Споделена история от Други

Техно органично съединение
Здравейте. Знам, че звучи налудничаво и изпаткало и не искам да ме мислите за болен мозък, но дали според вас съществуват техно органичните съединения. Както по фантастичните филми, или всичко е само творческа измислица? Как организъм се слива с високо развита технология и работи в синхрон...

Любопитно ми е дали технологии ще може наистина да се смесят и да работят с жив организъм.

Никъде не намерих информация на български. В никоя от търсачките няма на наш език обяснено нищо подобно.

Ще се радвам ако някои знае нещо да сподели, защото съм голям фен на фантастиката и като цяло на sci fi жанра.

Знам, че тук се пишат какви ли не глупости, та хайде и това да прибавим към букета :D...

Коментари

1.   Някой май си няма друга работа, а авторке? :)

2.   Ами не знам, ама родителите ми имат приятел англичанин с изкуствено сърце. Като си доближиш ухото, се чува тиктакане като часовник. Това е сериозно, не се бъзикам. За в бъдеще е напълно възможно и други органи да се заместват с такива технологии, а и с напредването на изучаването на стволовите клетки си мисля, че дори направо ще си отглеждаме готови органи и тъкани, което ще реши някои проблеми, свързани с недостига на донори.

3.   Има, мозъчни клетки са свързвани успешно с компютри, вече се правят успешни експерименти с четене на мисли и прехвърляне на информация от неврони директно към компютри, разбира се на все още начално ниво.

Нанотехнологиите са бъдещето в това отношение.

От друга страна, успешно са свъзани изкусвени крайници към човешкия организъм, на пострадали хора например, които се задвижват с електроимпулси директно от нервните окончания и мозъка.

Наскоро гледах предаване за подобно свързване, но от разстояние, човека контролира движенията на изкусвена ръка с мисъл от разстояние, с технология подобна на безжично предаване на информация, но от ново поколение.

Това не е фантастика, а вече се случва, и според мен е бъдещето. Все пак мозъка е най-сложната машина и ще е дълъг и труден процес, но и той както и компютрите работят с електрични импулси и по точно на принципа на положителен и нулев импулс. Подаваш електричество към клетка, с нужна информация и тя предава данни. Естествено това е много просто обяснение, но все пак.. :)

4.   Не и в този век... за съжаление. Занимавам се с наука и колкото повече научава човек, толкова повече разбира, че всъщност човечеството знае много по-малко от колкото може да си представиш. Да споменем само, че мозъкът до голяма степен е пълна загадка, а той като главно действащо лице би трябвало да е най-разбран.