Споделена история от Други

Душата или тялото
Възможно ли е да се влюбиш изцяло в душата на някой макар изобщо да не ти харесва външността? Бих искала да чуя и вашето мнение :) защото може би съм пред подобна дилема.

Коментари

1.   Що за въпрос на колко години си че питаш такива глупости
като не ти харесва не може

4.   Влюбил ли си се в душата на някой, значи си се влюбил и в тялото му. Просто не е възможно да се влюбиш в душата, а тялото да не харесваш.

5.   Аз бих се влюбила само в душа, но за един мъж силно се съмнявам... наистина никога не ми се е случвало да срещна такъв индивид !
ти дерзай, дано те оцени младежа !

6.   1, гледай си чалга каналите и трай!

7.   Аз съм найстина склонна да вярвам, че може да си очарована от душевната му красота... но не бидеш ли привлечена и от онази външната ... на дали нещата ще се получат :)
Желая ти много успех :)

8.   Hяма как да си се влюбила като не го харесваш външно не може да говориш за влюбване
жена ли си на колко си явно пубер си

9.   Да, възможно е. При теб е станало така, а и при много други става. Значи си обикнала този човек... а не както повечето започват всимко сексуално!

10.   Напълно възможно е! Например, ако е било запознанство в нета без размяна на снимки. Защо да не се влюбиш 1 в душата? Но според мен на по-късен етап ще се влюбиш и във външността. Красиво е да обичаш душата на някого :)

11.   Аз не съм пубер, но мисля, че е възможно. Предполагам, че става така, когато запознанството е било виртуално и физическото тяло не е имало значение. Въпреки това човек си облича човека, с когото общува, с някаква измислена представа (красива, обикновено, заради красивите чувства) и срещата с реалността може да е неприятна изненада. Ако външността се окаже некрасива, но не отблъскваща, с времето човек свиква с нея и започва да я харесва, както харесва и душата. Факт е, че в дълга връзка партньорите много се променят физически, но чувствата им не страдат от това. Страдат от промените в душата, но това е друга бира. :)

12.   Добре ако приемем че е душата. тялото за какво ни е тогава? аз не мога да правя секс с някаква много грозна. случи ми се да се влюба в едно по-обикновено момиче, обаче пак беше сладур и да не говорим че имаше супер тяло. само във фейса беше леко блъсната ама беше супер нежна и много си паснахме като характери. ама ако ме е гнус да си легна с нея то се губи половината любов.как да консумирам връзката си като отсреща стои 100 килограмова свиня? не става, трябва и малко чар на тоя свят
М27

13.   Не може . Наистина изглежда красиво ,но е невъзможно . Може да ти харесва като човек , но за влюбване трябва да има и физическо привличане .Ако го няма, секса няма да ти хареса и ще започнат проблемите .

14.   Битието определя съзнанието

Карл Маркс

15.   Човек първо "вижда" някой с очите си и го преценява външно. После го усеща и с душата си :)

16.   Честно казано, на мен такова нещо не ми се е случвало, но го смятам за възможно. Има много добри и свестни хора, с прекрасни души, но не толкова бляскава външност. Лично аз бих предпочела да съм с такова момче до мен - красиво по душа, отколкото някой плейбой, който не умее да се държи човешки. Лично мнение ;)

17.   Hапълно е възможно да се влюбиш в душата на някой. аз например, когато съм харесвала някой на външен вид, почти винаги не съм харесвала душата му. и по принцип никога не съдя за хората по външния вид, та той е една обвивка само