Споделена история от Други

Внезапно спрях да нося на алкохол
Винаги съм носел на aлкохол и до миналата година си пиех всяка вечер по 200-300 мл ракия. От такова количество не се напивах и не ме болеше глава. Внезапно обаче започна да не ми понася такова количество, защото на следващия ден ми се искаше да умра. Махмурлукът беше жесток. И всичко това, без да съм променял нищо. Намалих количеството на 150. Известно време беше добре, но след няколко седмици се получи същото. И така се стигна до момент, в който вече не мога да изпия и 50 мл, без да имам ужасен махмурлук на другия ден, въпреки че вечерта не се чувствам пиян. Иначе пия качествен алкохол, смених марката, вида алкохола и какво ли не, обаче вече не мога да понеса и съвсем малки количества, а напреди не беше проблем да изпия и 1 л твърд алкохол.

Не мога да разбера какво се случва с организма ми. Иска ми се да можех да пия поне по 50 мл ракия на вечер, защото ме успокоява и ми помага за стреса, не че съм чак толкова стресиран. Вече съвсем спрях алкохола. На времето се смеех на хора, които не понасят алкохола, а сега съм по-зле и от тях. Има ли някой с такъв проблем и знаете ли на какво би могло да се дължи?

Коментари

1.   С напредването на алкохолната болест, намалява толеранса към алкохола. Т. е. ти си алкохолик. Това е, човече истината.

2.   Не ми казвай, че държиш да пиеш на всяка цена. Не е хубаво да знаеш. Количеството ти е доста голямо и ако си хапнал добре, пак може да ти става зле, а на другият ден е нормално да имаш болки и неразположение. По една малка чашка си сипвай щом не може да понесеш повече.

3.   До 1

Няма как да съм алкохолик, защото вече изобщо не пия.

До 2

Това казвам - че и една малка чашка не мога да понеса вече. Иначе нямаше да е зле да си пия по 50 мл на вечер, но вече и толкова не мога и се отказах съвсем, т. е. вече не вкусвам.

4.   Определено си алкохолик. Черният ти дроб е претоварен от токсини и се затруднява с преработката им. Точно поради тази причина изпитваш махмурлук дори и от малко. Спри АБСОЛЮТНО всякакъв алкохол поне за 1-2 месеца и започни да пиеш Трансметил за прочистване на дроба. Скъпичко лекарство е, но по-добро няма. По 1 таблетка сутрин, обед и вечер. Ако не ти се пият химии, си купи студено пресовано масло от бял трън. По 1 чаена лъжичка сутрин, на гладно. Друг вариант нямаш.

5.   Абе вие не четете ли? За трети път пиша, че вече не пия и грам и това не ми носи някакво неразположение или желание да пия. Само на нова година пих около 150 мл и това ми е единственото пиене от почти месец. Според вас ако бях алкохолик, щях ли да изкарам толкова време и то без да изпитам желание да пия или раздразнение.

6.   Не се претиснявай. Алкохолик си. Не си го разбрал още. Пак ще започнеш с по-голяма са да пиеш. Като такъв, ти го заявявам най-сериозно. Използвай времето, докато не пиеш да се пречистиш, както ти написах по-горе.

7.   Аз пък мисля друго. Много развалиха качеството на алкохола отвсякъде. В моя случай аз пия само вино, много малко водка и малко ром, но само от виното, което пия/евтино и по малко/, взе сутрин да ми става зле, и то без да прекалявам. И то в последните 1-2 месеца. Еми зарязах го пустото вино... Твърдият алкохол пък хич не ми понася и сега, и преди. По-добре опитай различни марки и се спри на онази, която ти понася. Гледай и цвета. Всичко скапаха в тая държава..
Не е задължително човек да е алкохолик, когато употребява малко, разумно и повечето слаб алкохол. Хората са различни.
Имам леко съвпадение с теб, авторе, така че пак си огледай марките, цвета, откъде ги вземаш и тн. Според мен не е случайност. Бях взел 2-3 пъти едно вино-само и от него ме болеше десният бъбрек. Изхвърлих го и спрях да го купувам, както споменах по-горе-и болката изчезна магично. Но така или иначе, вкусът вече не е същият и ми мирише на нищо или по-точно-на химия.

8.   Това е нагледно доказателство за връзката между мозъка и тялото. Не става дума за проблем, а взаимодействие в организма ти. Дължи се на физиологически реакции породени от стрес или някаква шокова ситуация. При мен изчезна чуствителноста към гъдел. Друга реакция е появата на алергични симптоми когато пийна глътка вино или бира.

9.   Ензимът, който помага за разграждане на алкохола, се нарича алкохолдехидрогеназа. И да- алкохолик си. Този ензим спира да действа качествено и не можеш да разградиш алкохола. Не може да държиш да пиеш всяка вечер. Аз не пия. Пия само бира от време на време и не иапитвам никакво белание да пия.

10.   Мм, и aз смятaм, че си aлкохолик.
Бившият ми съпруг беше тaкa. спря известно време, но после зaпочнa дa опитвa от всичко по мaлко докaто " нaцели" че бирaтa му действa по- добре.
Доколкото знaм сегa рядко пие концентрaт, но вече всеки ден се нaпивa с бирa.

Използвaй моментa, зa дa се пречистиш, кaкто те посъветвaхa по- горе и aко можеш въобще повече дa не опитвaш.
Не се ядосвaй нa мнениятa нa хорaтa, зa дa сa единодушни всички.... имa зaщо.
Пък нaй- добре и сигурно ще е, дa отидеш нa лекaр.

11.   Всекидневното пиене е голямо зло и уврежда най-много черния дроб, много по-зле от 4-5 яки запоя в месеца. Нали знаеш че за 1 час е способен да преработи малко по-малко от 50гр твърдо, чаша вино или 1 бира.

Едно е сигурно черният ти дроб те е предупредил да спреш да го подлагаш на всекидневния тормоз. Спомни си Батето/не знам дали е според правилата да се изписват имена/ колко години се гордееше с бохемския си живот и накрая угасна за година без време, лека му пръст.

Ако не ти се занимава с лекарства може да пробваш една добра народна рецепта за прочистване. 3 дена се пият фрешове от ябълки, моркови, червено цвекло. И вода, разбира се. Може и малко зеленчуци на салата, но без солта, месо, морски дарове, гъби и тн в салатите. Вечерта на третия ден, 2 часа преди лягане 200гр зехтин и 200гр сок от изтискани лимони в чаши. 1-2 глътки от зехтина, 1-2 глътки от лимоновия сок докато приключиш. Малко вода след това ако си жаден. През нощта или на сутринта се получава разтройство, няколко пъти и очистителната процедура е приключила. През този ден пак по-леки храни, без меса, мазнотии и тн.

Две години пиех бира(също адски зле) всеки ден и почнах да си усещам черния дроб уголемен, натежал, почна и на секса и твърдостта:) да ми се отразява. А бях само на 28г. И това яко ме стресна, по-добре качествен секс и здраве изобщо от безсмисленото наливане. Бързо се оправих както отпреди. Ограничих пиенето 1-2-3 пъти(уикенда най-вече) в седмицата. Но минават и седмици без да пия, избледня ми любовта към алкохола. Сега не нося като преди, изпивал съм 1л уиски на 75 килограма тегло без драйфане и особен проблем, в момента такова количество сигурно ще ме вкара в Пирогов.

Помисли ако искаш над такъв вариант (около 2 пъти седмично), очевидно имаш вродена страст както и аз. И баща ми преди десетина години трябваше да се лекува, язва и някакви други проблеми със стомаха. А иначе има добра работа, доста пари изкарва, не е пропадал, но ограничи пиенето само за почивните дни. И той като теб ми е казвал, че вечер след работа 200гр. ракия го отпускали от стреса в продължение на години.

12.   Вземи прочети коментар 4. Това, че в момента не пиеш не означава, че не си алкохолик. Вземи се образовай малко.

13.   Приятелю, разбирам мъката ти. Дано ти размине, че без алкохолец е много лошо.

14.   Спокойно, не си алкохолик, щом си спрял да пиеш е добре, не се кахари за това, всички алкохолици умират рано и се провалят в живота, не ти и трябва да пиеш.

15.   Алкохолик си, и организмът ти се бори. Послушай го, преди да е станало късно.

16.   Автора: Пробвах всички възможни тестове в нета и всички са категорични, че съм далеч от алкохолна зависимост. Бях честен със себе си при попълването, така че тези ваши предположения са неоснователни и сега вече съм 110% сигурен, че не съм зависим.

Поинтересувах се и разбрах, че в действителност това би могло да се дължи на алкохолизъм, но може да се дължи и на куп други неща - на начин на хранене (а аз го смених, защото свалям килограми), емоционално състояние (също има промяна заради някои неща в живота ми) и др. Така че само това не е достатъчно основание да се каже, че си алкохолик.

Снощи нарочно пробвах да ударя една ракия, за да видя как ще се почувствам. Досега самото пиене ми харесваше, но не понасях махмурлука на другия ден. Снощи обаче алкохолът не само, че не ми хареса, но направо ми бяха отвратителни вкусът и мирисът му, все едно пиех за пръв път. Беше ми чуждо някакси. Отпих 2 глътки и го оставих. Мисля повече да не пия, просто спрях да понасям алкохол. Освен това свалям килограми, а алкохолът си е калоричен, пък и отваря апетит.

Друго, което прочетох, е, че ако се пие 210 мл за мъже и 140 мл за жени абс. алкохол на седмица и макс. 4 дни в седмицата, без това да води до (желание за) повече, значи няма проблем, иначе е рисковано. Това последното го казвам за хората, аз иначе нямам намерение да пия скоро, може би завинаги. НО дори и някога да започна ще бъде в тези граници.

18.   Aвторе, ти СИ алкохолик и като всеки алкохолик във фаза "сега го разбирам" го отричаш. Това е защитна реакция, спокойно, след време ще го осъзнаеш.

19.   До 18 прочети пак 16, преди да се правиш на знаещ.

20.   Ако си алкохолик, няма да можеш без пиене, щом можеш без него не си, не ги слушай тези дето ти казват, че си такъв.

21.   Пич, първата фаза на алкохолната болест, или алкохолизмът е точно това - отричането. Прочети малко по темата и ще разбереш сам. Това, че сега не пиеш е много добре. Айде пробвай с 50 грама ракийка. Е, гаранция няма да са само 50. После още, още, още. Особено, ако си се попречистил малко и видиш, че след това си ОК. Ще те тресне като товарния влак, гарантирам ти го. Не си ги измислям аз тези неща. Това са неоспорими факти. Аз също съм алкохолик. Знам го, но продължавам да пия. По много. Е, постигнах една малка "победа" - спрях тотално всякакъв концентрат. А преди пиех по 5-6 големи ракии всяка вечер. Имах малък здравословен проблем, който дойде изневиделица (не от алкохола) и докторът ми забрани да близвам концентрат. Точно поради тази причина не го пия. Но, пък за сметка на това пия бира в промишлени количества - между 8 и 10 на ден. Както и бяло вино, когато седна, мога да вкарам 3 л. без проблем. Но аз си знам, че съм алкохолик. Е, тук е мястото да вметна, че и аз съм спирал тотално всичко за по 1-2 месеца, но после отново, още повече. Много е кофти, защото това е като влакче на ужасите - нагоре, надолу, нагоре, надолу. И после само надолу. Алкохолизмът е много страшна болест. БОЛЕСТ. Трябва да се лекува, въпреки, че много малко хора го осъзнават. И аз го знам, но не правя нищо по въпроса. Мисля си, че всичко е розово, ама не е така. Това е по-страшно от наркоманията. Бивш наркоман има, но бивш алкохолик - не. Това е до живот. Трябва ти много силна воля, за да се откажеш от това нещо, а и да разбереш, че при алкохолика дори и една бира може да има пагубен ефект. Като "вдене" човек напитката, се окрилява, става му готино, мисли си, че света е в краката му и т. н. Нищо подобно. След това, като те блъсне махмурлука и следалкохолната депресия, гледай какво става. Защо алкохолиците пият нон-стоп? Ами, много е просто - за да не ги хваща махмурлукът и депресивното състояние. Слава Богу, че още съм що-годе млад и читав, та работя, ама дали ще е така след години, никой не знае, ако продължавам така. Като осъзнаеш, че си алкохолик, някак си ще ти олекне и имаш два варианта - или да го спреш тотално, или да започнеш надолу-надолу. Успех ти желая от все сърце!!!

22.   От автора до 21

Много добре знам какво е алкохолизъм, защото баща ми е такъв. Той самият също имаше период, в който не пиеше, но неговото беше заради срам и воля. После пак започна, защото не издържа. Но при мен е различно, вече наистина не ме влече и не е на сила, на сила ще е, ако пропия пак. Както казваш, пробвах с 50 гр. (впрочем не можах да изпия 50), но не ми беше вкусно, както преди, просто не ме влече вече. Така че няма да пия повече, защото не ми е кеф, така без алкохол ми е по-добре, защо да се насилвам? Според мен просто черният ми дроб ме предупреждава да не си играя с огъня и да спра до тук, докато не съм станал алкохолик. Но и аз тъкмо съм отвикнал, няма да се насилвам да се "уча" пак да пия, даже и бира не ми се пие да не говорим за нещо по-твърдо.

А на тебе ти пожелавам успех в борбата!

23.   Направи няколко прочиствания на черния дроб. В линка по долу има една процедура за прочистване с натурални средства. Има я в различни варианти, но принципно е една и съща.
http://www.zemianazaem.com/archives/94

24.   Поздравления, авторе, за това че си се отвратил. От една страна това може да се тълкува чисто психологически, но от друга цялата тази абсолютно внезапна реакция е смущаваща, и мисля, че трябва да отидеш на лекар. Губенето на килограми никога НЕ Е БИЛО добър признак, особено когато става самостоятелно, без налагане на диети.
Пречистването на черния дроб може да се направи и с бял трън, който е естествен и изключително ефикасен. Аз лично пия такъв, но не българските таблети, защото те съдържат само по 30-40 мг концентрат от него, а си купих от едни немски, където капсулата съдържа САМО бял трън 100 мг. Пие се по 1 на ден. Чувствам се много по-добре. Не съм регулярен ползвател на алкохол. Пия примерно 1-2 пъти в месеца, но пия водка и я пия в количества от 300 - 400 мл, което си е ударна доза. Не квалифицирам кой е алкохолик и кой не, защото аз също не съм наясно какъв е и моят случай. Но отиди на лекар. Внезапната реакция на организма ти - дори в момента - това отвращение - не е нормална. Поздрави и успехи!