Споделена история от Други

Странна случка
Добро утро на всички! Предварително се извинявам ако допусна някоя правописна грешка, защото пиша от мобилния.
Та така... Аз съм на 17 години, живея на село и призори, малко преди 6:00 ч. ми се случи нещо много странно и стряскащо за мен. Спя си аз и вече се пробуждам и усещам някакво "същество" върху гърба си, което ме "друса" (по принцип спя по корем). Погледнах го с периферното си зрение и го оприличих на трол. Исках да избягам, но не можех да помръдна, тялото ми беше сковано. Като, че ли това "същество" ме държеше и не ме пускаше. Опитах се да викам, но не можех. Все едно бях онемяла. Обзве ме чувство на страх и паника... Това продължи около 2 мин. Тялото ми се "освободи". Веднага след това ми се присъни моят приятел, който ми каза: "Ако бях на твое място щях да викам сви, сви, свии". След няма и минута усещам как тялото ми отново се сковава и друго подобно "същество" се качва отгоре ми (тогава вече бях по гръб). Сетих се за думите на приятеля ми, но не можех да ги изрека и си ги повтарях на ум. Каквото и "същество" да беше това, избяга. Петлите на съседите започнаха да кукуригат и всичко приключи. Не знам какво беше това, но не искам НИКОГА повече да ми се случва! Беше ужасно!
Моля, ако някой знае какво е било това или му се е случвало да сподели.
Усмихнат ден на всички! :)

Коментари

1.   ОМГ, надявам се това да не е истинска история :D. Въпросният трол, нямам представа какво може да е било.... може да е бил полтъргайст.

2.   Това е било сън, нищо особено не ти се е случило. Щом не си могла да извикаш, значи частта от мозъка която контролира мускулите ти още не е била разсънена, но частта, която контролира краткотрайната памет е била. Много често срещано.

3.   Оф, не се е случило наистина, спокойно. Това се нарича сънна парализа, нереално събуждане. Потърси в гугъл още по въпроса, не е нищо особено. Случвало ми се е, вярно е малко плашещо, но всъщност не е нищо.

4.   Това е вид психическо заболяване, ще пропусна подробностите. Когато човек заспива тялото му се изключва, един вид. Това става рядко. Но има случаи, когато тялото заспива, но съзнанието е будно, в такива случаи пред теб или в случая зад теб започват да се разиграват най-големите ти страхове и разни такива кошмари. Тролове няма, сигурно още си девствена. :D

5.   И на мен ми се случвало да се чуствам прикована на леглото но нищо сиво не съм виждала. Вчера почуствах пак една тежест върху гърба ми, но бях твърде уморена и заспах. Сънувах ужасен кошмар и до обяд бях шокирана от това, което сънувах. Винаги когато чуствам тази тежест сънувам нещо гадно, например миналата седмица сънувах как моята най-близка приятелка умира. Предполагам, че нашето същество е нощеница, позната като Мора или Морава. Тя посещава нощем хората и се настанява върху тях и ги кара да сънуват кошмари. За да се предпазим от Нощеницата трябва да се държи някакъв метал под възглавницата или желязна брадва на пода. Това поне знам аз! Ще се радвам да разбера ощеи неща за съъществото, много ме тормози!

6.   Може да е неосъзнат сън и аз съм имала подобно преживяване само че усетих как нещо мърда до мен и после започна да ме завива през глава и аз си бях внушила че иска да ме убие и бързо се събудих...

7.   Аз ти вярвам! Подобно, нещо ми се случи преди 3-4 години! Беше ужасно..

8.   Сънувала си и имаш чувството, че ти се случва наистина. Било е нещо като кошмар и на мен ми се случвали подобни неща, така че няма страшно!

9.   Освен рационалната, има и друга версия на нещата. Казват, че съществата от нисшия астрал лесно прилепват към хората, когато са беззащитни и уязвими и когато по някаква причина има отворен канал. Не претендирам да съм много навътре в тези неща, но определено бих те посъветвала да отидеш в църква. Ако се решиш да поговориш със свещеник, още по-добре. Дано попаднеш на истински духовен пастир. Той ще ти обясни другата гледна точка.

10.   Това е сънна парализа. Прочети това: http://spodeli. net/5/story-37938. html

13.   От авторката:

На тези, които не ми вярват ще кажа следното: Нямам такова въображение, за да си измисля нещо подобно. Просто ми се случи и се стреснах доста. До такава степен, че снощи ме беше страх да заспя и стоях на светната лампа до 3 и нещо сутринта. Реших да споделя, нали за това е този сайт. Както и да е... Благодаря много на тези, които ми повярваха и обясниха за какво става въпрос! :)
Приятна вечер на всички! :))

14.   Значи е било сънна парализа...А знае ли някой как се лекува? Аз четох, че с медитиране, но не ми помага особено...А не искам да прибягвам към хапчета! Към авторката:Извинявам се, аз съм чела, че това явление е посещение на нощеницата, но наистина има повече логика да е сънната парализа. Много съжалявам.
От коментар №5

21.   Малко вярвам

22.   Малко вярвам! Ако ми се случи ще повярвам наистина!

24.   Това е било нощеница. Ти в България ли си защото съществува там.

25.   Леле, вярвам ти! И на мен ми се е случвало, но когато го споделих с майка ми тя ме заведе на психиатър. :( А той каза че е било сънна парализа, но съм сигурна че беше реално!

26.   Аз вярвам защото четох в една инциклопедия за странни пара нормални същества и името на това същество е нощеницата