Споделена история от Други

филм с намек против страната ни
Видяхте ли новия филм,където едно момиче плаче ,че е дошло в България??Все едно страната ни е някакво злокобно място,където никой не трябва да попада.
Ето откъс,ако се дава да се публикува ,вижте го. http://www.youtube.com/watch?v=JW8DNStF3TE
Стана ми тъжно..
Жалко,че държава създадена 681година не си я развиваме с общи усилия,не сме толкова обединени и не се обичаме.Жалко ,че ние самите българи се обиждаме повече от това някой чужденец да ни обиди,и само се набляга на обиди и вулгаризми и никой нищо не иска да прави,даже ремонтите стават много бавно,а в света за 2дена басейни правят,а тук може би една тоалетна в селата за цял месец може да се направи много бавно...Жалко ,че се разпространяват само подигравки,или подвеждащи информации..Жалко..За колко време сме на този свят-най-много 100години ...Не е хубаво да се живее по този начин..Дано България да се оправи.Мисля,че може да стане..ако изпълним едно просто правило -Обединението прави силата! Нека един ден сме горди ,че сме българи!!
Вие как мислите ,че можем да развием страната ни??Какво да направим?ЗАщото трябва да се направи нещо,ако не искаме да сме в това положение...

Коментари

1.   Колко си прав/а! Така е, много е тъжна картината в нашата страна. Много е тежък животът. Тежко е да гледаш изкривени от злоба лица, позеленели от завист физиономии, алчни, настървени за пари хора. И мен много ме боли. Много, много.

2.   Нали един вид са я отвлекли... И в Италия да бяха отишли пак щеше да плаче. Откъсната е от родното си място и реве. Ти нямаше ли да плачеш, ако ей така се беше озовала в Америка, ез спомен, без нещо... Естествено че ще. Какво толкова се впрягаш - никой не е искал да обиди България...

3.   Аз мисля, че първо всеки един от нас трябва да оправи всички косури в своя си живот. Тогава държавата ни ще е най - успешна от всичките, независимо кой е на власт. Защото населението прави държавата, а това е всеки един от нас!

4.   Видеото е много смешно, не мисля, че някой чужденец, който гледа филма ще запомни толкова пък тази сцена, по-скоро е интересно да го пуснеш на сънародници, защото е един вид ирония на обстановката в Бг. По-скоро си реагирал/а/ по-чувствително, защото страната има редица проблеми, но това видео не може да има някакъв такъв ефект върху представата на другите за нас. :)

5.   авторе да беше поне изгледал филма преди да коментираш?
тогава може би щеше да разбереш че филма въобще не е против страната ни, просто част от действието се развива тук

смешни са такива коментари, утре някой ще се разсърди на Дарт Вейдър :D или на Пинко розовата пантера

6.   В американските филми по-принцип като отвлекат някого го водят в друга държава. По-принцип това е Мексико или Южна Америка, понякога е Азия или Турция. Ниско бюджетните филми не могат да си позволят да снимат където искат, затова избират държави, които са им по джоба. Не вярвам този филм да се гледа много, все пак- що за филм се пуска директно на DVD без премиера по кината и така нататък.

7.   Чудя се най-вече за завистта? ЗАщо българите са толкова завистливи, не зная? И защо някой като се бори и се труди искат да му пречат? Защо никой не се стреми да си гледа само в своята паница, не зная? И тези подигравки отвсякъде и по медиите, защо са??

8.   Как да стане това мой човек? Като управниците им дреме на.... Нищо няма да се промени докато някой луд не влезе и не им тегли по един куршум.

9.   Хайде да спрете винаги да се правите на жертви. Филма че е смотан, да, смотан е. Това че главните злодеи ги играят българи не значи, че според филма всички сме такива. Те ги снимт простите филми у нас защото им идва евтино. Винаги някой ви е виновен, винаги да има за какво да са обиждате.

10.   Проблемът е в ниското самочувствие на нацията! За голямо съжаление. Има още много други, но...

11.   Леле, гледайте го тоя филм. Аз го гледах. Изкарали са ни отвратителни! И тези нашите актьорчета.. как са могли да се навият за тези роли.. УЖАС! То верно за да успееш като актьор трябва да приемаш и гадни роли, ама чак пък такива, които ще изкарат родината ти някво супер отвратителното място.. Кога ние българите ще престанем да приемаме да вършем каквато и да било дейност та само и само да се видим в пари. До кога ще продължим да сме курви! Аз в момента не просто съм възмутена (до преди малко го гледах филма). Аз... направо изпитвам микс от всякакви негативни емоции! УЖАС!

12.   И на всичкото отгоре момичето е изнасилено.
Абе защо си мислите, че тревата е по-зелена някъде другаде? Вярно, България не е добре в нито едно положение, но трябва ли да се сравняваме с другите страни? А всъщност що не вземете да се сравнявате с държавите от Третия свят? На тях да не им е по-добре положението? България всъщност си е добре - управляващите не стават. Гордейте се, че сте българи с такава богата история и надявам се бъдеще и ги забравете тия финикийски глупости, наречени пари. Всичко сега би било толкова по-красиво и лесно, ако парите не бяха въведени като начин за обмен на стока. Те контролират света, нека ние го контролираме.

13.   Ами то си беше пояснено, че не реве, защото е именно в България, а защото разбира, че са я отвлекли. Преди да пишете, поинтересувайте се малко. Затова сме стигнали дотук, защото кой разбрал, кой недоразбрал, все говори.

14.   Не си разбрал/а! Отвлечена е и затова казва нее не и реве. Сигурно всяко момиче би реагирало така независимо от страната!
R@y

15.   Браво, авторе/авторке! Пускайки линк към филма, ти не правиш реклама на авторовите виждания, че "страната ни е някакво злокобно място, където никой не трябва да попада. " Самата тема не увеличава популярността му. Тоалетните на Черни или други подобни провокации се базират на хорската обидчивост, затова им е нужна реклама. А няма добра или лоша реклама - има само реклама.
Не си направих труда да го гледам, но ако е вярно това с отвличането, то и темата ти е безсмислена. Ако си отвлечен, дори петзвезден курорт ще ти изглежда злокобен и мрачен. От името на българите ще ти кажа: радваме се, че дебнеш кинематографите за обиди по наш адрес! Ще те помолим само да усъвършенстваш уменията си, защото не искаме да се караме с хора, които не са направили нищо на страната ни или на имиджа й. Нали?

16.   Преди няколко дни го гледах този шедьовър на киноиндустрията и смело мога да заявя, че единственото в него, което по някакъв начин излага страната ни това са бездарните ни актьори. Е разбира се за това допринася и малоумния сценарий и тотално неестествените и неправдоподобни диалози и реакции. Не знам къде пък видя, че момичето се оплаква, че се намира именно в България - след нещата, които и се случиха надали щеше да и пука особено дали ще е в България, Гърция, Испания или, където и да било другаде.. Пък, колкото до това, че във филма лошите са българи - гледала съм мн други филми, където пък действието се развива в Мексико, Австралия и т. н. и се предполага, че са по действителен случай и пак има някакви такива ненормалници.

17.   А бе я бягай от тука няма да ти гледам смотания филм. По коментарите разбирам, че плаче, защото са я отвлекли и в Германия да я бяха завели щеше да ореве всичко. Стига сте се оплаквали само, че държавата е тъпа. Ние защо сме добре в страната ни, защото на родителите ми не ги мързи да работят. За вашите грешки не обвинявайте друг.

Падналото ангелче :*

18.   Номер 6, не само във филмите те водят в друга държава като те отвлекат ;д

19.   Великите държави имат доста добро чувство за самоирония. Само комплексарите се бъзват! Снощи гледах филма и доста се смях на този фрагмент и почти бях сигурен, че ще се намери някой да го изреже и постне в тубата! :D Родината ни? е прекрасна, чужденците, които идват тук също го знаят, но е безспорен факт, че нищо не работи както трябва и каквото и да правиш си е ходене по мъките. Да, извадено е от контекст, но пък е супер забавно. А тука веднага се намериха философи... нЕам думи! :D