Споделена история от Други

Мобилен оператор
Здравейте, моят проблем не е толкова голям и наложащ, но все пак искам да попитам... може би някой ще знае адекватен отговор. Искам да ви попитам ако съм сключила договор с мобилен оператор, но в последствие намирам по-добра оферта.. мога ли да прекратя договора или трябва да изчакам да свъши периода, за който е сключен... и дали ако изгубя картата или ми бъде открадната ще ми прекратят договора.... или ще ми направят нова карта моментално, без значение дали аз искам или не?

Коментари

1.   Значи договор може да се прекрати в 7 дневен срок от склзчването му, ако е минало това за да го прекратиш искат таксите за периода и тогава го спират...

3.   По договор дължиш неустойки, равняващи се на таксите за месеците, до времето, когато ти изтича договора.
Пример:
Взел си карта на 1. 01. 13 със срок от 12 месеца.
Август месец се отказваш от картата и трябва да платиш наведнъж месечните такси (като неустойка) за септември, октомври... та до януари 2014.

4.   Естествено, че ще ти направят нова карта, то иначе всеки щеше да си я "изгуби" или да му "я откраднат" когато му писне. Мисля, че може да се прекрати предварително, но трябва да се плати неустоика (в зависимост от договора и колко ти остава и т. н. )

5.   Ако по-добрата оферта е от друг оператор и искаш да се прекъснеш преждевременно договора си, ще трябва да платиш неустойка в размер, посочен в общите условия на договора, който си подписала и които, допускам, не чете никой при подписването.
Имах аналогичен случай преди 2 години - прекратих си договора и си платих неустойката.
Разбира се, може и да има някакви промени оттогава, но аз не съм запозната.
Най- добре попитай при оператора си.

7.   Може да го прекратиш, но ще се наложи да плащаш

8.   Много ме е яд на нашите мобилни оператори и техните "изкусни" договорчета.... та ако решиш да скъсаш с тях и отдеш да им го кажеш, дължиш неустойка по договора, мисля да е 200 лв или ако това не е в началото на самият договор, мисля оставащите такси за срока. Така са направени договорите сега, че който и мобилен оператор да използваш, ти си използваният в случая. Много хора, намерили по-добър вариант или по причини които ти изказа по-горе си зарязват договорите или дори не активират първоначално картите си. Може след време да прехвърлят на колекторска фирма твоите задължения, да си ги търсят от тебе със заплахи и какво ли не.

9.   При загубена карта отиваш до офис и там ти издават нова, а договора няма шанс да бъде прекратен, но можеш да си промениш плана за по-голяма месечна такса (за някой с повече безплатни минути примерно).

10.   До колкото съм запозната прии всеки случай ще трябва да чакаш до изтече срока.