Споделена история от Други

Искам да стана християнин
Здравейте аз съм момче на 18 години и искам да стана християнин. От доста дълго време мисля по този въпрос и най-сетне реших, че искам да си сменя религията.

Нямам време да ви обясня на дълго и широко защо съм взел такова решение, макар че нося турско име аз съм с българско самосъзнание, просто искам да знам какво трябва да направя за да сменя религията си и да стана християнин. Предполагам, че не става просто ей така днес решаваш и утре ставаш християнин. Не съм споделил на този етап намерението си с никой, първо искам да знам какво точно трябва да направя и след това вече разбира се всички ще научат. Предполагам, че ще е трудно може би ще получа жестоки критики, но съм готов на всичко, а и изобщо не ми пука за мнението на другите. Обрязан съм както всички мюсюлмани дали това ще е проблем, нужно ли е да си сменя името?

Общо взето ще съм ви благодарен ако някой ми даде някаква насока и ми помогне. Бих искал да знам дали има други като мен? Търсих в нета, но за съжаление не открих никаква информация.

Коментари

1.   Религията на всекиго си е за него. Всъщност всички почитаме един и същ бог, само словата са различни.

2.   Какво те кара да станеш християнин, това, че обичаш Исус и искаш да се спасиш или това, че не искаш хорат да те подиграват за мюсюлманското ти име? Православанта църква ще ти направи християнине срешу 200 лева, не ти го препоръчвам. Аз съм протестант и вярвам, че това е най-доброто. Ако искаш да станеш християнин потърси нещо повече за Исус може да вземеш да прочетеш малко от библията препоръчвам ти евангелията. Имам мнгоо Библии онлайн достъпни на разбираем български, ще се моля за теб. Успех, че се радвам, ако наистина приемеш Бог с цялото си сърце и целия си ум.

3.   Първо, поздравявам те за взетото решение. То е едно от най-важните в живота ти. Категорично не е нужно да сменяш името си, нито пък е проблем, че си обрязан. За Бога е важна вярата в сърцата ни, смирението, ходенето в Неговите пътища, а не имената ни и вида на телата ни. Прочети първо в нета за трите основни клона на християнството - православие, католицизъм и евангелизъм (лютеранство, протестантизъм). Това е важно, за да усетиш кой от тях ти е по сърце. България е традиционно православна страна, но има и много силни и живи евангелски църкви. След като си се ориентирал, редно е да попиташ съответния свещеник (при евангелистите се нарича пастор). Той ще ти обясни подробно какво е нужно. Темата ти е прекрасна. Ще следя с интерес и ще се включа пак, ако мога да ти помогна.

4.   Отиваш в най-близката църква и казваш, че искаш да се покръстиш. Купи си една библия (поне новия завет) и я зачитай като имаш време - оправя настроението. За обрязването няма никакъв проблем - и Исус е бил обрязан.

5.   Смени си името.

6.   Аз не вярвам в нищо... Но са ме покръстили и съм християнка, но не се чувствам такава. А когато ме карат да ходя на църква аз изобщо не се кръстя нито целувам мръсните икони.... забавното е да палиш свещи, но аз го правя защото е забавно, а не за здраве, за мъртвите и т. н. Веднъж си влязох със слънчевите очила вътре и какво? Аз пък искам да се откажа от религията си...

ж. 16

7.   Авторе, би ли обяснил каква точно е причината/те да си смениш религията?

8.   Да поздравявам те за правилният избор. Има много начини като за начало трябва да вярваш истински, защото иначе всичко е безсмислено. Можеш да се покръстиш да влизаш в църква по-често (когато можеш) да помагаш на всеки както можеш. Спокойно Бог не гледа кой е кръстен и кой не и пример за това е №6. Тя като не вярва на нея си и пада греха. Влизала с очила в църква много хубаво. Не наричай иконите мръсни, а твоите устни те произнасят думите. Като не вярваш си замълчи. Не те питат дали вярваш или не.

Йоана ?

9.   Не е от значение, как изглеждаш, как се казваш, дали си обрязан или не. Който си вярва в нещо(в природна сила, или идеология, каквато е религията), може да си го прави и без показност, без да се ходи в храмове и да се вдига шум(виене от джамии). Достатъчно е, че чувстваш потребност да вярваш в някаква природна даденост. Аз също вярвам в силата на природата(защото сме нейно творение), но не вярвам на разни попове, ходжи и тем подобни, защото те са като политиците ни, търсят само келепира и манипулират хората, за да ги водят и доят като овце! И аз на твое място(личи си, че си млад и съвременен човек), бих се замислил дали да следвам най изостаналата религия на земята, т. е., мюсюлманството. Единствено в нея не се зачитат правата на жената. Наскоро четох, че 10 годишно момиче е починало по време на секс с 40 годишният си мъж. Това става само в мюсюлманският свят, това е варварство! Не ти казвам да ходиш на църква, достатъчно е, че искаш да се дистанцираш от варварството, достатъчно е, че искаш да станеш истински човек, а не зомбиран мюсюлманин! Няма нужда от покръствания, достатъчно е това, какъв храм ще изградиш в душата си

10.   Ами първо, поздравления за решението! Препоръчвам ти да го направиш в някой манастир, до града, в който живееш. Отиваш значи и казваш на попа "Отче, искам да се покръстя", плащаш си кръщенето, насрочват ти дата, отиваш, "къпят" те там, попрочиташ Библията, забравяш кланянето, почваш да спазваш Заповедите и си готов християнин.
S. A. D.

11.   Номер 6, за теб е много лесно, моето момиче. Отиваш при ходжата казваш, че искаш да станеш мюсюлманка, или там каквото си избереш. После отиваш в арабския свят и слагаш забрадката. Много е лесно, бе "мила". Тъкмо после цял живот ще си носиш забрадката, ще слушаш мъжа си, ще си народиш една сюрия мюсюлманчета и пей сърце.
Авторе, сега по твоя въпрос. Най-добре отиваш в църква и питаш попа. Не съм сигурна за личната ти карта, но в кръщелното ти ще пише християнско име ( Димитър, Антон, Петър и т. н). Няма значение, че си обрязан, щом искаш да си християнин, това не пречи. Но най сигурно иди и питай някой поп.
Успех и пиши какво е станало.
Маги

12.   Бог вижда всичко което правим и мислим в сърцето си и наказва за непокорство и зла умисъл, и изпитва всички души.
Един ден всичко ще излезе наяве и къде ще се скриеш, о, човеко, който не искаш утехата да стигне и до тези които имат нужда.
Бог вижда и доброто също, но наградата ще я получим накрая.
Нека бъдем добри един към друг и да не се ощетяваме взаимно, защото Бог ще прости за незнание, но за зла умисъл и неправда ще ни накаже.
Имайте страх от Бог и не злоупотребявайте с чистата човешка душа и съвети от сърце.

13.   О Йоана божия служителко и тебе никой не те пита за мнението ти!!! ПАк се срещаме....

15.   И още нещо какво лошо има да си атеист А??

ж 16

16.   Какво лошо има да си атеист А
Омръзна ми спирам до тук... да ме замерят в училище да бъда пребивана вкъщи айка ми да ме нарича мижа твар, да бъда замеряна със предмети, епилепсията ми, о как забравих аз съм осиновена и не веднъж са ми го припомняли! Бях блъсната от кола в седми клас. Бях много изплашена никой не ми помогна да стана. Аз си нямам никого. Всеки ден плача за всичко. Дори амо един поглед може да ме докара до рев с часове. В момента всичко ми е замазано проклети сълзи. Знам срамно е да правя това за което казах в първия си пост и не се гордея от това. Аз съм просто момиче което иска поне малко любов.. Къде е Бога???

ж 16

17.   Аз съм нещастен човек и го знам не ме мразете
Аз искам рязбиране
Ж 16

18.   Най-вероятно последните три коментара са от теб.
Първо не служа на никого просто вярвам в Бог, защото и той вярвам в мен.

Странно на мен защо винаги ми е помагал за най-дребното, незначителното, а на теб не? Отговори си на този въпрос преди да пишеш. По принцип трудно изпитвам съчувствие. Съжалявам за това че си осиновена, за това че не те зачитат, но какво искаш да направя? Да дойда и да набия родителите ти ли? Не съм виновна аз за това че майка ти те обижда. Ако ми беше позната може би щях да търся начин как да ти помогна, но не сме се виждали дори. В този ред на мисли защо ми ги казваш тези неща? Жалко е да съжалявам за теб, но няма как да ти помогна.

А ти някога пробвала ли си се да повярваш. Да допуснеш Бог до сърцето си? Давала ли си му шанс да ти помогне или не? Обвинявала са го заради страданието ти, а не трябва. За всичко си има причина. На никого живота не му е розов.

Питаш ме защо е лошо да си атеист. Ами не е. Бъди каквато си поискаш, но аз ти гарантирам, че ако дадеш шанс на Бог да ти помогне той няма да те остави ще го направи. Няма как някой, на когото дори не си дала шанс да ти помогне. Явно Бог иска да те направи по-силна. Знаеш ли какво ти е подготвила съдбата?

Може един ден да се срещнеш със истинските си родители, да живееш при тях, ако те приемат или да откриеш любовта на живота си и да заживеете заедно. Никога не губи надежда само това мога да ти кажа. Когато надеждата си отиде не ти остава нищо. В твоя случай както ти казваш си нямаш никой, не е така винаги има изход. За Бог невъзможни неща няма.

Ако искаш си бъди атеист аз не мога да ти кажа каква да бъдеш. Ако не дадеш шанс на Бог да ти помогне поне позволи на доброто в теб да надделее.

Съжалявам за положението, в което се намираш. Съжалявам за тона си, но не знаех. Съжалявам, че няма как да ти помогна. Това, което мога да ти кажа сега е само да не губиш надежда, че един ден всичко ще се оправи. А ако не искаш просто гледай да се разбираш с родителите си.

И не забравяйте всички вие едно: Бог иска да ви помогне просто му дайте шанс!!!

Йоана ?

21.   Първо и най-важно: поздравления за това спасително решение млади човече!

Чети следните сайтове:
www.budiveren.com
www.pravmladeji.com

Ако знаеш руски или английски чети и руската или английска версия на този сайт:
www.pravoslavie.ru

Отиди на поклонение и на разговор с духовни лица в Рилския манастир или някой манастир близо до твоето местожителство. http://www.bulgarianmonastery.com/bg/

23.   До номер 17:

1. Отиди да поговориш с православен свещеник независимо от (пред)убежденията си. Той няма да ти се разсърди че не вярваш а може да ти даде съвети.

2. Намери си нормални приятели а не предатели. Независимо от това дали вярваш или не последните много-по вероятно да се намерят сред вярващите отколкото сред невярващите. www.pravmladeji.org

3. Намери си почасова работа ако ще да е за 2 часа в седмицата за да се срещаш с нови хора а не само тия в къщи и на училище.

Бог да ти е на помощ!

24.   Религията е упование за слабите, вярвай в Космическата сила, която следи за спазването на природните закони, но защо ти е да я обличаш в някаква форма, била тя ислям или християнство? ! Бъди добър човек и ще получиш добро по някакъв начин и под някаква форма, не е необходимо да правиш каквито и да е ритуали, остави религиозните брътвежи и фанатизмът, струящ от тях, бъди просто добър Човек.
М, 35

25.   Аз съм номер 17 и всичко което казах беше ЛЪЖА!!!! И вие се вързахте.

26.   Пак съм аз номер 17. Мразя вярвам и така ми е добре. Приятна вечер. беше забавно да се изгавря с вас.

28.   Номер 17 е аз съм най-щастливото момиче на света!! Обичам да наранявам. Аз живея за себе Сиси и обичам само себе си

29.   Той живота достатъчно се е изгаврил с тед, щом да седиш по разни горуми и да си фантазираш е твоя най- визша цел б жалкото ти съществуване. ;) до 26

30.   Извинявам се за грешките! пиша от телефона. номер29

31.   17 има голям проблем със себе си, ама... човещинка, никой не е застрахован. Дълбоко комплексираното същество жадува да уведомява света колко обичало да наранява и бла-бла-бла простотии. А всъщност, зад такава фасада се крият много наранените души. Ама още е зелено това 17, мноооого е зелено, има голяма потребност да бъде забелязано съществото. Е, забелязахме го, трябва да е доволно! Не обръщайте внимание, нека си пише тука как се гаврело, как ни преметнало :) Има хора дето така си хранят егото. И за тях идва Видовден.

32.   №17 ти нещо не си добре с главата иди се прегледай.

Казах, че трудно изпитвам съчувствие това, което написах не го мислех наистина, да как позна ще помагам аз на невярващи. Това е последното нещо, което ще направя.

Иначе е егоистично да живееш само за себе си и да обичаш само себе си. Знаеш ли какво си мисля. Когато си писала коментар 17 не си имала за цел да ни изиграеш, а просто си била МНОГО ЯДОСАНА на родителите си и за това си изръсила такива глупости. А сега когато ти е минало и вече не се сърдиш пишеш коментар 26. Еми така мисля аз сега не мога да знам дали е така, но и не очаквам да си признаваш. Може би просто си сменяш по-лесно настроенията или си изключително дребнава.

Хайде и на мен ми беше приятно да напиша това за теб. Изгаврих се достатъчно стига ти толкова.

Йоана ?

33.   Нещо не схващам защо всички в тая тема пишат безсмислени глупости от типа колко ревностни християни са. Човека има притеснение, задал е конкретни въпроси, а вие го обръщате на църковен събор! Засрамете се малко.
Като начало искам да кажа, че изобщо няма никакво значение каква религия изповядваш. Поне според мен. Християнка съм, покръстена, но не ходя редовно на църква. Понякога изпитвам нужда да запаля свещ, да вляза в храм, но това се случва достатъчно рядко. Не ходя на църква по празници, не се моля, не постя и не чета Библията с интерес. Някой от християнските обичаи ми се струват доста прекалени и безсмислени. Смятам, че Бог, като идеология, като "същество", като "материя" е само ЕДИН, а различните религии го наричат по различен начин (Христос, Аллах, Буда, Шива... ). Преди да направиш крачката с промяна на религията се замисли какво е религията за теб и какво очакваш да се случи, когато си я смениш. И ако не очакваш нищо по-специално да се случи, защо ще си сменяш религията?

34.   Аз съм момиче на 18г. също искам да стана християнка,но защото обичам и вярвам в Иисус!

35.   Авторе, кажи какво стана. Покръсти ли се? Минало е доста време, откакто сш пуснал темата и предполагам, че вече трябва да е станало нещо. Променил ли си живота си като християнин? Искам само да ти кажа-на теб и на номер 34, че това е най-хубавото решение, което можете да вземете. Браво!