Споделена история от Други

Контактът светна
Здравейте, ще започна направо с "проблема".
Така, значи, онзи ден, когато посегнах да свържа кабела на лаптопа си с контакта, отдолу при контакта светна ток. Там са включени много други контакти и се притеснявам дали нещо не е наред. Ако има нещо такова, моля кажете, за да знам дали да занимавам тате. Благодаря!
-Момиче, 14

Коментари

1.   Аз съм електротехник, вероятно има късо съединение, не включвай нищо, извикай татко ти и му кажи какво се е случило, ако той не може да го оправи, ще повика техник да отстрани проблемът. ВНИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ВКЛЮЧВАЙ И НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДА ГО ОПРАВИШ ТИ!!!

3.   Няма да е зле да му хвърли едно око макар, че и може да е от това, че много неща са свързани в един контакт и може просто натоварването да е много... Но пак ти казвам няма да е зле да му хвърли едно око на контактът. :))))

4.   Нормално е... ако едната страна на кабела вече е била прикачена към лаптопа и вкараш другата в контакта започва директно да се движи тока. Ако го вкарваш по-бавно в контакта е нормално да се видят и искри. Внимавай просто ръката ти да е успоредно на контакта и така да не можеш да закачиш искрите, които излизат отдолу или отгоре. Но за всеки случай купете разклонител и не дръж много включени неща на едно място. Пренатоварва се, затова е добре да се разпределят по разклонители.

5.   Вероятно не е занулена фазата.

6.   Най-добре, кажи на баща си! Не е хубаво в един разклонител да се включват много уреди. Там, където има ток, винаги трябва 100% да е сигурно, че всичко е наред.

7.   Аз малко не разбирам защо нямаш проблеми да занимаваш стотина непознати хора, които няма смисъл да се правят на ясновидци дали контакта ти е добре или не, а имаш проблеми да кажеш на баща си "Ей, тате, контакта нещо пресветна, май не е наред, ще го погледнеш ли".
Сериозно, обясни ми го.

8.   Номер 5, ти изобщо си нямаш понятие от ел.. техника, как ще зануляваш фазата, свърже ли се фаза и нула става късо, занулява се контактът, като страничните пластинки, които стъчат се свързват с нулата, така че когато протече фаза по корпусът на даден ел уред да изключи бушонът и да не те убие токът, но за да се случи това трабва кабелът на компютърът да е с три жила, като третото жило трябва да е вързано с корпусът на ел. уред, но всички кмпютри са с двойка кабел Преди да давате съвети, прочетете малко, поограмотете се и не дейте да пишете глупости, все пак ток е това не е шега работа.

9.   Номер7 как може да говориш така остро на момчето. Толково ли не можеш да зацепиш, че причината момчето да се обръща към нас първо, а не директно към баща си се дължи на факта (може би), че баща му често му е казвал изречения от сорта на "Не ме занимавай с глупости.. " и. т. н. Съвсем нормално е момчето да реагира така. Не всички родители имат провилен подход и правилно отношение към децата си. Моля, не причинявайте допълнитетел стрес и негативни емоции на децата/тинейджърите като ги критикувате ей така "да изпуснете парата", да се правите на интересни.. Номер7 е абсолютно прав, че по такива въпроси момчето трябва дирекно да се обърне към баща си, но начина, по който го е изказал е груб.. за едно момче.
"Аз малко не разбирам защо " "Сериозно, обясни ми го. " - Номер7 - имай и ти баща с "по - особен" характар, пък тогава ела пак да се изказваш...