Споделена история от Други

Препоръчайте кола до 2500 лв
Трябва ми малка икономична кола. Какво мислите за VW polo и VW Golf както и за Opel Astra?!

Коментари

1.   Вземи си голф 3 но да е запазен да няма проблем със спирачките е стоковите амортисиори опел никога! . Те са със екотек двигател и тези двигатели не са здрави! Казвам ти го от опит голфа е най добър най здрав и т. н надявам се да съм ти помогнал! Успех

2.   Полото има хронична болест-чупи се скоростната кутия, но пък има взаимозаменяеми части с други марки коли. Хлопел и аз не препоръчвам-двигател, ръжда-не случайно за тази марка има толкова вицове из нета.
Голф става, но има и други марки, които имат малки и икономични модели-Сеат Ибиза, Ароса;Хонда-те са здрави за нашите пътища.
Друго важно-не е толкова до марката, а до това как я е гледал предишния собственик/за чисто новите не коментирам/.

3.   №1 е от Перник.
Кола ще си вземеш според твоите изисквания, никой не може да ти каже какво е най правилно за теб авторе/ке в нета.
По принцип е добре, ако имаш време, да идеш, да споделиш условията си в няколко автокъщи и да видиш какво ще ти предложат, като понижиш парите, които имаш с поне 300лв.
Отиваш и казваш "Искам малък икономичен автомобил до 2200лв" чакаш да ти предложат, после отиваш другаде със същия въпрос и най накрая като решиш вземаш един монтьор с теб срещу 50лв да прецени автомобила, който купуваш.
Или може да направиш така, всеки частен автомонтьор срещу сумата от около 100-150лв, ще дойде да обикаля с теб за ден и да вземете автомобил, преценен от майстор, според изискванията ти.
Който не разбира, така или иначе си плаща, ако не платиш сега на майстор преди покупката, ще платиш след покупката двойно и тройно.

4.   Мерцедес А140 изглежда малка, но е много комфортна :)

5.   Аз съм с рено клио. Екстра е! Обичам я тази кола!

6.   Бугати Вейрон, има едни страхотни моделчета в Амазон ...

7.   Голф 2 си вземи-железни са...

8.   Какво им има на Опелите с двигатели Екотек, че не разбрах. Карах такъв 5 г. единствения дефект които даде и той е хроничен май е в нафтовата помпа. Севета ми е гледай годината все пак колкото и да са здрави Голфовете са дърти. Може да си вземеш някой Корса 98-99 г или Клио. Ако намериш пък Астра пак същите години за тези пари, в което се съмнявам де не се колебай. Ако пък събереш още някой лев 500-600 може да си вземеш от първите Пасати-4. Най важното е да не бързаш само защото се нуждаеш сега от кола и на първата да се метнеш.

9.   bme 32O

10.   Само да ти кажа, че колата е като жената - на късмет. Аз и комшията си взехме едни и сyщи коли, по едно и също време, една година, един модел - всичко едно и също, обаче неговата вече 1 г. не е влизала в сервиз, а моята не е излизала оттам, а и двете ги гледахме и двамата и ги прекарахме през преглед, преди да ги вземем, ама ей го на. Така че и да го мислиш, и да не го мислиш на късмет е работата.

Все пак ние купуваме коли по на 10-15 г., те вече са взели-дали, а ние искаме да ги караме зорлям. Виж, ако имахме пари, щяхме да си купим чистак нови, ама като нямаме, играем на руска рулетка. Въпреки че като теглиш чертата накрая дали стара или нова, ти излиза същите пари, ама като ги нямаш на куп, купуваш на старо, какво да правиш?

11.   И от мен един глас за Клио, за тия парички можеж да си намериш читаво Клио-2 с климатиче, централно и още някоя и друга екстра.

13.   Расат 2 - не са малки, но са икономични и сравнително здрави- като за 20 годишна кола. )))))) Сравнително евтина подръжка. Но все пак ти си купуваш- на теб да ти харесва.

14.   Таратай Чиба-чиба на първо време е екстра!

15.   Първо нито VW polo, нито VW Golf ще намериш за 2500лв. Освен, ако не е карана в България и обявена за продан, но това не те съветвам. Те вносните коли втора ръка току-се чупят и изискват подръжка, ти за кола, карана в БГ. При това има голямо значение годината на производство. А Opel Astra пък изобщо не е малка и икономична... Я, първо си определи критериите.

16.   №10 много грешиш, колите с комшията ви, са едни и същи, разликата е в задволанната част, от там се разваля твоя автомобил. И на чистак новата кола да й сложиш същата задволанна част и тя ще ходи на личния лекар често.

17.   до 16

и как пък реши, че е точно от "задволанна част"? И как разбра, че той е лош шофьор от един пост?

18.   Сеат Ибиза е испанският вариант на Полото, но цената му е по-ниска.
П. С. Весели празници :))

19.   До №17
Автомобилът не е нищо повече от една машина. След като и двете машини са прекарани през преглед, преди да ги вземат, следователно машините са били в добро/приемливо състояние, което си е струвало парите. Повредите при №10 се получават след като той ползва автомобила, в същото време комшията му също ползва своя автомобил, но проблем не се появява.
Преди 10-15 години автомобилите са излязли от завода едни и същи, първите собственици на автомобилите няма как да действат на машините, една година след като са ги продали.
Брат ми има собствен автосервиз, може би затова съм наясно как стоят нещата. Може би и средното ми образование /ДВГ/ влияе на мнението ми!? !
Весела коледа №17

20.   Golf 1.6 101 си вземи ако искаш бензин или Golf 1.9tdi 110 коня след 1996г. Аз имам 101 коня 96г. GT вече 3 години и съм предоволен. Гледай обаче да е запазен. За тези пари можеш да намериш.

21.   Ecotec са боклуци!!!! Роднина имаше Астра Екотек и ми се чупеше редовно.

22.   до 19

след като се пишеш "разбиращ", би трябвало да знаеш, че зависи и колко се кара една кола. Ако единият я кара веднъж седмично, а другият всеки ден, то втората ще се разваля много по-рядко при равни други условия. Зависи и от трасето, по което се кара, по частите, които се купуват, начина, по който се поддържа, и т. н. Така че не е само до шофьора и моментното състояние, а и до куп други неща. Явно не си толкова разбиращ, за колкото се мислиш, след като елегантно пренебрегваш тези неща. Дали от незнание или от желание да се правиш на много вещ, само ти си знаеш...

23.   Шкода Октавия са най-добри! Дизеловите от 2001-05! Супер са!

24.   Москвич 2140 Д. Нема грешка. 16 години го карам в какви ли не услоия- безотказен е руснака да знайш.

25.   За френска кола забрави, не са за нашите пътища и частите са им по скъпи и за ремонт са по сложни.

26.   Октавията е като Голфа, само на външен вид са различни. Аз бих предпочел хечбека-товари повече и по лесно, а в същото време е по къса.

27.   23. къде ги има за 2500 ?

28.   До №22 Не се пиша за "разбиращ", просто казвам защо имам такова мнение. Доводите ти съвсем не са обмислени, кой в днешно време купува автомобил и му плаща застраховки, данъци и поддръжка, ако го ползва 4 пъти седмично? То 4 пъти седмично такисто излиза по евтино от разходите по собствен автомобил. Все пак за да имаш собствен автомобил пред къщи ти струва 60лв месечен разход без да включваме цената на самия автомобил и гориво. Като включим и тях спокойно с тези пари човек може да ходи веднъж седмично на до 60км разтояние с такси и ще му излиза по евтино. Средна цена на таксита е 80ст на км.
Трасето по което се кара надали е толкова различно щом са комшии и могат да си позволят еднаква марка автомобили. От там вадя извод, че работят за почти еднакви доходи, следователно подобни професии, със сигурност единият не е директор а другият метач. От съседството и приблизително равните доходи пък идва и мнението, че ходят при един и същ автомонтьор и надали той им предлага съответно на едниния качествени, а на другия некачествени части за една и съща марка автомобили.
Затова за теб мога да кажа същото: Явно ти не си толкова разбиращ, за колкото се мислиш, след като елегантно пренебрегваш тези неща. Дали от незнание или от желание да се правиш на много вещ, само ти си знаеш...

29.   до 28

не знам колко съм разбиращ, ама си правиш големи изводи от малко инфо. Аз с моите съседи работим на коренно различни места (един на полето, друг на центъра, трети в промишлената зона), за различни пари, ходим на работа по различни пътища. И между другото имам си служебен автобус за работа и ползвам колата си веднъж седмично, въпреки че ми излиза скъпо, но пък ми е по-удобно от таксито, защото ходя на село или за риба. Ще е малко тъпо да ходя с такси на риба, лов или да си копая лозето, че и да нося тикви примерно с такси. Не мислиш ли? Така че отново в твой стил си избързал с изводите. Човек не прави избор само на база разходи, а и на куп други неща, които ти откровено пренебрегваш. Ако за теб са нищо, то за някои хора са по-важни и от разходите. И за пръв път чувам, че хора от един квартал и с еднакви доходи, трябва да ходят на работа по един и същи маршрут. Преди да пишеш глупости, помисли малко, защото ставаш смешен. Причинно-следствените връзки ти куцат нещо. Все едно да кажеш, че в квадратна кутия не може да има портокал. Нали? Малко ей така... ставаш за посмешище. Айде весели празници, номер 28!