Споделена история от Други

Добра Видеокарта?
Според вас тази Геймърска Видеокарта добра ли е?

GF GTX 650, 2GB Gigabyte N650OC-2GI, PCI-E 3.0, DDR5, 128bit, HDMI & 2xDVI

GV-N650OC-2GI
GIGABYTE HD Experience Series

Chipset GeForce GTX 650
PCB Form ATX
Core Clock 1110 MHz (standard : 1058 MHz)
Shader Clock N/A
Memory Clock 5000 MHz
Process Technology 28 nm
Memory Size 2048MB
Memory Bus 128 bit
Card Bus PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
DirectX 11
OpenGL 4.2

I/O:
Dual-link DVI-D*2
HDMI*1
D-Sub*1

Digital max resolution 2560 x 1600
Analog max resolution 2048 x 1536
Multi-view 4
Tools N/A
Card size H= 42mm, L=187 mm, W=129 mm
Power requirement 400 W

Мерси предварително :)

Коментари

1.   Според мен е добра, но може да се намери и 256bit за тези пари.

2.   Да. Много!

3.   Зависи от резолюцията на която играеш обаче тая няма Ti и е слаба вземи версията с Ti или направо GTX 650TI BOOST

4.   За бързината на картите бих те посъветвал да погледнеш класацията в този доста сериозен сайт:
http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-7.html

Най-мощните карти са съответно най-горе. Картите в една група имат приблизително еднаква производителност. Тази, която си посочил не е лоша, но за още малко пари наистина можеш да вземеш 650Ti, която е по-бърза.

Аз не играя игри от доста години, понякога един Heroes и толкова, но най-интересното е, че старата ми Radeon HD 5870 от преди 3 години се представя в тестовете по-добре от нови 650Ti и е по нагоре в класацията. А такава 5870 можеш да вземеш втора ръка за под 200 лева сега.
Погледнах и тук в тестовете и пак Radeon 5870 е по добрата като производителност /в синьо е 650ti, а оранжево е Radeon 5870/:
http://www.anandtech.com/bench/product/680?vs=511

Това ми е малко странно, карта от 2009 година е по-добра от 2013-та и то струваща 300 лева! Не виждам за тези пари по добър избор сега както е пазара. Другите са още по-скъпи и реално за нова карта около 300 лева нямаш по-добър избор за тази категория производителност.

K-Man

5.   Забравих да препоръчам алтернативата в лицето на Radeon HD 7790, която можеш да вземеш на малко по-ниска цена от 650Ti, а като производителност е на същото ниво, дори в някои заглавия е по-бърза. Ето тук може да погледнеш сравнение:
http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7790_Dual-X/26.html

и тук:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-radeon-hd-7790-review

K-Man

6.   Мерси на всички,и мисля да си взема както ми препоръчаха някой GTX 650Ti ще се доплати 49лв,но мисля че ще си струва ;) http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=546653

А за 5870 прочетох няколко теми,и хората казват че са доволни... и играели на Мax Settings,но все пак е малко старичка... а на мен предимно ми трябва нова за предстоящите игри (GTA 5,Assassin's Creed IV,Watch Dogs и там.)

От Автора.

7.   Авторе, вземи видеото от тук, по-евтино е!

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-GV-N65TOC-2GI-GTX-650-TI

PZHL

8.   Де, бре, човек не се излагай. Вземи си ASUS GTXTITAN-6GD5. С тая поне ще можеш да играеш GTA1 и Diablo1 без проблеми. На някакви GTX650 ще скачаш. Няма смисъл. А, да ти кажа и друго. На тая, която ти я препоръчвам върви и DOOM1.... :)

9.   от Автора:

Говорих с Администратора за тази Видеокарта, и ми каза че Компютъра ми трябва да има поне 650 W захранване.. докато моят е 500 W a в самата страница на Видеокартата пише Power requirement 400W Сега на кого да вярвам? Ако някой знае да пише :):)

10.   Вземи си 7850. Най-добрата карта спрямо цена производителност.
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7850-vs-GeForce-GTX-650-Ti-Boost

11.   Авторе, ако е оригинално захранването и ватовете са му истински, реално целият компютър заедно със 650Ti не консумира повече от 400 вата под товар.
картата е сравнително икономична. Много зависи останалото като процесор и устройства, но 400 вата не можеш да минеш. Има нещо много важно, видеокартата и процесора гълтат ток от 12 волтовата линия. А ватовете които са посочени са на всичките линии 3,3 , 5 и 12 волта. Съвета ми е да видиш какво ти е захраневането като марка и колко ампера пише на лепенката му на 12 волтовата линия. Видеокартата ще гълта точно от там. Радеон 7850 е определно по бърза, но и по-скъпа, малко по-евтина и малко по-бърза от 650Ti е радеон 7790, а и консумира по малко даже. След клок на 7790 стига и се изравнява по производителност точно колкото 7850. Разбира се ако 7850 се клокне, то пак ще има разлика.

K-Man

12.   От Автора:

Отворих компютъра,и се оказа че е 450 W,a ne 500 както пишеше в описанието преди да взема Компютъра... Ето снимка http://prikachi.com/images/169/6491169Q.png - Така я направих,защото нямам фотоапарат.

13.   Лоша работа, първо до колкото разбирам не е марково и това означава, че едва ли ще издържи на продължително натоварване на посочените ампери. Второ забележи ватовете на 12 волковата линия. Максимум 12волта Х 20 ампера = 240 вата. Това е максимално натоварване, а при китайските ментета на максимално натоварване почва да свети и дими.

Оригиналните имат презапас и могат без проблем да работят на максимално натоварване. Например в интернет има тестове на захранвания 750 ватови маркови и ги тестват дори на 900 вата консумация как работят. При теб 240 вата е реално максимум около 200 вата безопасно. Тези 200 вата трябва да захранват процесор и видео карта. Няма да стане. Значи ще работи, но ако се понатовари по дълго време няма гаранция дали няма да изпуши. Ако беше марково захранване нямаше да има проблем, там има презапас достатъчно. Процесора какав ти е, но ако е четириядрен и клокнат поне 100 вата само той гълта.

Ако е някой друядрен Core 2 Duo или в по добрия случай core I3, няма да имаш проблем защото малко ток консумират 30-65 вата. Така че, прави си сметката, да не забравяме, че и харддиска и ДВД устройства и.т.н. и те харчат още от 12 волтовата линия.

Въведи си точния модел на процесора в гугъл и ведната ще ти излезне колко вата харчи. Ако не го знаеш, можеш да го видиш и с програма и като AIDA64. За видеото мисля, че около 115-120 вата харчи 650Ti натоварена и не клокната. Малко по малко харчи радеон 7790, по спомен 95-100 вата натоварена. Ако процесора ти харчи малко ще стане, иначе вероятно ще прегрее и ще изгори, а може да повлече със себе си и други компоненти. Пак напомням, смятай, че имаш макс 200 вата на 12 волтовата линия, защото захранването ти не може да работи продължително на 240 вата, може пиково само за даден момент. Препоръчвам ти да събереш пари и да смениш захранването иначе трябва да му трепериш дали няма да изпуши някой горещ следобед.

K-Man

14.   Да Мерси, и администратора на Никем Нет ООД ми препоръча да сменя захранването :)

16.   От автора:

Четириядрен е процесора

17.   Има много видове четириядрени, все едно казваш "имам кола с четири цилиндъра, колко ли бензин харчи?". Както и да е, смени си захранването, но съвета ми е да не гледаш колко вата е цялото захранване общо, а да гледаш колко ампера/ватове/ е конкретно на 12 волтовата линия. Защото в днешно време тя е най-важната. Видео картата и процесора - най-лакомите неща се захранват от нея. Гледай си какво пише нa лепенката за 12те волта като ампери и тогава взимай. За справка / един стар фортрон 400 вата по спомен пишеше на лепенката, че може да подава 350 вата на 12 волтовата линия. А твоето захранване е 450 вата, но може макс 240 вата или около 200 вата безопасно на 12 волтовата линия. Отваряй си очите колко "яка" 12 волтова линия ще купиш.

K-Man

18.   От Автора:

Това как е? http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-CM-ELITE-POWER-400W-PFC/description.html

20.   Не е добре, това въпросно захранване е много малко по-мощно от твоето сега. На сайта не му дават колко е 12 волтовата линия, но в интернет е написано, че са две 12 волтови линии по 16 ампера или макс 270-280 вата натоварване на двете заедно. Това е малко и е с много малко по-мощно от твоето. Още му дават много малка ефективност Efficiency >70% Typically. Това означава, че захранването има загуби около 25-30 процента, което си е много. Ако ще взимаш, то по-добре дай още 10тина лева и вземи поне 500 ватовото, на него поне му дават максимум комбинирана мощност на двете 12 волтови линии 360 вата.
http://nikem-bg.net/computer-components/CM-Elite-CM-RS500-PSAPJ3-IT-500W
Имай предвид, че и това захранване не е много добро, защото е от ниските модели, но поне е по-мощно и със сигурност е по-добро от твоето.

21.   От Автора:

Това как е? http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-520GB-BRONZE А и мислех да не купувам скъпо захранване,но нямам намерение да взема някое евтино и слабо,и да ми прави проблеми.. до 100лв мога да си позволя да дам и за захранване. процесора ми е AMD Athlon(tm) II X4 641 Quad-core 2.80 GHz,и ще си взема Nvidia GTX 650ti. Някое захранване така до 100лв ще ми препоръчаш ли? мерси предварително :)

22.   Така кажи, че можеш до 100 лева. А това захранване е истината вече. Спрял си се на най-добрата марка според мен. Моето е също seasonic, но малко по-мощно. Както и да е, това вече е друг клас захранване и няма нищо общо с тези до сега. Ако можеш да си го позволиш, то взимай смело. Не знам за някой да не е останал доволен от захранванията на seasonic. На всички ревюта и тестове в интернет винаги им дават най-големите оценки и не е случайно това. Ето тук например го тестват на близо 600 вата и работи без никакви грижи, като само на 12 волтовата линия дава 500 вата!

http://www.hardwaresecrets.com/article/Seasonic-S12II-Bronze-520-W-Power-Supply-Review/954/8

Това е точно двойно повече мощност на 12те волта спрямо първото, което предложи -CM-ELITE-POWER-400W. Да не говорим за качеството на изработката и качеството на елементите, още ефективността е много по-голяма. Смущенията и шума са много по-малки от на другите захранвания. Чудесен избор. Ако имаш парите няма какво да му мислиш.

K-Man

23.   От Автора:

Типа на шината на видеокартата е PCI-E 3. 0, а на компютъра е PCI Express 2. 0 Съвместима ли е Видеокартата?