Споделена история от Други

Какво ми става-забравям всичко
Здравейте на всички читатели на сайта, искам да се обърна към вас за моя проблем. Така аз съм на 20 години, дори още ненавършени. Проблема ми е в това, че много забравям, не мога да запаметя материала, който учиме в университета, а пък да не говориме за такива малки неща от сорта на какъв автобус трябва да хвана и все такива малки незначителни неща, които всички останали помнят. Всеки ден пътувам с почти едни и същи автобуси, виждам имената на спирките, но като стане въпрос сякаш никога до сега не съм ги виждал-това е пример, за който се сещам в момента иначе примери-бол. Не знам дали имам някакъв проблем, преди не обръщах внимание, но това определено ми пречи в процеса на обучение.

Коментари

1.   Спри наркотиците.

2.   Страдаш от ниско мозъчие много стресираност. Надявам се не забравяш да правиш секс? :)

@градивна критика@

3.   Ох , аз съм същата само че сега ще ставам на 19 , а уча за приемни изпити и то по химия и биология имам по 3 учебника от всеки предмет да запомня и съм се паникьосала .. мисля да си купя Лецитин , както и ако успея да се уредя с рецепта за Пирамем - него също . Ще следя темата , трябва ми и на мен помощ :)

4.   От автора: Не, наркотици не съм употребявал никога, не употребявам и сега, не пуша и спортувам често, но на какво се дължи това- не знам, чакам коментари от ваша страна!

5.   От номер 3 : Номер 1, не всички се друсаме.... Нито аз, явно и автора не употребяваме наркотици, живеем си пълноценно..
Авторе, пробвай да седиш по-малко на компа и други такива неща, които са си за загуба на време предимно.. Четох в един форум понеже и аз тия дни съм се паникьосала на тая тема - сутрин черен шоколад и кафе, а иначе яж орехи.. Днес така направих и бях супер бодра и енергична като бях на урок, а друг път не съм и ми беше по-добре. Но все пак ще си взимам Лецитин и ако успея Пирамем. Иначе и ако си стресиран и се притесняваш за нещо, виж да си по-спокоен и да не витаеш все някъде :D.. Това се сещам засега, ще следя темата, че и на мен ми е нужна помощ :)

6.   И аз съм така, на 27 съм, но от едно време съм си такъв :( Помощ!

8.   От стреса от промяната е

9.   Не знам дали имаш някакъв проблем или не, само ще ти кажа че всеки има различна памет: зрителна, логическа и тн. Трябва да откриеш как функционира твоята. Аз от ранна възраст забелязах, че запомням като пиша! Така докато учех за изпити винаги темпото ми беше доста по бавно от останалите, които само четяха, а аз си пишех конспекти, не за да преписвам от тях, а за да запомня нещо. и сега винаги имам тефтерче под ръка. Записвам си всякакви глупости! и когато съм забравила нещо, просто си отварям тефтерчето!

10.   Гинко билоба.

11.   Ох... и аз имам същия проблем, човече. И забелязвам някаква невероятна регресия при себе си, понякога се чудя дали може да ти падне IQ-то с поне 30 пункта от прекалено много стрес. :D Това, което пробвах и имаше някакъв ефект, е комбинацията, описана от N5 --> сутрин (шоколад силно кафе), през деня - орехи или пак кафе (малко по-слабичко от сутрешното) шоколад.