Споделена история от Други

Познавате ли такива?
Познавате ли хора вече на зряла възраст, който да са супер разглезени?
Питам защото аз познавам един хрантутник на 26, който започна наскоро работа.Работи на бюро и пак недоволства.Преди все разправяше, че за 800-900лв. няма да работи, ама сега нали си клати краката по цял ден та някак го преглъща.Учи вече 8-ма година и пак му остават 19 изпита.Как и до тук стигна като постоянно си стой у дома и не е стъпвал в университета от незапомнени времена?

Коментари

1.   Xaxa познавам за съжаление.
Брата на един мой приятел е на 29 години и няма един ден трудов стаж! А за учение да не говорим - със средно е!!! (не, защото е нямал възможност, а защото няма желание)

Майка му има дребен бизнес - търговия, баща му заработва и той колкото да се каже, че печели...а той по цял ден пред телевизора или по кафетата (естествено с парите на мама и тати). Много пъти съм подхващала темата за работа, къде на майтап, къде на истина и дали няма намерение да работи нещо, но когато един човек е научен така ... от сега нататък промяна не може да се очаква. За мен това са абсолютни паразити, и не пожелавам такъв човек в къщата на никой! И после младите ни било мързяло, само сме гледали да минем метър ала бала...да, ако са ви попадали пред очите все такива индивиди, нормално да разсъждавате така.

Но за мен е смешно аз, която съм на 22 години да се моля всеки ден да не ми изстине работното място, за да не съм в тежест на родителите си и да мога да бъда поне до някъде самостоятелна, а здрав, прав 30 годишен мъж да го мързи да отиде до тоалетната БУКВАЛНО!

Не знам дали е от разглезване или от мързел, но е факт, че такива хора има и то много. Кофти е само, че както е написал автора този ''човек'' работи (ако може така да се каже) докато други мизерстват и дават мило и драго да взимат дори 300 лв. месечно!!! Жалка картинка...

2.   Здравейте! Аз познавам много такива хора. Те винаги се уреждат в живота - с хубава работа, добро семейство и престиж. А тези, които наистина знаят и могат са в позицията на побъркващи се от работа и старание хора, на които се плаща мизерно.

3.   Стига си гледал чуждата паница, гледай себе си и своя живот

5.   Тебе пък това какво те бърка?Иначе да познавам

6.   С лопата да ги ринеш и все повече стават. Ама не е крив, който яде баницата. Парадоксът е, че родители, които поне пред хора се възмущават от такива, вкъщи възпитават търтеи. За такива и тук и в чужбина все няма работа, мнозина са така през последните 20 години. Имам преки наблюдения върху млади хора от 12 до 25 годишни - честно казано, не знам след десетина години кой ще работи , дипломи бол - глави шамандури. Има го и в много европейски държави, само че там освен тъпанарите / които са мнозинство в училище / има и една класа, която знае какво учи и защо го учи - тези ще управляват с разум мнозинството и при тях отклонения няма, а отклонят ли се - отиват в калта завинаги. Абе, желязна дисциплина.

Свалям шапка на такива като номер 1, но те се губят в калабалъка. Общо взето сега се пълни една бомба, която скоро ще избхне, лично аз не вземам на работа хора, завършили определени и всеизвестни вузове, но те стават все повече. Често ми се случва да не мога да обясня на чужденци защо посред бял ден кръчмите са пълни с млади хора, добре облечени, не защото не знам езика, а защото един среден европеец това не може да го разбере. Тежко ни и горко!

7.   Да и аз познавам такива.Един колега на съпруга ми все се урежда с връзки нагоре в йерархията, а е абсолютен некадърник , а даже не знае каква специалност е учил във ВУЗ-а.Винаги се е скътавал или са го скътавали.

А една моя колежка вече на 50 г.почти е абсолютна лигла.Миналата седмица си сменихме кабинетите по моя молба,тя се съгласи от раз,а днес ми вика ми няма пак съм си там и така.Ами ,кажи бе жена,че не искаш да ми свършиш работа,кво се лигавиш и ме развърташ???И пред другите колеги така се лигави и пред мъжа си,който ни е колега....Ако някой й каже нещо,почва да реве като магаре...

8.   Бившия ми съпруг и точно за това е бивш.Маминка още си го хрантути, плаща му сметките, готви и му носи....гледа си го , а той е на 39. Такива са мнооооооооого

9.   Bсичките коментари са верни.фактите са си факти.но по-скоро изводът е да не бъдем като тези хора,ако можем и ако съумеем.паразитите са си паразити.може да го хранят мама и тате,и да не работи,може да го храни приятел или приятелка-вариантите са няколко.но е добре наистина,ако такъв човек не ви е в къщата,разбира се.малко или много винаги е товар.но в случай че не ни влиза в работата,няма какво да го мислим..

A номер 39-1 приятелка е омъжена за точно такъв-това никога ли не се променя?такива хора май не г смятат и за използване,нали? и нищо ли не ги променя никога?явно твоят бивп трябва доста да се е ,,постарал'',за да се стигне дотам...

10.   И аз познавам един такъв 27 годишен търтей. Никога през йивота си не е работил. Като го попитам - той все търси работа. Търси работа, ама цял ден е пред компа, от тлъстини вече се е обезобразило и лицето му. Образованието му е средно - за висше няма тенденция. Той живее със заеми ( от банкови учрейдения и от частни лица), които погасява пак със заеми и така.."до края на света"! Иначе, търсел човекът, ама него по-скоро можеш да го намериш да играе онлайн игри с разни деца, отколкото да е забил поглед във вестника или да ходи, дето се казва от врата на врата и да търси работа. Жалка картинка са такива. И точно както подобава на търтеите, водят паразитен живот. На никого не пожелавам щастието да се обвърже с такъв!

11.   Автора към 6.
Ахахахаа въпросния познат и в чужбина ходи и след месец се върна.Беше намерил работа.Вярно разтоварвал камиони(хамалин)ама за две седмици работа се върна с 3000лв.Нямало файда!!Колко пари му дават родителите му та да няма смисъл да работи бе е....аси?
Пък на 3 ще кажа:
Аз себе си гледам, работя си и не се оплаквам просто се чудех дали има такива като човека, за когото писах.

12.   Кфо точно те измъчва, че реши да ни споделиш... Чуждите терзания ли кфо?!

13.   Тези хора са от тип "паразити"
Бившият ми приятел беше такъв.
Проблемът обаче си е техен, в един момент животът става труден, не винаги всичко ще им се поднася на тепсия, след време на твоя познат ще му е адски трудно.

14.   Пак е автора към 12
Нищо не ме измъчва просто се чудех дали има много такива хора и реших да попитам тук.В твой стил ще кажа:
-За к'ви терзания ми говориш незнам.