Споделена история от Други

Стара битова техника
Според вас къде ще ми излезе най - изгодно да се отърва от старите си електроуреди: 2 телевизора (от времето на соца), хладилник, 2 малки ел. печки, стара ютия, телефон с шайба и на тавана може и още неща да има.. ще видя. Споменаха ми за някакво Белканто, но там май превоза ще си е моя грижа.. Също чух и за ecoscrap. org - виждам, че превоза ще е за тяхна сметка, но дали пък няма да ми предложат доста по - малко пари. Всъщност, дори не знам колко пари е нормално да ми предложат по принцип (поне за тези неща, които изброих по - горе).
Моля, който има скорошен опит да ми обясни.

Коментари

1.   Зависи откъде си. В по-големите градове има роми, които изкупуват на място предлаганото от теб, като превоза и носенето са си за тяхна сметка, но плащат малко. Ако имаш комби или бус, товариш всичко и го караш до най-близката база за изкупуване на вторични суровини, но пак не очаквай да забогатееш.

2.   Трудно ще намерите. Подобна техника се изхвърля до кофите. Там има работещи телевизори Велико Търново 84, Електрон, Рубин, Юность. Кой се занимава с такива работи.. Има разни любители на антики, наричам ги "Плюшкин", но и самите те вече са антики.

3.   Кви пари бе, ти се благодари ако не те карат ти да платиш, че ще ти извозят боклуците!

4.   Вътре в ТЕЛЕВИЗОРИТЕ има МНОГО РЯДЪК И СТРАШНО СКЪП МЕТАЛ ПЕРМАЛОЙ НАМИРА СЕ НА ГЪРБА НА КИНЕСКОПИТЕ ( ламарината )!!!

(ЦЕНАТА НА МЕТАЛА ПЕРМАЛОЙ НА ЧЕРНИЯ ПАЗАР ГОНИ 4500ЛВ. за 1кг. )

Тези 2 телевизора (от времето на соца) ще ти купят това!!!

? Телевизор PANASONIC

? МОДЕЛ TX-L55WT60E 3D LED

? ТЕХНОЛОГИЯ НА ДИСПЛЕЯ LED TV

? ТИП TV LED

? РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH 55 "

? РАЗМЕР НА ЕКРАНА В СМ 139, 7 см

? РЕЗОЛЮЦИЯ FULL HD 1920 x 1080

? LED ПОДСВЕТКА ДА

? ОПРЕСНЯВАНЕ НА КАРТИНАТА 3600 Hz BLS

? 3D ТЕХНОЛОГИЯ ДА

? ЦИФРОВ ТУНЕР DVB-T, DVB-C, DVB-S

? SMART TV ДА

? ИНТЕРНЕТ TV ДА

? SKYPE ДА

? DLNA ДА

? WI-FI ДА

? HDMI x3

? USB ДА

? PVR ДА

? ТЕХНОЛОГИЯ НА КАРТИНАТА x. v. Colour

? ТЕХНОЛОГИЯ НА ЗВУКА V-Audio Surround

? КОМПОЗИТЕН ВХОД ДА

? SCART ДА

? КОМПОНЕНТ ДА

? ИЗХОД ЗА СЛУШАЛКИ ДА

? СЛОТ ЗА КАРТА С ПАМЕТ ДА

? ГАБАРИТИ (В, Ш, Д) 800 x 1235 x 330

? ТЕГЛО 20 КГ

? 2 БР 3D-ОЧИЛА

? ГАРАНЦИЯ 24 МЕСЕЦА

? Цена в магазин на Технополис 3999, 00 лв

? ДА ПОЧЕРПИШ!!!

За другите, хладилник, 2 малки ел. печки, стара ютия, и телефон с шайба, НОСИШ ГИ ЗА СКРАП.

ВНИМАНИЕ МЕТАЛА ПЕРМАЛОЙ ГО ИМА САМО ВЪВ СТАРИ СОЦ ТЕЛЕВИЗОРИ произведени преди 1990г.!!!

5.   Ти сериозно ли, номер 4? За пръв път чувам, но-може да е както казваш. Къде се изкупува този пермалой? В къщи и по двора се търкалят 5 такива телевизора от времето на соца и все се глася да ги хвърлям по кофите. Разбира се, ако си така добър да споделиш, за да е в полза на всички нас.

6.   Здравей Номер4.
Благодаря ти за информацията!
Но къде да намеря/търся човек/място, който ще иска да вземе моят Пермалой?? :))) (тоест, нямам опит с черния пазар ;)))

Живея в Пловдив.

Автор.

7.   Абе, №4, колко си зле... Бъзикаш ли се с човека или наистина не знаеш какво е пермалой?

Първо - пермалоят е сплав, а не е метал. ПермАЛОЙ от "alloy" - "сплав". Сплав от желязо и никел - не особено скъпи материали. Добър феромагнетик е, с голяма магнитна проницаемост (мисля, че беше към 10 000) и това е! Използва се за екраниране на магнитни и елекромагнитни полета.

Ето тука - този човек продава пермалой НА РУЛОНИ!
http://www.spravochnik.bg/index.php?page=detail&type=ads&get_id=540
...и съвсем не на цените, за които си мечтаеш...