Споделена история от Други

Вашата тайна на успеха
Здравейте, дано модераторите одобрят темата, защото мисля, че би могла да бъде полезна за много хора, а и интересна. Много искам да разбера, вие имате ли си нещо, което сте убедени, че ви помага в живота по някакъв странен начин? Нещо, което наистина работи на практика, а не само теории. Обяснете с подробности - може да е любовта и подкрепата на близките ви, може да е някакъв начин на мислене, вяра в нещо, собствената ни мотивация, чувства, ако щете, някакъв талисман, ритуал, молитва, визуализиране на мечтите примерно...

Вярвам, че всеки човек си има такова нещо. Друг е въпросът, че повечето не са го открили. Аз лично, когато искам да постигна нещо, си представям, че цял свят, всички хора ми стискат палци и се молят да успея. Все едно че ще направя някакво благо за цялото човечество и всеки иска да успея. Нямам обяснение защо, но работи. Дава ми увереност и мотивация някакси, а и все едно и някаква сила ми помага, когато наистина си го представям от сърце. Шантаво звучи малко, ама...

Коментари

1.   Аз вярвам единствено в любовта. Това е движеща ме напред сила, тази вяра ми дава стимул да живея и да не стигам до пълно отчаяние, такова отчаяние че да скоча през терасата. Имала съм много моменти на отчаяние и тази ми нагласа, че да срещна любовта е моята мисия в живота ме е спасявало много пъти. Да звучи нелепо, и на мен така ми се струва понякога като разумът ми реши да се прояви, но е обнадеждаващо някак си да вярваш в нещо и да се стремиш към него. Някой вярват в бог, други дядо Коледа, трети в чудеса, а аз в любовта

2.   Моето правило номер 1 в живота е да си гледам в паницата и само моята работа.

3.   Най-странни и печеливши мисли са ми идвали когато съм бил под влиянието на кокаина и също така заради него се запознах с прекрасни хора с които в момента сме в много добри отношения и дори някои от тях ги наех в фирмата ми.

4.   Прави това, което обичаш, за да нямаш шеф :)

5.   Мен ми помага като се фиксирам на една единствена цел и си представям, че трябва да стане на всяка цена, иначе ще изгубя близък или пари или няма да имам успешно бъдеще.. някакви такива глупости си представям и работи, нещо като предизвикателства. :Д

6.   Понякога ползвам астрология(истинската, а не вестникарската), за да избера подходящ момент да започна нещо. Гледа се основно положението на Луната и дали е растяща/намаляваща, в какъв знак е, какви аспекти прави, какъв е асцендента в момента и тнт. Ако става въпрос за нещо твърде лично гледам транзитите върху наталната си карта.

Според мен това работи поне донякъде (тествал съм го до степен че да знам, че работи над ниво самовнушение).

Иначе извън езотериката най-важното нещо е постоянство и отдаденост. Когато искам да науча или направя нещо искрено отдавам максималното си внимание за това нещо. И гледам да направя/науча най-много за един ден, един вид днес си давам зор, а утре(например) мога да съм спокоен. Т. е. малко е мислене в стил "първо трудното, после блаженството", докато много хора следват логиката "да ми е лесно". Аз пък искам да ми е малко трудно.

7.   До 6

Аз също имам желание да науча нещо за "истинската" астрология, но не мога да се ориентирам как да я науча, какво да прочета, защото повечето неща са за "вестникарската". Би ли ми препоръчал нещо? Ти как я научи?

Автора

8.   Позитивно мислене. И котка.......... :)

9.   до автора от 6:

Има книги по темата - както онлайн, така и по книжарниците. Много от тях са доста повърхностни и не навлизат в по-готините детайли на астрологията, но пак са по-добре от вестникарската астрология. Като най-основна стъпка напред ти препоръчвам "Астрология и астропсихология". В нета е пълно с книги (предимно на английски и руски), така че каквото и да потърсиш за "Introduction to astrology" ще намериш. Провери и сайта www. astro. com.

10.   Не мисля, че дадените примери са адекватен начин за мотивация. Нелепо е да си представяш как ако не постигнеш дадената цел, някой от близките ти ще умре, или пък да си представяш как всички хора на земята ти стискат палци. Може би някое 10-годишно дете може и да си представя такива неща, но един зрял човек би трябвало да търси рационални начини да се мотивира.
Например, за да се мотивира трябва да е убеден, че даденото нещо ще му осигури по-добър живот и нещо, което вие пропускате - целта е в името и на другите. Прост пример - човека х иска да е лекар, за да се грижи за здравето на хората и за да си осигури бъдещето. Щом човека х знае, че това, което прави е отговорна професия, която му предлага добър живот, и в същото време той прави нещо добро за другите, той е в хармония със себе си. А това, което мотивира тези, които са корумпирани може би са всички порочни чувства, които притежава човека - жажда за власт, алчност и тн. Тоест това, което мотивира е или доброто, или лошото, но в големи количества. Така че ако един човек не е лош, но не е и особено добър, често няма мотивация, защото просто се примирява с обстоятелствата, такива, каквито са.

11.   Ееее, айде сега! Да ти издам тайната си и после ти да вземеш моя успех. Истината е, че да постигнеш успех означава да спечелиш много пари. А това най-често означава някаква далавера и измама.

12.   Просто тръгвaм с " рогът" нaпред и го прaвя!
При спънки от всякaкъв хaрaктер, си кaзвaм: нямa нaчин, дa нямa нaчин!
И опитвaм по друг нaчин, същaтa цел.
Никогa не съм се откaзвaлa, зaтовa... успявaм:)))
И винaги си подреждaм мислено по ред следвaщите ходове.

13.   Това, което съм изпробвала е, че когато искаш нещо трябва да си го представяш - все едно е факт, разбира се да имаш едно наум, че не е факт. Например, ако искаш да си лекар си пишеш името лекар еди - кой си (твоето име) и си представяш разни ситуации като лекар. Или ако искаш да се ожениш за някой - си представяш как си живееш с нея/него и т. н. - написваш си името му/й с такава фамилия, която е ако сте женени. Разбира се това е само допълнение към усилията, които иначе полагаш, за да постигнеш тези цели. Най - сигурния начин за успеха в нещо е да дадеш всичко от себе си, да мислиш само за това - цялата ти енергия да е в това - и с действия, и с мисли. И да го искаш - ако го искаш - ти самият, не някой друг - ще го постигнеш. Първо помисли искаш ли го, какви са последиците, добро ли е за теб, какво ще ти коства, готов ли си да платиш, готов ли си да рискуваш. Ако наистина го искаш, ти го усещаш със сърцето си - но не забравяй и разума - поглеждай нещата от страни като страничен наблюдател - тогава се виждат повече неща. Най - вече желанията ти трябва да са чисти, да не са подплатени с нелепи цели, междувременно примерно с тях да навредиш на някой или да засегнеш някой - целта трябва да е чиста, да е само позитив. Ако дадеш частица от душата си в тази цел, без негативни мисли - тогава успехът е неизбежен. Успех на всички, които имат цели!

14.   Лично и аз, съм се интересувала как да постигна успех в живота, за това съм гледала много в интеренет, говорих с близки и приятели докато най-накрая си изградих, и още подлежащо на изграждане, начин на мислене.
Може да прозвучи твърде очевидно, но това е позитивното мислене. Има теория за привличането, с която се обяснява че това за което си мислиш, било то да те уволнят или някой да те нагруби, се превръща в реалност. Просто, нали? Всъшност докато се притесняваш ти влизаш в тягостно настроение, което всъшност няма да ти помогне да преселедваш целта си която е да получиш повишение. Защо да се тормозим с вероятностите, които ни вгорчават живота докато можем да погледнем от друг ъгъл нещата. Вместо да мислиш как шефа ще се ядоса и тем подобни, замисли се как искаш да напреднеш и после въпроса е "как мога да го постигна?". Мотивацията е майката на успеха. За това когато се усетите че мислите негативно се запитайте "Това как ще ми помогне?"
Надявам се да съм помогнала със сбитото ми представяне на част от моята философия за живота. Ако някой иска допълнения да пита ;).