Споделена история от Други

Страшни филми - да споделим !
Обичам ужаси, психо и всякакви гнусни и брутални филми.
Нека тези, които споделят интересите ми да напишат кой филм досега най-много ги е заинтригувал и кой смятат за най-добър. И какво точно им се е харесало.
А може да споделите и филми, които крайно са ви афектирали.
Ама всякакви нива на извратеност и ужаси- от Тялото на Дженифър, Истината или риска и Предизвестена Смърт, през невероятния Убийстевн пъзел и двете части на Плюя на гроба ти, към сексуалните извращения на Сало или 120 дни на Содом, или гениалните Огледала, до недоизкосуренията на Човешката стоножка.
Японските ужаси също си ги бива, ако не са най-добрите. Хайде, споделяйте!

Всякакви!
Може и черни комедии като Семейство Адамс и Палави ръце, абе всякакви!
Готически метафори като Суини Тод, пародии като Бийнтълджус и Едуард ножиците.

Моят кървав свети Валентин още не съм го гледала целия, но имам намерение.
Споделайте всичко в което има кръв, извращения, черен хумор, гнусни престъпления, болни мозъци и безмилостни мъчения на невинни жертви.
Може дори и най-обикновени трилъри.

Давайте смело! Може и да обменим информация за филми, които не сме гледали!

Коментари

1.   Нещото

2.   Най-страшният филм е реалността - толкова чалга, глупост и войнстваща посредственост никой не си е представял, че ще доживее.

3.   Обожавам всички части на Wrong turn, 4-та е най-бруталната. Заслужават си, определено *_* поне според мен.

4.   Philosophy of a Knife - Един от най-гнусните филми.
Трите части на Silence of the Lambs...
Martyrs - Френски е, но си заслужава гледането!
http://www.brefy.com/филми-на-ужасите/ -> В коментарите е споменат и още един хубав психо-ужас "Високо напрежение".
Сега за това се сещам. Някои са наистина много брутални. Първият, който препоръчах не можах да го изгледам целия - на няколко пъти замалко не повърнах. Вторият не е точно ужас, но все пак е хубав... А за третия - всички казват, че едва са го издържали докрай, но на мен не ми беше толкова гадно - няма много кръв, повече залагат на психо-нещата (съжалявам, че го казвам така, но не знам как иначе да се изразя). Последното е линк към един списък от 15 филма на ужасите.
Ако наистина си привърженик на този жанр, ще ти харесат...

5.   Сръбски филм (A Serbian Film)

п. п. трябва да си със здрава психика за този филм. Аз като го гледах му се смях де... но аз съм извратен.

6.   HOSTEL и Тексаското клане -2006, Очите на скалите.

7.   Сръбски филм. Това ти трябва!

8.   Една от вечните класики - Психо (1960) на Алфред Хичкок. Има нова версия, но класиката е само една. Чувал съм, че има депресиращи филми за изоставени лудници, за изгубили разсъдъка си.. Кажете някой подобен ако се сещате

9.   Проклятието на Чъки 2013 ;
Мъглата (The mist) ;
Пещерата (The cave) ;
Химера ;
Торнадо от акули (Sharknado);
Спускането.

10.   "They" (Те ) ;
"Нещото", също е добър филм.

11.   Мъртви птици ( Dead birds);

12.   Пишете още !

13.   "Човешка стоножка 2", първата не е добра, но пък за да хванеш смисъла на втората, трябва да си гледал първата. Аз мнооого гледам ужаси, и все пак ми идваше да си върна закуската. Извратено е....

14.   Гледала съм и двете човешки стоножки, първата бива, втората е мн гнусна.

Авторката

15.   Това е за онзи хорър маниак, които изяви желание за изоставени клиники и лудници - grave encounters, човеко!

17.   Ами ще ти предложа филма Sinister, филма е прекрасен. През цялото време те държи под напрежение, не знаеш какво да очакваш! Много приятен филм. Филмът Shutter също е хубав, не е толкова страшен но идеята е много добра, и мистерията е хубава, добре е замислено. Имаше и един филм, който го бях гледала като по-малка за някакви извънземни, беше ужасно реалистичен и от него получих страхът си от тъмното, но не си го спомням, ако се сетя ще пиша отново.

18.   Гледала съм го вече и честно казано ми се стори слаб, но може би защото го гледах без субтитри :D:D:D

19.   Едни от филмите направили ми силно впечатление са:
The Ring - Въздействащ филм. Филма е психо ужас. Ако търсиш повече екшън се насочи към някой от филмите долу от списъка.
Room 1408 /стая 1408/
Deadgirl
The Grudge
Rec (2007), следващите части не са така добри според мен.
Diary of the Dead 2007
Dawn of the Dead
28 Days Later и 28 Weeks Later.

P. S. Гледат се на тъмно и с усилен звук.

K-Man

20.   Grabbers - извънземното изсмуква телата и изплюва главите. Ирландски филм с един мой любим актьор.

21.   Невинност / Innocence (2014)
Вик отвътре / A Cry from Within (2014)
Последни стадии / Late Phases (2014)

Сияещи очи / Starry Eyes (2014)

Нещо покварено / Something Wicked (2014)

Пустош / Backcountry (2014)

Тиня / Muck (2015)

Заразяването на Дебора Логан / The Taking of Deborah Logan (2014)

Извънземен / Extraterrestrial (2014)

Пътят на мъртвите / Wyrmwood (2014)

Каналът / The Canal (2014)

Клетката 2 / The Cell 2 (2009)

Натрапниците / The Intruders (2015)

Кървавата лейди / Lady of Csejte (2015)

Съществува / Exists (2014)

Животно / Animal (2014)

Код червено / Code Red (2013)

Гризли / Grizzly (2014)

Оцелелите / The Remaining (2014)

Вълча луна / Dark Moon Rising (2009)

Мъртвите 2: Индия / The Dead 2: India (2013)

Когато животните сънуват / When Animals Dream (2014)

Неоплакан гроб / Mourning Grave (2014)

Бивни / Tusk (2014)

Освирепяла / Savaged (2013)

Обладаването на Грейс / Grace The Possession (2014)

Засегнат / Afflicted (2013)

Градът, който се боеше от залеза / The Town That Dreaded Sundown (2014)

Първородното / Breaking at the Edge (2013)

Виж страха 2 / See No Evil 2 (2014)

Договорът 2 / The Pact 2 (2014)

Чистката 2: Анархия / The Purge 2 Anarchy (2014)

С. С. Д: Смърт на съветските деца / С. С. Д: Смерть Советским Детям (2008)

Полет 7500 / Flug 7500 (2014)

Всеядните / Omnivoros (2013)

Пред вратата на дявола / At the Devil’s Door (2014)

Извънземно похищение / Alien Abduction (2014)

Случайните / Random / Kristy (2014)

Къща на духовете 2 / A Haunted House 2 (2014)

Явлението / The Appearing (2014)

Тихите / The Quiet Ones (2014)

Акулонадо 2 / Sharknado 2: The Second One (2014)

Мъртвешки сняг 2: Червени срещу Мъртви / Dead Snow: Red vs. Dead (2014)

Кошмар на улица Елм,

? l'int?rieur (2007)

Shutter (2004)

Martyrs (2008) -Мъченици"

Fronti?re(s) (2007)

Alien Abduction: Incident in Lake County (1998)

Ju-On (2002)

The Blair Witch Project (1999)

[REC] (2007)

Ringu (1998)

Pandorum (2009)
The Ring (2002)
The Mist (2007)
Pans Labyrinth (2006)
Тhe Skeleton Key (2005) The Hills Have Eyes (2006) The Thing (2011) Insidious (2010)

22.   Истината е че напоследък филмите на ужасите са извратена порнография. Хард порно филми. Като започеш от Плюя на гроба ти, минеш през Проклятието на Чъки ( че там порното е и с лесбийки) и завършиш с последната част на Погрешен завой. В последните години истински ужаси не се правят.

23.   Хотелът на ужасите - Вторият филм ми е любим. Може би не са нещо особено, но на мен ми харесват. И мисля, че при такива обстоятелства /да си пълен с пари и да знаеш, че няма да лежиш в затвора/ всеки би убил.

24.   Егати с какви глупости се занимавате!
Сигурна съм, че ако някой ви изреве в тъмното ще напълните гащите, а после ще ходите по психолози и 2-3 месеца ще пиете антидепресанти, ама тръгнали идиотии да гледат и да им се възхищават.

25.   "Нещото" / "The Thing" от 1982 г. е абсолютна класика и е много по-добър от римейка му от 2011.
Изненадан съм, че никой не спомена "Пришълеца" / "Alien" - също класика! Вярно е, че всеки го знае, ама все пак...

24, като не ти харесва темата, какво си вреш гагата да пишеш в нея? Ми не я чети, бе!

27.   Според мен най-гнусният и ужасяващ филм е Saw. Петата, шестата, седмата и първата част са най-добри (най-гнусни). Чудя се как на някого му е хрумнало да направи толкова ужасен филм.

28.   1. Проклятието на плачещата жена (La Llorona)
2. Анабел - (Annabelle)
3. Тексаско клане (The Texas Chainsaw Massacre)
4. Погрешен завой (Wrong turn)
5. То (It)
6. Отведи ме в ада (Drag me to hell) много гнусен

29.   Аз съм гледала почти всички страшни филми. Най-много ми харесват Grave encounters и Braindead.