Сигурна съм, че ако ми се случи нещо, никой, освен семейството ми, няма да ми подаде ръка. Но те не могат вечно да са до мен. Всек трябва да се бори за себе си да вярва само на себе си. Всеки загърбва ценностите, забравя най-важното: какво е да си човек. Ние, хората сме виновни за всчко случващо се, не само с нас, а и с планетата ни. Ние сме най-отвратителния вид във Вселената, а аз съм сигурна, че не сме сами.
Искам това да не е така, по дяволите, искам да променя нещата!

Момиче, 13 години.

10.   АВТОРКА
сменяла съм обстановкатка живяла съм в други градове се тая е. проблемът е в хората и мисленето им а то е еднакво навсякъде по света. Егоизмът владее всичко. Писнало ми е от такива хора и от управляващите от това че те арестуват за това че си на палатка на плажа а не арестуват тия дето крадат и сторят върху дюните /това е последния абсурд с кого се сблъсках/ Сериозно вече не издържам правила съм опит са самоубийство и то доста тежък и разбрах че това не е начина. Живеем във един абсурд в който аз нямам място. Много пъти съм мислила да събера хора като мен и да си хванем гората и да живеем там сами без пари да си произвеждаме всичко да живеем с природата сред закони логични и морални ако трябва и брутални за да не не убиват и нараняват хора.... но за съжаление аз съм сама не познавам други такива хора. Смятам да продам лаптопа си и да отида в Ладах и Кашмир /Хималаите/ и да стана монахиня там и да прекарам живота си на спокойствие но съм объркана това което искам е да срещна хора като мен да замина с тях надалеч и да сме малко общество от отбрани хора / в Гърция вече има точно такива такива / но въпроса е че съм една и вече съм на ръба на желанието да съществувам в тази планета пълна с идиоти и още по лошо управлявана от такива. дори създадох група във фейс "Искам по различен свят!!!! " и... никакъв интерес

11.   До АВТОРКА: Мисля, че основният ти проблем е, че имаш много високо мнение за себе си. Смяташ, че си по-специална, по-добра. Искаш да ходиш на място само с отбрани хора, такива като теб. Проблемът не е в другите хора, а в теб. Изпълнена си със злоба към останалите хора. Ако се опташ да ги обичаш, вместо да им търсиш косури няма да ти се виждат толкова лоши.
Опитай се да "обичаш ближния" и нещата ще почнат да ти се нареждат. Вместо постоянно да питаш защо сички са толкова лоши с теб, запитай се какво още можеш ти да направиш за някого. Още в първия ти пост се вижда, че за всяко свое добро дело очакваш благодарности ипризнание. Опитай да го правиш, без да очакваш нищо в замяна, безкористно. Е дано съм помогнала.