Споделена история от Други

Проблем с лаптопа
Здравейте!!! Така от доста време искам да играя игри обаче като си сваля някоя игра след 15-20 минути спира и ми изписва (името на играта)спря да работи каквото и да опитвам не става. Друг проблем че когато играта зарежда от ляво и дясно има два правоъгълника и играта ми излиза с форма на квадрат не на пълен екран/ Лаптопа е нов купих ме го в края на 2013 година. Compaq PlesarioCQ57
Аз съм с Widows 7 Ultimate
Procesor Intel(R) Caleron(R) CPU B815 @ 1. 60GHz
Ram: 2. 00 GB
System :32-Битова операционна система

Коментари

1.   ЛАПТОПИТЕ НЕ СА ЗА ИГРИ!!! Ще издържи най-много 2 години и то, ако го пазиш! Игрите пренатоварват лаптопа и след време ще е мощен колкото компютър на 20 години.

2.   И това го публикувате, а моите истории не? Блокирам сайта завинаги, няма да ви правя трафик. От интроверти не може да се търси нищо добро.

3.   1 - проблем със самия windows, directx Или видео драйвър
2 - опитваш се да играеш стари игри на лаптоп с матрица 16:9

4.   Няма значение кога са ти купили лаптопа, важното е какви параметри има. А параметрите на твоя компютър са доста слаби.
Все пак не взимай коментара на 1 присърце. Моят лаптоп пък е на сума ти години, пък няма никакъв проблем да играя стари компютърни игри на него. Нови и тежки игри със сигурност няма да можеш да играеш, но някои по-стари би трябвало да ти тръгнат без проблем.
Провери в сайта на Compaq за драйвери специфични за твоя лаптоп. Имай предвид, че не е "Plesario" а "Presario", а след CQ57 следват допълнителни цифри и букви, които са важни да знаеш точния модел на лаптопа ти.
Последният directx се сваля от сайта на майкрософт.

В допълнение горещо ти препоръчвам да напишеш в гугъл "can you run it" (с кавичките) и да цъкнеш на първия резултат. Сайтът, който ще ти зареди, е много полезно средство да разбереш дали някоя игра наистина може да тръгне на лаптопа ти или не.

5.   Имам лаптоп от 2010 играя си игри без проблеми без да е ходил на сервизи и какво ли не Аесър 5641Zg. Почти на 3 години е. Не играя най новите игри, но игри като Лол, Smite, и тем подобми ми вървят добре. Видето е 1гб на нвидия с 128-битова шина. Виж си шината, за 7-ца дирекст проблеми.. той го има вграден не му трябва. Кажи каква игра подкарваш или какви подкарваш точно. И другото прави ръчна проверка на тоерните =)

6.   До №1 и какво викаш след 2 години ползване честотата на процесора се намаля двойно, а едната плочка RAM изчезва?

7.   Ако процесорът е слаб, прегрява и ще трябва да си купуваш нов лаптоп.

8.   Само ще ти кажа, че COMPAQ е една от най-ненадеждните марки лаптоп. Знам го от личен опит. : ))

10.   Лаптопа въпреки, че е нов има слаби характеристики за ежедневна работа, камо ли за игри. Каквш точно са игрите, които играеш? Попринцип играта е в квадрат, защото трябва да оправиш резолюцията на играта да пасне на твоята (1366x768, предполагам). Най-често това става от Options -> Video Settings, но за всяка игра е различно. Моя съвет е да не го натоварваш с най-новите игри, които излизат, защото може да му създаде много ядове в бъдеще с прегряване и прочее. Моя компютър съм го правил за игри и подкарва абсолютно всичко, но събирах 6 години и цената надхвърли 1500лв :Д.

11.   Ми така е, като купувате най-евтинкото с идеята: "И това (за 600 лв.) е компютър, и другото (за 3000 лв.) - също!". Е да, ама не... Процесор, памет, видеокарта, охлаждане... са на долната граница, вместо на горната или поне по средата.
Да не говорим, че за тези пари, за които си го взел е можело да си купиш В ПЪТИ по-добър компютър на старо (на 2-3 години, понякога и на по-малко).