Споделена история от Други

Имате ли хоби?
Здравейте,
пише ви 20 годишно момиче, често получавам упреци от близките си че се вманиачавам, че си губя времето вместо да върша нещо полезно...
По принцип всичко, което трябва нормално да правя - да уча, да спортувам, да помагам в къщи, да се забавлявам с приятели е нормално присъстващо в ежедневието ми. Забележките са по повод моите две хобита - музика и вътрешен дизайн, това е страст, необходимост, удоволствие, разтоварване - всичко което може да се нарече радост!!! Това са моите любими "дейности",хобитата ми, не че от друго не се интересувам, вие имате ли хоби и упрекват ли ви? Ако това ви интересува, чакам ви!
Лора

Коментари

1.   Скъпа Лора, с жена ми сме във вечна война, аз съм луд по rock 'n' roll, и отделям много на това мое хоби, то не е само слушане на музика, а див копнеж по колекционерство-да имам това, което почти никой няма, не съм забравил семейните си ангажименти, но и аз, като теб така релаксирам!!! Но тя е луда манячка на тема прах и чистота, та с дисковете...не и давам там много да пипа - трябва да знам кое къде е!! Мисля че ние с хобитата сме щастливци, иначе в това ненормално време, в което живеем-ще "мръднем" ако се оставим на телевизията с разните сапунки, реалита,чалга!!!от всякъде....СПОКО...!!!!!!!

2.   Хоби,да!!!
Толкова малки и толкова изящни, често пъти толкова стари и в същото време толкова наситени с живот, миниатюрните пейзажи от цветя, дървета и скали на всички езици се наричат с едно име - Бонсай. Човек или се влюбва от пръв поглед в дърветата-джуджета с най-причудливи форми, или не, среден път няма - това е моето хоби!!-те са своеобразно бягство в един природен, чист свят в миниатюр.

3.   Здравей,Лора!
От морски град съм, морето е "на една ръка разстояние"- върви и го виж! така ми казват, но..аз съм "луда" по снимките, това снимам - по всяко време, от най-различни места, във всички сезони и часове на деня! То ВИНАГИ е различно, винаги!!!! Ако това не е хоби и любов!!! Страхотно е да се увличаш по нещо, което те прави щастлив!!!

4.   Плета, да, хобито ми е да плета!!! А бих могла с това да си изкарвам средства, но аз го правя от удоволствие и...подарявам!!!

5.   Хобито ми е да гледам порно денонощно!:)

7.   Аз имах щастието, да превърна моето хоби в работа. Защо не опиташ и ти? Една китайска поговорка гласи "Човек е истински щастлив, когато успее да превърне хобито си в професия"

8.   Моето хоби е да чета споделени истории в интернет.
Ако не съм прочела поне една, направо не мога да заспя.

9.   Да, моето хоби е вече моя професия. Човек е добър, в това което обича. Аз обичам да летя. Не е нужно да ти казвам колко упреци съм срещнал, колко хора са се опитвали да ми попречат, но когато човек иска нещо силно прави всичко възможно това нещо да стане.
Ралф

10.   Е, моето хоби, пък, е да спортувам (направо се е превърнало в мания), или да слушам музика. Разтоварващо е като цяло... откъсва те от ежедневието. И като се замисля тези, които имат хоби се чувстват по - добре, защото вършат нещо с удоволствие, а не се вглъбяват в... нещо, което не трябва.

Ралф, ти летиш? На теб ти е хоби, а на мен мечта...
SFA

11.   До номер 10, купи си парапланер. Аз го направих преди доста време, точно защото от дете исках да летя и умирах от яд, че летящи килимчета не съществуват наистина.От тогава смених няколко пъти крилото; тия пари, които съм дал през това време за 'фърчилки' , уреди, екипировка и т.н. за хобито (манията) си изобщо - ами и до сега за мен това са парите, най-смислено изхарчени през живота ми.

12.   SFA, трябва да я сбъднеш!:) Не оставяй мечтите си неосъществени. Честно казано се зарадвах, като чух че обичаш летенето. На мен понякога ми писва, но след седмица максимум вече започва да ми липсва безумно. Напоследък не ми остава никакво време..но, ще ми бъде приятно да си поговорим ако искаш. Aко решиш може да ми оставиш скайп. Поздрави!
Ралф

13.   Ще я сбъдна, Ралф :) , само ми трябва малко време.

И на мен ще ми е приятно да поговорим. Скайпа ми е: sabi_61 - можеш да ме намериш там по всяко едно време.
SFA :)

14.   Хобито ми е да коригирам грешки, т.е. да правя корекции на полуграмотни текстописци-професионално изкривяване,дано да съм от полза на някого...

15.   Xахаха номер 14 има страхотно хоби, всеки ден ти е работен предполагам, а с номер 5 пък.. направо сме сродни души не знам.

Моето хоби е да рисувам абстрактно изкуство, хора с мрачни лица.. или приятеля си докато спи. Обичам и модата, боря се да стана дизайнерка на облекло, музиката.... не знам, бе въобще, аз лично си падам по много неща !!!