Споделена история от Други

Искам да стана военен !
Здравейте аз съм момче на почти 17 год. и много искам да стана военен мисля след 12-ти клас да ида във Велико Търново за да стана някои майор или капитан. Имам доста въпроси относно това като за начало с какви предмети се ходи във Велико Т. Има ли ограничения за тегло или ръст? колко години се учи? и ще взимам ли хубави пари след това всичко което ми кажете ще ми бъде от полза моля всеки които знае нещо да сподели благодаря предварително!

Коментари

1.   От школата в Търново се излиза лейтенант (навремето - младши лейтенант). За да станеш капитан, освен съответния стаж и заслуги, трябва да имаш навършени 25 години. За майор - съответно 30, подполковник - 35, полковник - 40.

За да станеш майор на 20 години трябва да си най-малкото национален герой, или да си победил Византия с 10-хилядна армия (тя нашата едва ли е по-многобройна, всъщност...).

За парите, не знам - ако ходиш на мисии в чужбина, може и да спастриш някой грош, рискувайки живота си. Ако си стоиш в България, едва ли ще забогатееш от войниклък...

2.   Ако някой ти е казал, че ще идеш, задължително ще ти хареса и ще имаш много пари, това не е така. Инъче отивай на място, ден на отворените врати или с приятел, запознай се с обстановката, питай такива, които са минали оттам, ако държиш точно на определени специалности.

3.   Абе момче, какви пари като редови офицер в българската армия?
Парите се правят от това да се намърдаш в министерството на отбраната или в генералния щаб, където се въртят далаверите с поръчките за войската и охранителните фирми. Това дали може да стане за теб, само Бог знае, но дотогава ще ти побелеят косите. През останалото време те чака мизерия и простотия. Военният живот е особен и се основава на дисциплина, в което няма нищо лошо, освен ако не е изопачена до пълен абсурд, както е на практика. Мислиш ще си пич офицер, трениран като Рамбо и ще събираш уважението на хората. Нищо подобно. Ще се чудиш как да свързваш двата края и никой няма да те бръсне за слива. А дори и да си Рамбо каква полза, като си само един робот, който изпълнява заповеди.

4.   Казвате ,че няма смисъл да ставам военен че нямало много пари ами какъв да стана бизнесмен да уча в унсс и после без работа или нещо подобно затова нека бъде държавна работа но ето хаиде чакам предложения какъв да стана тог ...?

5.   Е то ти ако не знаеш какъв искаш и можеш да станеш - какви са ти уменията, способностите, талантите, ние ли да ти кажем?!
"Държавна работа", викаш? Ами стани преподавател в СУ - и там е държавна работа, интелигентни колеги и колежки, интересни научни изследвания... ама си трябва много учене затова - първо да влезеш, после да завършиш с отличие, след това да защитиш докторантура, да кандидатстваш за място чрез конкурс... Едно 7 години си отиват, откъдето и да го погледнеш.