Споделена история от Други

Работа в Слънчев бряг
Здравейте!
Този сезон бих искала да работя в к. к. Слънчев бряг. Моля, тези, които имат опит да го споделят- основно се нуждая от инфо кога и къде да започна да търся работа. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Майка ми и баща ми се занимават с ресторантьорство от години, така че ще говоря това, което знам.
Единият вариант е да следиш в jops. bg (например) за обяви. Обикновено ги пускат в края на Април, може и по– рано. Хубаво е да си намериш работа в края на май и началото на юни, не по късно, за да можеш да влезнеш ритъма на работата, защото в курорти като Слънчев бряг е МНОГО натоварено, ама като го казвам, значи наистина е така и изобщо не преувеличавам. И ако досега не си работила в морски или зимен курорт, просто трябва да си готова за всякакви изненади и нелепи ситуации. Няма да имаш много време за себе си, особено ако си начинаеща.
Другият вариант е да отидеш на място и да питаш за работа, но ти препоръчвам първия. Най– вероятно ще се наложи да си търсиш квартира сама, но не е задължително.
Трябва да знаеш езици, поне руски, английски и трети език, при това добре. Най– вероятно ще започнеш да работиш още първия ден. И пак ти казвам, че ще си в постоянно движение и положението изобщо няма да е розово! Да не говорим, че Слънчев бряг е много развратен курорт.

Black Sabbath
Момиче на 15 години.

4.   Сезона започва към средата на май и свършва края на септември. Работата е много и е трудно. Аз отслабнах 7кг. На много места има окачени обяви. Успех

5.   Ставах около 8 сутринта и започвах работа към 9,30
Края на работния ден ми се падаше някъде около 23 ,00
Малко обедна почивка 30 мин или 1 час
Почивен ден в повечето случаи няма или ако има е веднъж на две седмици
Има обаче много позитиви - упражняваш езика срещаш се с хораот различни държави , научаваш основните неща в професията която работиш ,трупаш опит , около теб раотят предимно млади хора и доста често средата е позитивна
Получаваш сравнително добра заплата и ако има начин изкарваш и нещичко отгоре

6.   Авторката: Споделете как намерихте работата, към кого се обърнахте, моля. Това за мен е най-голямото затруднение.

7.   Зависи каква работа търсиш и на колко си години.
Език ти трябва само ако работиш с клиенти на рецепция, но там обикновенно или си имат миналогодишните хора или правят интервю на коет осе явяват над 50 човека за едно място.
Ако нямаш език можеш да намериш нещо но е доста трудно, нови хотели не се строят от 4 години, а старите вече имат работници които уреждат на добрите места само познати.
Все пак чети в jops. bg и пращай СV може пък точно на теб да ти изгрее късмета.

8.   Номер 7, езици трябват И когато работиш като сервитьор, барман или продавач! Как иначе работещият ще може да се оправи с чужденците и да разбере какво искат!

Black Sabbath
Момиче на 15 години.

9.   И аз мисля да работа там лятото. Имам въпрос. Например ако/като ме поканят на интервю, по принцип след колко дена ти казват да отидеш? И при интервюто носят ли се документите (образование, медицинско и т. н) или след това в друг ден? И веднага ли се почва работа (ако ме одобрят)?