Споделена история от Други

Таблет до 200лв
Здравейте!
Трябва да избера таблет за подарък на близък до 200лв.
Бихте ли ми препоръчали марка/модел?
Ще се радвам и ако някой ми обясни как става свързването с интернет (не съм на ти с технологиите) - само wifi или може и флашка? Мерси предварително :)

Коментари

1.   Вземи му нещо друго, защото таблет от 200 лева има за синоним боклук. Иначе ако настояваш да е таблет, ходи до Kaufland. Има за по 100-150 лева.

2.   На мен за рождения ден ми подариха таблет марката му е
X-TRIMER с 4 ядрен процесор и струва към 170-180 лв бърз е има място за допълнителна карта с памет, а също така може и с флашка за интернета.

3.   200 лв са добра сума за подарък, но крайно недостатъчно за таблет. Не мисля, че под 500лв ще намериш нещо което си заслужава. Относно интернета до колкото знам има 3 варианта: Wi Fi, кабел флашка, и най-добрият вариант но и най скъп е да купиш таблета с 3G иначе казано да има слот за карта с мобилен интернет.

4.   №3, това са пълни глупости.

На сайта pctableti.com (дано не прозвучи като реклама) има чудесни 7-инчови таблети, е, НЕ СА МАРКОВИ, но това не им пречи да работят прекрасно. За миналата Коледа взехме за детенцето. Цъка постоянно 3D-игрички, поска си клипове и филми и е изключително доволно. Има си WiFi, Bluetooth, USB-порт с пълен размер, както и един микро-, HDMI-изход, дори S/PDIF през слушалковия изход. С USB-модем на MTel хваща и 3G.

Със сигурност сега - 10 месеца по-късно, и моделите са по-добри.

В София на "Илиенци" също има един китайски магазин, дето можеш да намериш подобна електроника на 1/5 от цената му по лъскавите магазини, включително смартфони, dvd и blue-ray плейъри.

5.   От автора: Благодаря Ви! За моя радост се кооперирахме двама души, та сега ще търсим нещо межу 300 и 400лв. Днес разгледахме варианти и клоним към galaxy tab моделите. Някой да ползва такъв? :)

6.   И като е Galaxy Tab какво, ще литне ли? Или за да може само да се похвали на приятелите си: "Вижте ме! Аз си имам GnusMas!". Давате си само парите за глупости, подтиквани от суетата, рекламите и "мнението" на други такива разбирачи като вас. "Щом бил до 200 лв., значи бил боклук!", а като е 2000 лв. какво е - самолет ли е? Един и същи хардуер, произведен на едно и също място, в една и съща фабрика и вероятно от едни и същ жълтур. Само че на едното написано "Samsung" и е "престижно", понеже е втората марка след Apple, а на другото написано "Tablet PC WonderMedia Android MID-8".
Ще го разберете по трудния начин - когато затънали в кредити и без реално жилище започнете да мизерствате, но за сметка на това пък сте се затрупали с "маркови" и следователно "гъзарски" вещи.

7.   Автора: Ехеее, номер 6, защо с лошо??

8.   7, ако наричаш капката здрав разум "лошо" - ОК.
Ето ти го казано и по-твърдо в един друг форум:
"За комлексираният българин е страшно важно да има Samsung Galaxy S4, маркови дрехи от мола продаващи се на тройна цена в сравнение със САЩ. Да се подиграва на бедния, че няма работа и пари. Да се подиграва на богатия, че бил богат.
Жалка работа!"

9.   8р нито съм богат, нито избивам комплекси, просто вуйчо ми има 60 год. юбилей и смятам, че ще се зарадва на таблет за подарък. Тъй като не съм ползвал и не съм наясно, реших да попитам тук... Ако можеш да бъдеш полезен с конкретна марка и модел, ще бъда благодарен!

10.   Защо не опитааш в китайските саййтове? Например geekbuying. com или aliexpress. com? Има таблети с много добри характеристики с 30 до 50 процента по-ниски от тези на нашия пазар. Е, наистина, гаранцията е по-трудна и са разни неизвестни у нас марки, но си струва. Аз вече купих два таблета по този начин и съм доволна.

11.   Едва ли вуйчо ти, които е на 60г ше го вьлнува да бьде някаква гьзарска марка.

За него ще е важно да може да използва основни функции, с няколко опции и това е...

Каквото и да му вземеш той ще е доволен.

12.   Може да влезнеш в tinydeal.com тук има доста качествени и евтини таблети :)